PLAY.XFALLPVP.NET (1.7.10-1.15) | Türkiye'nin En İyi PVP Sunucusu ›› PRACTICE(Ranked-Unranked) - FFA - UHCFFA | [18.SEZON] HER GÜN ÖDÜLLÜ TURNUVA!

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Çok yakında lobi ve FFA haritası değişecektir. Güncellemeleri takipte kalın!

MrHappy

En iyi cevaplar
0

alım1.PNG

Link: 2018-2019 Dönemi xFall 4.Yetkili Alım Sınavı (YAS)

2018-2019 dönemi yetkili alımları açılmıştır! İlk tur 14 Temmuz'da açıklanacaktır. 1 Ağustos tarihine kadar form aktiftir.

Geçer not 65'tir. Soruları ciddiye alarak ve dikkatli çözünüz.

Sınavdan 65'in üstünde almanız seçileceğiniz anlamına gelmez. Sizi seçeceğimiz asıl husus ''..... olsa ne yapardınız?'' tarzı sorulardır.

Genel kültür, temel matematik ve temel fen bilgisi sorularının var olma sebebi iyi bir PVP oyuncusunun yanında çevresiyle etkileşimi yeterli seviyede olan, zeki ve kültürlü bireyler ile çalışma isteğimizdendir. Sınav soruları gayet kolay olup her yaşa hitap etmektedir.

xFall 2018-2019 dönemi kabinesinde görevli olmak için 7 Temmuz 2004 tarihinde doğmak ya da daha büyük olmak gereklidir. Daha küçük yaşlı arkadaşlarımızın seçilme olasılığı formunun kalitesine bağlıdır.
İlk kabine 14 Temmuz'da açıklanacak olup, ikinci kabine açıklanma tarihi 4 Ağustos'tur.

*kabine: hükümet kadrosu, yetkili kadrosu

Peki sınavı geçersem, geçtiğimi nasıl anlayacağım?

14 Temmuz günü sınavlarınız okunduğunda sunucuya bir link koyacağız. O linke gittiğinizde sayfada isim ve soyisimler, yanlarında puanlar yazacaktır. Mülakata girmeye hak kazanan şahısların yanında ''Mülakata girmeye hak kazandınız'' ibaresi yer alacaktır. Kazanan arkadaşlar ''barsew00'' skype adresinden MrHappy'ye ulaşacaklardır. Mülakata girme hakkına sahip olan 5 kişi, 3 üst düzey yetkili ile sözlü mülakata girecektir. Discord ya da Skype şarttır.

Başarılar dilerim.

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Bize yaşattığınız her anı için teşekkür ederiz.

2016-2017 dönemindeki aktifliği yakalayamayışımız, günümüz Minecraft oyuncu kitlesinin kaliteli sunucu yerine kalitesiz sunucu tercih edişi, emeklerimizin boşa gitme hissiyatına kapılışımız ve son haftalarda yaşadığımız ağır haset saldırıları sonucunda sunucumuzu 3.yılı dolamadan kapatmak durumunda kaldık.

120 onlineye ulaştığımız günlerden Temmuz 2018'de 15 onlineye bile çıkamayışımızın sebebi diğer sunucuların Türkiye'nin en iyi PVP sunucusuna duydukları kıskançlık duygusu sebebiyle gerçekleştirdiği saldırıdır. 65 saat boyunca durmadan yediğimiz botları 60 saatin sonunda sunucuya sokmamayı başarsak ta panele zarar vermekteydi. Düşük online sayısından dolayı oyun zevkini de yaşatamadık sizlere.

Eski xFall tadını, yeni Minecraft kitlesi yüzünden geri yakalayamadık. 2016 Eylül ayında 120-130 online sayısındayken İtalyan hackerler tarafından yediğimiz ağır saldırı sonucunda sunucuyu 1 ay kapalı tutup yoğun istekler üzerine geri açmıştık, ama bir daha o günleri görememiştik.

3 yıl boyunca sınırsız vaadiyle bizden donor üyelik satın alan oyuncularımız, sizden özür diler ve hakkınızı helal etmenizi temenni ederiz. 3 yıldır oyuncularımızdan alınan her kuruş sunucunun fiziksel şekilde geliştirilmesine harcanmıştır.

