Plugins

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
merhaba arkadaşlar ben şu an bu forumda yeniyim umarım doğru yere açıyorumdur konuyu
-pluginlerin üstünde düzenlemeleri hangi program ile yapabiliriz?
Şimdiden Teşekkürler

yalovalı

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
nasıl bi düzenleme istediğine bağlı aslında mesela ben winrar ile açarım plugini düzenlenebilir ne varsa editlerim ama çoğu yeri elleyemeyiz çünkü dosyalar .jar olarak derlenmiş oluyo

yalovalı

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
notepad++ veya Wordpad Veya Normal Not Defteri ile config.yml lere sag tık yaparak düzenleme yapabilirsin
ama dikkat et cogu ingilizcedir

vede konu başlıgını birdahakine biraz daha acıklayıcı yazarsan sana daha iyi yardimci olabilirler
ama .jar dosyalarını winrar ile açmayı unutma ama her pluginde config.yml olmuyo isimleri değişik olabiliyo bazen

yalovalı

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
jd-gui ve Eclipse.
.jar dosyaları derlendikten sonra tekrar düzenlenebilyomu yani ???[DOUBLEPOST=1428244898,1428244769][/DOUBLEPOST]
Arkadasin Hicbirşey bilmemesini göz önüne alırsak .jarlı olmayan dosyalari kullanmasi veya editlemeye calişmasi biraz sacma
aynen daha çok araştırma yapması video izlemesi ve forumu takip etmesi lazım ben böle başladım bu işlere (Ama tabi her işin başı heves ^_^)

yalovalı

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft plugin yapımı diye aratabilirsin plugin yapmak istiyosan eğer. Şu üstte bahsettiğin komut olayı için pluginin class'ından ve plugin.yml'sinden komudu değiştirmen gerek. Bu pratiğe bakar.
plugin .ymlde komutlar yazmıyo komutların descriton permission vs yazıyo ama komut yok neyazıkki[DOUBLEPOST=1428245592,1428245558][/DOUBLEPOST]hem java öle kolay bi dil değil önce javaya yıllarını verceksin[DOUBLEPOST=1428245746][/DOUBLEPOST]
  • Önce Javayı yalayıp yutman gerek
  • Sonra Eclipse falan bi Derleyici indir
  • Daha sonra plugini al .class'ları editle, .yml'leri editle ne istersen yap
ama dediğim gibi yıllarını vermen lazım

yalovalı

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendi komudu olupta plugin.yml'sinde o komuttan bulunmayan bikaç plugin ismi verebilirmisin?
pardon konuları karıştırmışım :)
komutu değiştirmenin en etkili yolu :

aliases: [komut1,komut2,komut3] gibi değiştirebilirsin
skriptdeki aliases ile eşdeğerdir

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
örnek vermiştim ama yanlış olmuş :alay: