Project Hospital Tanıtımı (Mini İnceleme)

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Herkese selam dostlar,

Bugün geçtiğimiz aylarda Youtube ve Twitch gibi platformlarda sürekli karşımıza çıkan Project Hospital oyunumuzu inceleyeceğiz.

1615836018810.png

Project Hospital Nedir ?

Oxymoron Games tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Sandbox ve simülasyon tarzı olan oyunda 3 farklı mod mevcuttur. Oyunu oynarken buram buram Sims kokusu aldım. Özellikle inşaat modu gibi sekmelerin eklenmesi Sims serisinden etkilendiklerinin bir göstergesi. Küçük ve bilgisayarı yormayan bir oyun olması tüm oyuncuların sıkıldıkları zaman açıp keyifle deneyimleyebilecekleri bir oyun olmasını sağlamış. Oyunun sunduğu modlar;

Senaryo Modu: Oyunun size sunduğu hazır görevlerden oluşmaktadır. Eğer ilk defa oynayacaksanız bu moddan başlamanızı tavsiye ederim. Senaryo modunda 3 eğitim 3 hikaye ve 6 mücadele görevi mevcut. Farklı farklı hastanelerde farklı görevler yapacaksınız.

Serbest Mod: Hazır mapler üzerinden rasgele gelen hastalara kendi geliştirdiğiniz hastanenizle hizmet edeceğiniz oyun modudur. 8 farklı map barındırıyor. Küçük, orta ve büyük haritalar var. Yaratıcılığınızı konuşturmanız için bir fırsat.

DLC: Oyuna sonradan eklenen DLC sürümleri oyuna ayrı bir keyif katmakta. Bizlere sunulan diğer üç DLC'yi de satın alıp oyununuzu zenginleştirebilirsiniz. Steam platformunda oyunu satın aldığınızda ücretsiz olarak bir DLC hediye edilmektedir.

Oynanış

Project Hospital'in Türkçe dil desteği bulunduğu belirterek başlamak isterim. Gayet güzel çevrilmiş ve oynamanızı daha kolaylaştıracak. Çünkü İngilizcesini A1, A2 seviye İngilizce ile anlayamayacağınız tarzda bir oyun. Ağır terimler, kelimeler kullanılıyor.

Oyun ilk başta gerçekten zor geliyor. Menüsü basit ve güzel ayarlanmış ancak bu durum oyun içinde geçerli değil. Oyun içinde vereceğiniz komutlar alışılagelenin dışında düzenlenmiş. Örneğin hastane personeline vereceğiniz komutlar bölümü ayrı, hastalarınızın menüsü ayrı, hala çözemediğim inşaat kısmının menüsü ayrı, ambulansından temizlikçisine hepsinin ayrı komutları var. Hastalar zaten oyun ilerledikçe fazlalaşıp hastaneye sığmıyor. Bir süre sonra manuel kontrolden alıp hastaları doktorların otomatik kontrolüne vermeniz gerekecek. Otomatik kontrolde ise doktorlar görevini pek iyi yapamıyorlar. Yanlış teşhis koyabiliyor, doğru teşhis koyup yanlış tedavi uyguluyor, eksik ilaç veriyor böylelikle zaten işinizin başınızdan aşkın olduğu hastanede başınız daha çok ağrıyor.

Oyunda tıp ilmine dair her ayrıntıya yer verilmiş. Adını duymadığınız Latince terimler var. Bir hastalığın 6-7 farklı hali mevcut. Örneğin bir hastanın ayağının kırılmasını 5-6 tetkik yaparak teşhis edebiliyorsunuz. Hangi kemiğin kırık olduğunu bulmanız gerekiyor; tibia, fibula ve talus kemiklerinden birini teşhis etmeniz, yanlış tedavi uygulamamanız gerekli. Sizlere teşhis için seçimler sunuluyor.

Hastaların durumuna onları yatırabiliyor, taburcu edebiliyorsunuz. Hastalar da hastalık seviyelerine göre size ücret ödüyorlar. Oyunda yoğun bakım ünitesi, triyaj bölümü ara bakım ünitesi mevcut.

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
    • İşlemci: Intel i3 3210, AMD Ryzen 3 1200
    • Bellek: 4 GB RAM
    • Ekran Kartı: Integrated Intel HD 4000
    • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

• ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
    • İşlemci: Intel i5 6600K, AMD Ryzen 3 3300X
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050, AMD Radeon RX 460
    • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: Recommended display: 24“ with 1920 x 1080 resolution

İncelememizin sonuna geldik, oyunla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İyi oyunlar, iyi forumlar. :şapka:

dvrzener

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu gibi oyunlarda doktor ve hemşire forması renkleri neden hep tek tip. Bir oyunda kaliteyi arttıran şey çeşitliliğidir. Farklı renk ve göz alıcı seçeneklere sahip oyunlar her zaman bir sıfır öne geçer.