PUBG Nereye Gidiyor ? | Bir Göz Atalım, Tanıyalım | Haydi Gelin! :)

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
1533868553954.png

Selam, ben Eren.

Öncelikle not olarak belirtmek isterim ki bu benim ilk uzun konumdur, bu yüzden olumlu veya olumsuz hiç farketmez eleştirilerinizi bekliyorum tabi ki benden daha iyi konu tasarımları yapan birsürü insan var burada benim ilk konum olduğu için gerçekten kötü yazımlar gibi şeyler olmuş olabilir sizden tek isteğim eleştirmeniz :)
BU KONUDA BAŞTAKİ RESİM, 2 TANE SİLAH İSTATİSTİK RESMİ VE HARİTA RESİMLERİ DIŞINDA her şey Bana Aittir.ALINTI YOKTUR!
Bu konunun amacı eskiden bugüne gelen değişiklikler, ileride neler olacağı, oyunun nerelere gideceği, ne zaman kurulduğu, ve yaşadığı tüm sorunlar'ı anlatmak.

Konu, konu tasarımı ve yazılar sadece Forum Gamer'de paylaşılacaktır başka forumda paylaşılmayacak, eğer başka bir forumda görürseniz konu benzerini özelden bildirirseniz sevinirim :)

Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi PlayerUnknown's Battlegrounds Dünyanın dört bir yanında çok fazla ilgi görmüş bir oyundur.
Ilk çıktığı zaman H1Z1 oynayan yayıncılar, youtuberler vb. Hepsi videosunu çekme yayın yapma derdindeydi.

İnsanların bu oyunu tanımasında yayıncıların büyük katkısı var, biliyor muydunuz ? bu oyun kaç kişinin bilgisayar almasına vesile olmuştur. :)

Nereden Çıktı Bu PUBG ?

PlayerUnknown's BattleGrounds Oyunu 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür.
Insanların 30 FPS altında bile oynamaya razı olduğu, hayatta kalma oyunlarını sevmeyenlerin bile deli gibi oynadığı bu oyun başarısını neye borçlu ?
Bariz ortada ki bu oyun başarısını bu kadar oyuncunun dikkatini çekmesini en çok yayıncılara borçlu.
Ve Oyunun pazarlama ve reklam stratejisi gerçekten başarılı.
Oyunun dağıtımcıları oyunu her ülkede başarılı bir şekilde tanıtıyorlar.
Ve oyunun en popüler olduğu zamanlarda YouTube'de çok fazla reklamlarıyla karşılaştık.

PUBG'Ye Özenen Oyunlar

PUBG Çıktıktan sonra bilgisayarı kaldırmayanlar, parası yetmeyenler vb. İsyan etti ve bunu gören bazı şirketler PUBG benzeri hayatta kalma oyunları piyasaya sürdü

Örnek verecek olursak aralarından en çok dikkat çekeni FORTNITE PUBG'nin fiyatı ve grafikleri bilgisayarları çok zorluyordu bunun üzerine
Fortnite reklamlar vermeye başladı, oyunu bedava olarak piyasaya sürdüler ve yayıncılarla vb, anlaşma yaptılar.
Oyunun bedava ve sistem gereksinimlerinin gayet normal olduğunu gören herkes oynamaya başladı
Bunun üzerine yayıncılar daha sıklıkla Fortnite çekmeye başladılar.
Ve PUBG İle gerçekten büyük bir rekabet içerisindeler sanırım bedava olduğu için Fortnite daha büyük bir kitleye sahip.
PUBG Hataları yüzünden birçok PUBG oyuncusu Fortnite'ye geçiş yapmıştır.

Bir örnek daha verirsek Rules Of Survival hem telefonda hem pc'de oynanabilen bu oyun küçük yaşlı kardeşlerimizin genelde tercih ettiği hayatta kalma oyunudur.

Steam Incelemeleri

1533870564296.png

Neden incelemeler kötü hiç düşündünüz mü ? :)

PlayerUnknown's BattleGrounds 2017'de çok dikkat çeken ve çok fazla oynanan bir oyundu.
herkes çok fazla oynadığı için kimse şikayetçi değildi.Ve yeni çıktığı için herkes ''Daha Ne Olsun'' kafasındaydı :D

Ancak sonradan Fornite'nin meşhur olması, Durmadan gelen güncellemeler vb. Insanların canını sıktı ve hilelerde son zamanlarda çoğaldı.
Bu sebepten dolayı herkes oyuna kötü yorumlar bıraktı olumsuz incelemeler yaptı.

PUBG'nin oyuncu sayısı 2018'De yaklaşık %50 oranla düştü ki buda çok büyük bir oran
Steam'a Göre PUBG'Nin 2018'in Başında Ocak aylarında 1.50 Milyon gibi bir oyuncu kitlesi vardı

Fakat mayıs ayından sonra bu kitle 870 bin'e kadar düştü

Peki Ya PUBG Geliştiricileri Ne Yaptı ?

PlayerUnknown's BattleGrounds geliştiricileri bu kötü incelemeler üzerine hileler için önlemler almaya başladı.
Oyun çok iyi giderken biliyorsunuz daha iyi olması için çöl haritası eklendi.
Yeni silahlar, araçlar ve Bölgeler eklendi
Ve duvarlara grafitiler eklendi

En son PUBG Geliştiricileri sanhok haritasını eklediler optimizasyonu düzelttiler ve artık oyun eskisinden çok farklıydı
Custom Game'yi oyuncularda artık oluşturabiliyor bu özelliğide getirdiler.

Daha birçok özellik getirdiler.PUBG güncelleme notlarını takip eden sitelere göz atıp bakabilirsiniz. :)

Bu Yenilikler Oyunu Düzelttimi ?

Aktiflik düştüğü zaman çaresiz kalıp oyuna bot bile eklediler :)

İşe yaramayan o kadar boş güncellemeler geldiki her ne kadar optimizasyon, yeni silahlar, yeni harita ve yeni araçlar gelsede bu güncellemeler ve hileciler oyuncuların canını fazlasıyla sıkmaya yetiyordu.

Gelen çöl haritasına çok fazla karşı çıkan oldu
Grafiti eklenince oyuncular çok sinirlendi neden optimizasyon geliştirmek yerine grafiti diye ?

Hileler için aldıkları önlemler fazla bir işe yaramadı

Yani bariz belli ki fazla bir işe yaramamış. :)

Yeni Çıkan Büyük Proje FIX PUBG!

Yeni Çıkan Büyük Proje FIX PUBG Herkezin dikkatini çekmeyi başardı!
PUBG tamamen oyunun hatalı olduğunu ve bozuk olduğunu kabul etti.
Ve düşüşün farkında olduklarını söyleyerek yeni bir proje başlattılar. FIX PUBG!

Peki Bu Proje Nedir ?

Artık 2018 yılında Fortnite Battle Royal'in baskısına karşı direnmekte zorluk çeken PUBG, oyunu düzeltmek için PUBG Fix programını öne sürdü.
Bu projoyle birlikte oyundaki sorunlar, buglar vb. Aşama aşama düzeleceğini duyurdular

Bu Program İle Birlikte Nelere İmza Atacaklar ?

Oyunun resmi Twitter hesabından bir paylaşımla duyurulan bu proje PUBG Oyuncularının en çok şikayetçi olduğu konular, sorunlar için planlanıyor.
PUBG'nin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ise şu;

''
"Oyunu Düzelt"

Bu son zamanlarda çok duyduğumuz bir ifadedir. Bu nedenle, bugün, hataların, yaşam kalitesinin iyileştirilmesinin ve temel performans iyileştirmelerinin ele alınmasına odaklanan yeni bir kampanya yayınlıyoruz.'' (Google çeviri'den çevirdiğim için biraz saçma gelmiş olabilir)

Orijinal Açıklama;
1533873355852.png

Açıklamada bizi yönlendirdiği websitesine gitmek için Tıkla
Bu WebSitesi'De önemli geliştirmeleri bizlere gösteriyor.
Ağustos, Eylül Ve Ekim aylarında sürecek bu dev proje ile birçok problem giderilecek

Yaptıkları fix pubg sitesinde zaten birçok şeye ulaşabilirsiniz.

Örnek verecek olursak;
PUBG Hile yayınlayanlara yasal işlem başlatacağını duyurmuş.

Bu gibi önemli detaylara bu siteden kolayca ulaşabilirsiniz.

Ben kendi şahsi görüşümü söyleyecek olursam bu proje ile PUBG Çok değişecek ve güzel bir şeyler yapabilecek.

Pubg 2017 - 2018 Silah Hasar Ve Istatistik Değişimi

2017
1533872220937.png

2018
1533872273773.png

Aradaki farkları görüyorsunuz ki çok büyük farklar.
Oyuncuların çoğu bundan şikayetçi oldu çoğu ise memnun
Sadece AR Silahlar İçin Tablo Ekledim Örnek Olsun Diye.
2017 Tablosunu biraz zor buldum.(Bana ait değil) :)
Groza ve M249'a ait Türkçe bir resim bulamadım 2 tanesi 2017'de eksik bulursam ekleyeceğim :)

PUBG 3 Harita Arasındaki Farklar!

1. Ve Oyunun İlk Haritası;
Erangel
1533873878372.png

Erangel haritası oyunumuzun ilk haritasıdır hala bu haritayı çok severek oynayan(ben gibi) oyuncular vardır.
Genelde köprü savaşını, pusu kurmayı ve okulu(school) bölgesini sevenler tercih eder
Bu harita yerini BattleRoyale kısmında almış

2. Haritamız Çöl;
Miramar

1533874063550.png

Miramar haritası 2. haritamız bu haritanın'da sevenleri çoktur.
Loot yapmak için güzel bir harita ve bu haritada savaşmak gerçekten zevk veriyor.
Savaşın ve loot'un iyi olduğu bu haritayı genelde hem loot'u hem Savaş'ı sevenler oynuyor.
Bu harita'da erangel gibi yerini BattleRoyale kısmında almış.

3. Haritamız Yeni Gelen Küçük Harita;
Sanhok
1533874378177.png

3. Ve Son haritamız sanhok bu haritayla oyuna ayrı bir zevk ve hava geldi.
Loot yapmayı sevmeyenler agresif oyuncular için ve savaşı gerçekten çok sevenler için muazzam bir 4x4 haritasıdır.
Gerçekten burada savaşmak zevk verici hızlı loot yapıp hemen savaşa giriyorsunuz başarılı bir harita.
Bu harita diğerlerinden farklı olarak MiniRoyale kısmında yerini almış.

Peki Nereye Gidecek Bu PUBG ?

Arkadaşlar benim görüşüm şu yönde;
PUBG ileride her oyun gibi unutulacak yani gündemden kalkacak oyuncuları azalacak fakat yinede oynanmaya devam edecek.
Ve bizlerde artık yeni oyunlar aramaya başlayacağız, tabi ki en çok katkıyı yine yayıncılar yapacak
Tabi yeni güncellemeler ve PUBG Fix projesi geldiği için bu oyunun unutulması uzun sürebilir :)
Sizde görüşlerinizi yorum olarak belirtirseniz sevinirim :)

Arkadaşlar konu bu kadardı okuyan, okumayan ve bakan herkeze çok teşekkür ederim kötü olmuş bile olsa bu benim ilk uzun konumdur :)
Forum Gamer için önemli bir şey olmasa da benim için gerçekten önemli bir adım.

Konu, konu tasarımı ve yazılar sadece Forum Gamer'de paylaşılacaktır başka forumda paylaşılmayacak, eğer başka bir forumda görürseniz konu benzerini özelden bildirirseniz sevinirim :)

Ayrıca FPS Sorunu VB. Yaşayanlar Icin Arkadaşımın Açmış Olduğu Konuya Yönlendireyim Sizleri :)TIKLA

Herkeze Iyi Forumlar. :)

dd.png

Ekli dosyalar

• 1533873821588.png
    1533873821588.png
    419.9 KB · Görüntüleme: 525
  • 1533874037487.png
    1533874037487.png
    402.4 KB · Görüntüleme: 288
Son düzenleme:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Her oyun ilk çıktığında çok fazla popüler olur. Daha sonrasında rakip gelen oyun ile çakışır, oyuncular "daha az hatalı" ve "yeni" oyuna yönelirler.
Oyun geliştiricilerinin de hatası yok mu? Var. Oyun tutunca normal olarak bir boşlama durumu ortaya çıktı ve birçok güncelleme yaptılar "Çalışıyoruz!" mesajı altında. Fortnite ise PUBG'nin hataları görüp aynı hataları düzelttiler ve karşımıza gayet hoş bir oyun çıkardılar. "Hayatta Kalma" türündeki oyunlarda gerçekçilik önemlidir fakat oyun çok fazla gerçekçi olursa bir süre sonra sıkar. PUBG oyun mekaniğini değiştirseydi de bu sefer oyuncular, sevdikleri oyunda olan köklü değişiklikleri sevmediği için daha büyük bir tepki alacaktı.
Kısaca; PUBG'yi tükettik, bitti. Sırada Fortnite var. O da bir gün tükenecek ve yeni bir oyun aramaya başlayacağız.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
PUBG'nin gidişatı adeta "bir fırsat nasıl yönetilmez" örneğiydi.

Beni bile neredeyse yeni bilgisayar alma raddesine getiren, piyasada etkisi çok yüksek, örnek alınan ve rekorlar kıran bir oyundu.

Fakat kitlelerin beklentilerine kulak vermeyerek, uzun vadede artı sağlayacak oyun içi sorunlarla, buglarla ilgilenmek yerine kısa süre için heyecan oluşturmak adına oyuna eklemeler yaptılar. Neticesinde ise hakettikleri gibi muadilleri tarafından alt edildiler.

Her şeye rağmen, yeni bir bilgisayar alırsam ilk oynayacağım oyun PUBG'dir. Çok büyük bir etki oluşturdu oyuncu kitlesinde.

Konuyla alakalı yorumlara gelirsek, konuyu okurken konu tasarımı beni rahatsız etmedi, sadece virgüllerden sonra boşluk bırakmaman, soru ekini ayırmaman gibi küçük detaylar göze batıyor, fakat düzeltilemeyecek şeyler değil tabii ki.

Eline sağlık.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
PUBG'nin gidişatı adeta "bir fırsat nasıl yönetilmez" örneğiydi.

Beni bile neredeyse yeni bilgisayar alma raddesine getiren, piyasada etkisi çok yüksek, örnek alınan ve rekorlar kıran bir oyundu.

Fakat kitlelerin beklentilerine kulak vermeyerek, uzun vadede artı sağlayacak oyun içi sorunlarla, buglarla ilgilenmek yerine kısa süre için heyecan oluşturmak adına oyuna eklemeler yaptılar. Neticesinde ise hakettikleri gibi muadilleri tarafından alt edildiler.

Her şeye rağmen, yeni bir bilgisayar alırsam ilk oynayacağım oyun PUBG'dir. Çok büyük bir etki oluşturdu oyuncu kitlesinde.

Konuyla alakalı yorumlara gelirsek, konuyu okurken konu tasarımı beni rahatsız etmedi, sadece virgüllerden sonra boşluk bırakmaman, soru ekini ayırmaman gibi küçük detaylar göze batıyor, fakat düzeltilemeyecek şeyler değil tabii ki.

Eline sağlık.
Teşekkür ederim. :)

Düzelttim, yorumun için teşekkürler.

Iyi Forumlar. :)

Son düzenleme:

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Her oyun ilk çıktığında çok fazla popüler olur. Daha sonrasında rakip gelen oyun ile çakışır, oyuncular "daha az hatalı" ve "yeni" oyuna yönelirler.
Oyun geliştiricilerinin de hatası yok mu? Var. Oyun tutunca normal olarak bir boşlama durumu ortaya çıktı ve birçok güncelleme yaptılar "Çalışıyoruz!" mesajı altında. Fortnite ise PUBG'nin hataları görüp aynı hataları düzelttiler ve karşımıza gayet hoş bir oyun çıkardılar. "Hayatta Kalma" türündeki oyunlarda gerçekçilik önemlidir fakat oyun çok fazla gerçekçi olursa bir süre sonra sıkar. PUBG oyun mekaniğini değiştirseydi de bu sefer oyuncular, sevdikleri oyunda olan köklü değişiklikleri sevmediği için daha büyük bir tepki alacaktı.
Kısaca; PUBG'yi tükettik, bitti. Sırada Fortnite var. O da bir gün tükenecek ve yeni bir oyun aramaya başlayacağız.
Gerçekten haklısın dostum bende bu düşüncedeyim bu oyunlarda unutulacak sonra yenisi çıkacak :)
Yorumun için teşekkürler

Iyi Forumlar.