Bu gün sunucu kapanmasaydı, v9 güncellemesi 16 Temmuz sabahı aktif olacaktı. Lobimiz tamamlanmıştı. Yeni FFA haritasının ise %60'ı tamamlanmıştı. Ben MrHappy olarak, gecemi gündüzüme katarak 4 Temmuz 2015 tarihinden beri size yeni oyun alanları sunmaya çalıştım. 9.versiyon gelemeden sunucunun kapanacak olması beni ve çalışma arkadaşlarımı derinden üzmektedir.

Bizi hep iyi hatırlayın, böyle sonlandırmayı hiç istemezdik. Bir hak ihlalimiz olduysa bizi affedin.

------

Öncelikle sunucumuza kayıtlı olan 100.000'i aşkın oyuncu, 3 yıl ortalamasına göre günlük 500'den fazla giriş-çıkış yapan oyuncularımız, alımlar sonucu aldığımız rehberler ve;

Bu yolun en başından beri yanımda olan, sunucunun ortaklarından, plugin ve skriptlerle ilgilenen dostum GameKingTR59'a,

Sunucu açıldığından beri yetkili olan, yetkili olmasına rağmen oyuncularla birlikte oyununa devam eden, her zaman xFall'ı ve xFall ekibini destekleyen, sunucumuzun admini, çalışma arkadaşım CowboyBebopTR'ye,

Bize katılalı 1 yıl dahi olmamasına rağmen yardımlarını atlayamayacağım Sr.Moderatörümüz KorayKayaTR'ye,

Yine 1 yıldan daha az süredir bizimle olan moderatörümüz twirl'e,

Emeği geçen moderatör arkadaşlarım Bekorettin ve AylinWinner'e,

2016'da bizimle olup 2 seneliğine bizden ayrılmak zorunda kalan ve bu yaz geri dönen, sunucumuzun ilk admini, şimdiki moderatörümüz dannyman987'e,

Bize her türlü yardımı esirgemeyen arkadaşım TReaperTR'ye,

sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

------

Bize çok güzel günler yaşattınız. Hepinize son kez teşekkür eder. kendinize iyi bakmanızı dilerim.

Kurucu, MrHappy.

04.08.2015 - 11.07.2018

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Var olan kitlenizi elde tutmak amacıyla hiçbir şey yapmadınız ve sonucu bu oldu. Şans kutularıyla, hile korumasıyla olmaz. Elbet bunlar da yapılmalıdır ancak kitlenin sunucudan sıkılmaması için farklılık gerekir. 3 yıldır yaptığınız en büyük yenilik benim size hediye ettiğim 1vs1 sistemiyle 10'dan fazla seçeneğe sahip 1vs1 sistemini sunucuya getirmenizdi. Risk almaktan korktuğunuz için sunucuya ciddi bir fark katacak bir oyun, yeni bir sistem getirmediniz aylardır.
2016'da risk aldınız, başaramadınız ve tekrar yaptıklarınızın elinizde patlayacağını düşündüğünüz için ondan sonra büyük bir güncelleme yapmakla uğraşmadınız. Harita değiştirmek de çözüm değil, olmadı, olmaz. 3 yıldır içinde bulunduğunuz PvP işinin ne kadar büyük bir kitleye sahip olduğunun farkındaydınız ancak bu kitlenin çoğunluğunu elinize almak için yapmanız gereken hiçbir şeyi yapmadınız.
Vizyon eksikliği büyük bir sorun.
Sizinle kötü anılarımız da var, iyi anılarımız da. Ben hepsi için size teşekkür ediyorum. Ciddi anlamda bir rakip kalmaması benim de moralimi bozuyor, gelecek sunucuların hepsi gidici olacak, iyi biliyorum. Sizin gibi dostlar zor bulunur.
Görüşmek üzere!
Breakthrough
- Breakthrough'un kendi hesabı olmadığı için yorumu paylaşmamı istedi.
Öncelikle Ali adına bu yorumu gönderdiğin için sana, daha sonra bu fikirleri bizimle paylaştığı için Ali'ye sonsuz teşekkür ederiz. Vizyon konusunda sıkıntılarımız son 1-2 ay içinde başlamıştı saldırılar ise tuzu biberi oldu. Kapatmak veyahut açmak konusunda kararsızız. Saldırı problemlerini çözersek eski kitleye kavuşma konusunda sıkıntı yaşayacağımızın farkındayız. Eğer açarsak bunları düzeltmek için 1-2 planımız olacak.

