Rabisu Paypal Hatası | Lütfen Yorumunuzu Bildirin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Öncelikle Merhaba !
Benim Rabisu'da 8GB VDS Makinem Vardı Minecraft Skyblock Sunucusu Kurulu Orda VIP Satışları Felan Yapıyorduk İşte Sonra Bir Oyuncu VIP Alıcam Dedi Arkadaşına ve Kendisine 80TLye ve Aldı Paypal Üzerinden (Ülke Dışında Oturuyor). Buraya Kadar Sorun Yok, Biz Sunucu HUB Yapma Kararı Aldığımız İçin Skyblock Sunucumuzu Kapatıcağımızı Bildirmiştik Bu Arkadaşta Paypal Üzerinden Parasını Geri Çekmiş ve Bu Para Panelden Silindi şu an Panelde -17.84 TL VAR. Konuştum Kendisiyle Sorunu Çözdük Fakat Büyük Sorun Şurası

Rabisu'ya Açtığım Ticket'ta Söyledim Herşeyi Ama Bana Dediler ki Bizim Sorunuz Değil Parayı Ödemezseniz Hizmetleriniz Kapatılacak Bu Hangi Akla Hizmet ?
Türkiye'de Paypal Kullanımı Kapatılmışken Sizin Hâla Paypal Üzerinden Satış Sağlamanız ? Açtığım Ticket'ın Resimleri Okuyun ve Yorumunuzu Belirtin Mağdur Olan Benim Ama Haklı taraf Kim ?

Sorun Benim Paypal İle Satış Yapmam mı ? Yoksa Paypal Satışı Yapılabilmesi mi ?

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani sen paypal'ın bu tür sıkıntıları olduğunu bile bile mi vip satışını paypal'dan yaptın? Bu durumda ben sorunu sende buluyorum. Ama diğer bir yönden de paypal ile satış yapılabilmesi de hatalı. Çünkü adamlar senin vereceğin parayla kendilerini geliştirecekler, doğru. Ama bu tür bir sıkıntıyı önceden düşünüp müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek açısından paypal ile satış yapılabilmesi yanlış.

Ben burada kimin haklı olduğuna dair bir sonuca varamadım. İki tarafın da kendilerine göre sebepleri var. Ben sözü başka beyinlere bırakayım en iyisi.

ServetPro

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha yeni anladım sanarımki PayPal'ın türkiyeye kapalı olduğunu bilerek bunu yaptın

Suç sende :(

Ancienty

play.Royal-Craft.com | En iyi OPSkyblock sunucu!
En iyi cevaplar
0
PayPal Türkiyeye kapalı iken böyle bir ödeme alman bence yanlış olmuş.

Tam olarak hatalı sensin demiyorum fakat öyle gözüküyor :)

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Rabisu PayPal ödemesini yurt dışında ki kullanıcıları ödeme yapabilsin diye koymuş bunu bizzat ilk aldığım zaman kendim sormuştum. Yani Türkiye'de faaliyeti kapattığını bile bile PayPal'dan ödeme aldıysan hata sende. @Rabisu

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Muhteşem PayPal ın müşterilerini muhteşem şekildr kotuması nedeni ile, kullanıcıların saçma sapan nedenler bularak parayı itirazda bulunup kendi hesaplarına alınması. Para geri çekildiği zaman paypal tekrar komut göndererek iade edilen miktarı bakiyeden azaltır.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Burada gözüken olayda bir tarafı suçlamak yanlış olacaktır. Açtığınız destek bildirimlerinde hesabınızda 62 TL olduğunu belirtmişsiniz. Son olarak hesabınızda kalan paranız -17.84 TL olarak gözüküyor. Kişilerden aldığınız ücret 80 TL ise hesabınızda daha önceden hiç paranız olmadığını varsayarak bir işlem yaparsak 80-17.84 = 62,16 TL yapacaktır. Siz PayPal üzerinden ödemeyi aldıktan sonra aldığınız ödeme ile bahsi geçen firmadan bir hizmet satın almışsınız. Burada bahsi geçen firma size PayPal'ı dışarıdaki oyuncularınıza kullanabileceğiniz bir hizmet olarak sağlıyor. Firmanın ödemelerle ilgili bir yetkisi bulunmamakta. Siz PayPal'ı kullanarak PayPal Kullanım Koşulları'ndaki maddeleri kabul etmiş olarak sayılacaksınız. PayPal kullanıcılara belirli bir süre içerisinde gerekli itirazlarıyla kullanıcılarının yaptığı para aktarma işlemlerini geri alma olanağı sunuyor. Burada oyuncularınız sizden 80 TL karşılığında bir hizmet alıyor ve siz hizmeti sağlamıyorsunuz aksine sunucunuzu dönüşüme geçirip bir HUB sunucu yapma kararı alıyorsunuz. Burada oyuncularınız parayı PayPal'dan geri almakta %100 haklı. Siz bu parayı harcadığınızı düşünerek bahsi geçen firmadan hizmet satın almışsınız, oyuncularınız gerekli hizmeti sizden alamadığı için ödemesini geri çekmiş, siz ise bu durumda bahsi geçen firmadan aldığınız hizmet için borçlanmış oldunuz.

