PUBG Arkadaş Silme, Ekleme, Davet Etme ve Engelleme

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
PUBG Arkadaş Silme, Ekleme, Davet Etme ve Engelleme
Öncelikle herkese merhaba,
Konumuzu ele alarak sizlere "PUBG" hakkında sizlere kısa bir ön tanıtım, sonra başlıkta belirtilen konumuza geçerek hızlı bir anlatım sağlamak istiyorum fazla uzatmadan hemen başlıyorum.
PUBG Nedir?
PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), Güney Koreli video oyunu şirketi Bluehole'un bir yan kuruluşu olan PUBG Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir çevrimiçi çok oyunculu battle royale oyunudur. Oyun, 2000 Japon filmi Battle Royale'den esinlenilen ve Greene'nin yaratıcı yönetimi altında bağımsız bir oyuna genişletilen Brendan "PlayerUnknown" Greene tarafından diğer oyunlar için oluşturulan önceki modlara dayanıyor. Oyunda yüz kadar oyuncu bir adaya paraşütle atlar ve kendilerini öldürmekten kaçınarak başkalarını öldürmek için silah ve ekipman toplarlar. Haritada durulabilir bir güvenli alan vardır ve zaman içinde daralarak sizleri dar bir alana çeker ve hayatta kalan oyuncular ile karşılaşmaya zorlamak için daha sıkı alanlara yönlendirir. Son olarak hayatta kalan oyuncu veya takım raundu kazanır. ve oyun size bir miktar para verir ve buna çorba parası der.

147599

PUBG Arkadaş Ekleme, Silme ve Engelleme Nasıl Yapılır?
PUBG bilgisayardan oynayanlar Steam'a bağlı olduğu için Steam da ne yaparsanız oyuna da aynı şekilde etkiler. Yani şu şekilde örnekleme anlatım yapalım;

• Steam'a giriş yapın
    1. Topluluk sekmesine giriş yapıp oyuncu bul sekmesine oyuncunun Steam ismini girip yanında çıkan arkadaş ekle butonuna tıklayın ve arkadaşınız isteğiniz kabul ettikten sonra arkadaş listenizde görünür olacaktır.
      1. 147558
        147559
        147560
    2. Diğer yöntem ise sağ aşağıda bulunan "ARKADAŞLAR VE SOHBET" bölümünden olacak hemen gösterelim;
      1. İlk başta "ARKADAŞLAR VE SOHBET" bölümünü açın. Üstte bulunan + simgesine basın ve arkadaşınızın size verdiği kodu boş kısma yerleştirip önünüze gelen arkadaşınızı "davet gönder" deyin ve arkadaş listenize ekleyin. Resimle açıklayacak olursak;
        1. 147561
          147563
          147564
    3. Arkadaş Silme ve engelleme işlemi şu şekilde göstere bilirim, arkadaş listenizdeki bir kişiye sağ tıklayın ve yönet diyin şunlar çıkacaktır;
      1. 147565
  • PUBG mobile ise şu şekilde anlatabilirim;
    1. ilk başta oyuna girin ve sol ortanın biraz aşağısında sağa doğru bakan bir üçgen olacak ona tıklayın.
    2. yukarıda arkadaş eklemek için + butonu olacak ona tıklayın.
    3. en sonunda yukarıda gelişmiş aramada oyuncu ismi veya karakter numarasını girin ve ara butonuna tıklayın.
    4. Önünüze çıkan arkadaşınızı + butonuna tıklayarak ekleyin.
    5. Resimli bir şekilde anlatım gerekirse;
      1. 147578
        147579
        147580
        147581
        147583
  • Diğer Bir yöntem ise şu şekildedir. Arkadaşınıza mesaj atarak davet etmek oda şu şekildedir.
    1. ilk başta oyuna girin ve sol ortanın biraz aşağısında sağa doğru bakan bir üçgen olacak ona tıklayın.
    2. Sol aşağıda davet et butonuna tıklayıp "whatsapp" yada "mesaj" ile davet edebilirsin.
    3. resimle anlatmak gerekirse;
      1. 147592
        147593
        147594
  • Şimdi nasıl bir kişi silebilir veya engelleyebiliriz hep birlikte bakalım
    1. Bir kişiyi silmek için arkadaşlar simgesine tıklayın
    2. sağda oyun arkadaşları deyin.
    3. arkadaşınızın yanındaki x simgesine tıklayarak silebilirsiniz
    4. Bir kişiyi engellemek için ise arkadaşınız ile sohbete geçin ve sağ yukarıda 3 çizgiye tıklayın ve engelle seçeneğine tıklayın.
    5. Resimle anlatmak gerekir ise ;
      1. 147600
        147601
        147602
        147604
        147605
        147606

Evet arkadaşlar konuyu umarım anlatabilmişimdir, işinize yaradıysa ne mutlu bana.​

Ekli dosyalar

• ayraç..png
    ayraç..png
    11.8 KB · Görüntüleme: 324
  • 5ce5927cec10bb3f8431e817.jpg
    5ce5927cec10bb3f8431e817.jpg
    44.2 KB · Görüntüleme: 365
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 760
  • ayraç..png
    ayraç..png