MrHappy

En iyi cevaplar
0
4.dönem yetkili alımları açıklandı! xFallPvP - Her zaman en iyisi web sitemizi ziyaret ediniz.

xFall VX Güncellemesi Notları

• Lobi yenilendi.​
  • FFA haritası yenilendi.​
  • UHCFFA haritası yenilendi.​
  • Yönetici kabinesi yenilendi, 4.dönem alımları yapıldı.​
  • Sr.Moderatör yerine Moderatör+ ön eki getirildi.​
  • Hile koruması geliştirildi.​
  • Buglar %99 temizlendi.​
  • Gereksiz dosyalar silindi, sunucunun rahatlaması sağlandı.​
  • 3 yıllık dünyanın üzerine kurulu lobi ve haritalar yerine yepyeni bir dünya üzerine haritaları yerleştirdik.​
  • TAB menüsü yenilendi.​
  • Turnuva sayısı arttırılacak. Belirli bir periyoda konacak.​
  • Pluginlerin chatta yarattığı kalabalık en aza indirgendi, göz yoran renkler yerine yormayan renkler tercih edildi.​
  • 1vs1 bugları temizlendi.​
  • BuildUHC'de blok sınırı kaldırıldı.​
  • Sunucuya ilk defa girenler için konuşma koşulu 5 öldürme olarak düzenlendi.​
  • Günlük kutudan ödül almak için koşul 10 öldürme olarak düzenlendi.​
  • Günlük şans kutusunun şans oranları yeniden ayarlandı.​
  • Ok isabet oranı kaldırıldı.​
  • Rütbe sistemi kaldırıldı.​
  • Bountyler sıfırlandı.​
  • Öldürme-ölme ve KDR istatistikleri sıfırlandı, Sezon 10'a geçildi.​
  • Otomatik mute sistemi düzenlendi, artık gereksiz yere mute atılmayacak.​
  • Ban sistemi hakkında düzenlemeye gidildi.​

Son düzenleme:

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Makineden kaynaklı sorunların çoğu düzeltildi.

iSchrye

Marangoz
En iyi cevaplar
0
> Türkiye'de hiçbir sunucuda bulunmayan hile korumaları ile hile kullanımı 0'a yaklaştırılıyor.
KOMİK. Hileden geçilmeyen, oyun zevkinizi yok edip kanser olmanızı sağlayan ve 1.8'in ne kadar güzel bir sürüm olduğunu hatırlatan bir sunucu!

MrHappy

En iyi cevaplar
0
KOMİK. Hileden geçilmeyen, oyun zevkinizi yok edip kanser olmanızı sağlayan ve 1.8'in ne kadar güzel bir sürüm olduğunu hatırlatan bir sunucu!
Bana ücretli antihack kullanan bir Türk PVP sunucusu söyleyebilir misin?

