PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

Alharu

İlerlemenin sırrı başlamaktır.
En iyi cevaplar
20
Ruh hali
5d5a5a2cc03c0e146c141a46.jpg

PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

Merhaba, PUBG Mobile sarı hasar efektini nasıl yapabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

PUBG Mobile oyununa 0.17 güncellemesiyle eklenen Renk körü modu sayesinde oyuncular artık hasar rengi vs. gibi şeylerin rengini bu mod sayesinde değiştirebiliyor. Bu yazımızda da adından anlayacağınız üzere sarı hasar efektinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere oyunun normal hasar rengi kırmızıdır. Bunu renk körü modu sayesinde bu rengi sarı olarak değiştirebilmeniz mümkün hale geldi. Sarı hasar efektini oyun içerisinden çok basit bir şekilde ayarlamanız mümkün.

RENK KÖRÜ MODU NEDİR?
Renk körü modu, renkleri birbirinden ayırt etmekte zorluk çeken yani renk körlüğü bulunan insanların da daha iyi oynayabilmesi için 0.17 güncellemesiyle eklenen bir moddur. Bu modda 3 farklı renk körü seçeneği bulunmakta ve bunlar sırasıyla Döteranopi, Protanopi, Tritanopi. Bu seçenekleri oyun içerisindeki grafik ayarlarından kolayca ayarlayabilmeniz mümkün. Bu yazımızda göstereceğimiz sarı hasar efekti ise bu mod sayesinde yapılabiliyor, oyun içerisinden çok basit bir şekilde ayarlayabileceğimiz bu sarı hasar efekti, diğer gözümüzün alıştığı kırmızı renkten farklı olduğu için oyunculara oldukça cazip ve havalı geliyor. Her ne kadar bu mod renk körlüğü bulunan insanlar için yapılmış ve öneriliyor olsa da renk körlüğü bulunmayan insanların da tercih edebileceği bir mod olduğunu da söyleyebilirim. Peki bu sarı hasar efekti nasıl yapılır, aşağıdaki adımları uygulayarak basit bir şekilde yapabilirsiniz.

SARI HASAR EFEKTİ NASIL YAPILIR?
Sarı hasar efektinin yapımının basit olduğunu yukarıda da söylemiştim. Sarı hasar efektinin yapımı için aşağıdaki adımları izleyin ve uygulayın.

Adım 1: Oyunun ayarlar kısmına girin ve açılan pencereden "Genel"in altında bulunan "Grafikler" kısmına girin.

Adım 2: Açılan pencerede biraz aşağıya doğru inin, karşınıza Renk Körü Modu (renkleri ayırt etmekte zorluk çeken oyuncular için önerilir) çıkacak. Bu yazının hemen altında aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 4 farklı seçenek göreceksiniz bunların 3'ü yukarıda da bahsettiğim farklı renk körü seçenekleri, en soldaki "Normal" seçeneği ise oyunun normal renklerini barındırır.

Screenshot_2.png

Adım 3: Sarı hasar efektini elde etmek için ise buradaki "Tritanopi "kısmını seçin.

Screenshot_3.png

Artık oyununuzda hasar efektleri sarı olarak gözükecek. Eğer bunu normal hale döndürmek istiyorsanız tekrardan grafik ayarlarına gelip "Normal" kısmını seçmeniz yeterli olacaktır.

İyi forumlar!

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    159.7 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme: