Plugin Yazmak için Yardım

ilayda

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba 2012 den beri minecraft oynuyorum ilgi alanım builderlik fakat plugin i de öğrenmek istiyorum. Plugin kodlama vb şeyleri biri bana öğretebilirmi veya nereden öğrenebilirim en kolay şekilde boş vaktim olduğundan öğrenmek istiyorum. İlgiliz için teşekkür ederim.

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Plugin kodlamak (yazmak) o kadar basit bir iş değil. Kaç tane kitap bitirmek gerekiyor. En basitinden, C# ile başla sonra C++ öğren. Java temellerini alırsın. Bunları anlamıyorsan yardımcı kaynak kitaplar alabilirsin. Veya geçici bir süreliğine skript kodlamayı deneyebilirsin.

ilayda

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Plugin kodlamak (yazmak) o kadar basit bir iş değil. Kaç tane kitap bitirmek gerekiyor. En basitinden, C# ile başla sonra C++ öğren. Java temellerini alırsın. Bunları anlamıyorsan yardımcı kaynak kitaplar alabilirsin. Veya geçici bir süreliğine skript kodlamayı deneyebilirsin.
Teşekkürler.

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ek olarak spigot forumlarından destek alabilirsin.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir dakika bir dakika sakin. C# ve C++'ın plugin ile alakası ne ki? Bukkit API öğrenmekten bahsediyoruz. Adama tamamen Java'yı öğretmiyicez :D Türk olarak öğreten yok bu plugin olayını. Yani varsa da ya çok düzensiz ya ortada kesilmiş falan oluyorlar. Eğer ingilizcen varsa aşağıda vereceğim linkteki adamın "Bukkit Coding" videolarını izleyebilirsin. Ben onun sayesinde öğrenmiştim. Umarım senin de işine yarar:
https://www.youtube.com/user/PogoStick29Dev

Ama skript kodlama kısmına katılıyorum. Biraz skript yazmak algoritmanı geliştirmene yardımcı olabilir. Tabi opsiyonel bir şey bu.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bir dakika bir dakika sakin. C# ve C++'ın plugin ile alakası ne ki? Bukkit API öğrenmekten bahsediyoruz. Adama tamamen Java'yı öğretmiyicez :D Türk olarak öğreten yok bu plugin olayını. Yani varsa da ya çok düzensiz ya ortada kesilmiş falan oluyorlar. Eğer ingilizcen varsa aşağıda vereceğim linkteki adamın "Bukkit Coding" videolarını izleyebilirsin. Ben onun sayesinde öğrenmiştim. Umarım senin de işine yarar:
https://www.youtube.com/user/PogoStick29Dev

Ama skript kodlama kısmına katılıyorum. Biraz skript yazmak algoritmanı geliştirmene yardımcı olabilir. Tabi opsiyonel bir şey bu.
Java bilmeden bukkitle fantazi yaşmayın, boşa uğraş.
Sonra kod patates oluyor, nasıl çözücem diye 10 saat geziniyorsunuz*(kimseye laf atılmamıştır ona göre :c)
Yani java öğrenin ilk :c*

mrbobaking

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
önce Scratch kullanın biraz. algoritma, mantık öğrenin, anlayın. sonra java. sonra bukkit api. şimdi istedim şimdi olacak diye bir şey yok. uzun bir süreç bu. sadece bukkit api'sini öğrenirsen kodlaman da kötü olur, yaptığın şey de.

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Java bilmeden bukkitle fantazi yaşmayın, boşa uğraş.
Sonra kod patates oluyor, nasıl çözücem diye 10 saat geziniyorsunuz*(kimseye laf atılmamıştır ona göre :c)
Yani java öğrenin ilk :c*
Beni anlatmayı kes lütfen
Bukkit API'den (Plugin kodlama videolarını deneyerek) Java öğrenen kişiyim :D