iSchrye

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bana ücretli antihack kullanan bir Türk PVP sunucusu söyleyebilir misin?
Diğer sunucuların dahada kötü durumda olması durumunuzu değiştirmez, bir bakıma versiyonun suçu ne kadar hile koruması olsa da combat hileleri abartılmadığı taktirde tespit edilmesi zor hileler. Şahsen 30 kişi varsa 15-20 hile ile hilesiz oynamak keyif vermiyor. Özellikle de sunucu 1.8 ve PvP tıklamaktan ibaret olunca. 1.9 PvP'si ile beraber her ne kadar olmasa dövüşmek tıklamaktan çıkıyor. Günlük olarak yetkilileriniz veya siz sunucuya ne kadar vakit ayırıyorsunuz bilmiyorum ama şiddetle sürüm yükseltmenizi ve sunucuyla ilgilenmenizi tavsiye ediyorum, 1.8 ve yukarısında da PvP var.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Diğer sunucuların dahada kötü durumda olması durumunuzu değiştirmez, bir bakıma versiyonun suçu ne kadar hile koruması olsa da combat hileleri abartılmadığı taktirde tespit edilmesi zor hileler. Şahsen 30 kişi varsa 15-20 hile ile hilesiz oynamak keyif vermiyor. Özellikle de sunucu 1.8 ve PvP tıklamaktan ibaret olunca. 1.9 PvP'si ile beraber her ne kadar olmasa dövüşmek tıklamaktan çıkıyor. Günlük olarak yetkilileriniz veya siz sunucuya ne kadar vakit ayırıyorsunuz bilmiyorum ama şiddetle sürüm yükseltmenizi ve sunucuyla ilgilenmenizi tavsiye ediyorum, 1.8 ve yukarısında da PvP var.
1.8 olmayan PvP sunucular ya adını duyuramamıştır ya da bir hevesle açıp kapatılmıştır. Elbette risk almak zorundayız fakat şu an mevcut olan sorunları düzeltirsek üst sürümlere gerek kalmayacak. Elytra ve kalkan gibi fantastik şeyleri oyuncuların ısınmak için girdiği sunuculara tıkıştırmayı yersiz buluyoruz.

iSchrye

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1.8 olmayan PvP sunucular ya adını duyuramamıştır ya da bir hevesle açıp kapatılmıştır. Elbette risk almak zorundayız fakat şu an mevcut olan sorunları düzeltirsek üst sürümlere gerek kalmayacak. Elytra ve kalkan gibi fantastik şeyleri oyuncuların ısınmak için girdiği sunuculara tıkıştırmayı yersiz buluyoruz.
Adınızı duyurmuş ve bir kitlesi olan bir sunucu olarak 1. dediğinizin sizin için problem yaratacağını sanmıyorum ve sorun 1.8'in kendisi, düzeltilecek bir şey yok. Ben elytra ekleyin gibi bir şey demedim. 1.9 PvP hileleri 1.8'e göre daha kullanışsız oluyor ve hileli/op sunucu arayan kitleden kurtulmuş oluyorsunuz. Ve misyonunuz oyuncuların "ısınmasını" mı sağlamak? Sunucuyu bundan ibaret mi görüyorsunuz? Ayrıca silahların olmadığı Minecraft'ın modern dönemlerde geçtiğini düşünmüyorum, elytra için konuşmuyorum fakat o yıllara göre kalkan gayet doğal bir şeydi ve yeni bir PvP elementi oyuna ekleyip dövüşü zenginleştiriyor. Sadece "tıklama" üzerine olmamış oluyor.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Adınızı duyurmuş ve bir kitlesi olan bir sunucu olarak 1. dediğinizin sizin için problem yaratacağını sanmıyorum ve sorun 1.8'in kendisi, düzeltilecek bir şey yok. Ben elytra ekleyin gibi bir şey demedim. 1.9 PvP hileleri 1.8'e göre daha kullanışsız oluyor ve hileli/op sunucu arayan kitleden kurtulmuş oluyorsunuz. Ve misyonunuz oyuncuların "ısınmasını" mı sağlamak? Sunucuyu bundan ibaret mi görüyorsunuz? Ayrıca silahların olmadığı Minecraft'ın modern dönemlerde geçtiğini düşünmüyorum, elytra için konuşmuyorum fakat o yıllara göre kalkan gayet doğal bir şeydi ve yeni bir PvP elementi oyuna ekleyip dövüşü zenginleştiriyor. Sadece "tıklama" üzerine olmamış oluyor.
PvP sunucular en başından itibaren ısınmak için hizmet vermektedir zaten. Oyuncuların vaktini sunucuda geçirmesini elbette istiyoruz fakat en başından beri belli olan bir şeyi değiştirmek mümkün değil. 1.8 PvP'si tıklama değil, bilindik olan 1-2 taktiğin de kullanıldığı bir oyun tarzı. 1.9 ve üstü açmak alınabilir bir risk mi bilmiyorum fakat şu an için gerek duymuyoruz.