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Burada gözüken olayda bir tarafı suçlamak yanlış olacaktır. Açtığınız destek bildirimlerinde hesabınızda 62 TL olduğunu belirtmişsiniz. Son olarak hesabınızda kalan paranız -17.84 TL olarak gözüküyor. Kişilerden aldığınız ücret 80 TL ise hesabınızda daha önceden hiç paranız olmadığını varsayarak bir işlem yaparsak 80-17.84 = 62,16 TL yapacaktır. Siz PayPal üzerinden ödemeyi aldıktan sonra aldığınız ödeme ile bahsi geçen firmadan bir hizmet satın almışsınız. Burada bahsi geçen firma size PayPal'ı dışarıdaki oyuncularınıza kullanabileceğiniz bir hizmet olarak sağlıyor. Firmanın ödemelerle ilgili bir yetkisi bulunmamakta. Siz PayPal'ı kullanarak PayPal Kullanım Koşulları'ndaki maddeleri kabul etmiş olarak sayılacaksınız. PayPal kullanıcılara belirli bir süre içerisinde gerekli itirazlarıyla kullanıcılarının yaptığı para aktarma işlemlerini geri alma olanağı sunuyor. Burada oyuncularınız sizden 80 TL karşılığında bir hizmet alıyor ve siz hizmeti sağlamıyorsunuz aksine sunucunuzu dönüşüme geçirip bir HUB sunucu yapma kararı alıyorsunuz. Burada oyuncularınız parayı PayPal'dan geri almakta %100 haklı. Siz bu parayı harcadığınızı düşünerek bahsi geçen firmadan hizmet satın almışsınız, oyuncularınız gerekli hizmeti sizden alamadığı için ödemesini geri çekmiş, siz ise bu durumda bahsi geçen firmadan aldığınız hizmet için borçlanmış oldunuz.
İyide Ben Zaten Oyuncularıma Söyledim ve Bilgilendirdim Böyle Böyle Yapıcaz Diye Herkes Tamam dedi ?

Rabisu PayPal ödemesini yurt dışında ki kullanıcıları ödeme yapabilsin diye koymuş bunu bizzat ilk aldığım zaman kendim sormuştum. Yani Türkiye'de faaliyeti kapattığını bile bile PayPal'dan ödeme aldıysan hata sende. @Rabisu
Zaten Yurt Dışı Ödeme Almak İçin Kullandım.

PayPal Türkiyeye kapalı iken böyle bir ödeme alman bence yanlış olmuş.

Tam olarak hatalı sensin demiyorum fakat öyle gözüküyor :)
Daha yeni anladım sanarımki PayPal'ın türkiyeye kapalı olduğunu bilerek bunu yaptın

Suç sende :(
Yani sen paypal'ın bu tür sıkıntıları olduğunu bile bile mi vip satışını paypal'dan yaptın? Bu durumda ben sorunu sende buluyorum. Ama diğer bir yönden de paypal ile satış yapılabilmesi de hatalı. Çünkü adamlar senin vereceğin parayla kendilerini geliştirecekler, doğru. Ama bu tür bir sıkıntıyı önceden düşünüp müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek açısından paypal ile satış yapılabilmesi yanlış.

Ben burada kimin haklı olduğuna dair bir sonuca varamadım. İki tarafın da kendilerine göre sebepleri var. Ben sözü başka beyinlere bırakayım en iyisi.
Paypal'ın Kullanım Sözleşmesini Okudum ve Şöyle Denmiş

Bu Durumda Benim Yaptığım Satışlar Kişisel Satışlar Oluyor O Zaman İade Alması'da Yasak ? Yanlış Anlamadım Değil mi ?

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyide Ben Zaten Oyuncularıma Söyledim ve Bilgilendirdim Böyle Böyle Yapıcaz Diye Herkes Tamam dedi ?

Zaten Yurt Dışı Ödeme Almak İçin Kullandım.

Paypal'ın Kullanım Sözleşmesini Okudum ve Şöyle Denmiş

Bu Durumda Benim Yaptığım Satışlar Kişisel Satışlar Oluyor O Zaman İade Alması'da Yasak ? Yanlış Anlamadım Değil mi ?

Ödeme yapan kişi kişisel ödrme yapmadı ki. Bir şirkete ödeme yapıyor.

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ödeme yapan kişi kişisel ödrme yapmadı ki. Bir şirkete ödeme yapıyor.
Tamam Şirkete Ödeme Yaptı Diyelim. Peki Rabisu Firma Sahibi Türkiye'de Yaşamıyor mu ? Paypal'ın Sayfasın'da Şu Bilgi Mesajı Var.
"Kullanıcıların ikamet ettikleri ülkede PayPal hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Başka ülkelerde ikamet eden müşterilerimiz PayPal hesaplarını kullanmaya devam edebilirler." Bildiğim Kadarıyla Firma Sahibi Türkiye'de İkamet Ediyor O Yüzden Paypal'ı Kullanıma Açması Onun Hatası Olmaz mı ?

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamam Şirkete Ödeme Yaptı Diyelim. Peki Rabisu Firma Sahibi Türkiye'de Yaşamıyor mu ? Paypal'ın Sayfasın'da Şu Bilgi Mesajı Var.
"Kullanıcıların ikamet ettikleri ülkede PayPal hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Başka ülkelerde ikamet eden müşterilerimiz PayPal hesaplarını kullanmaya devam edebilirler." Bildiğim Kadarıyla Firma Sahibi Türkiye'de İkamet Ediyor O Yüzden Paypal'ı Kullanıma Açması Onun Hatası Olmaz mı ?

Burda firma sahibinin nerede yaşadığını sorgulamak boşuna. Belki amerikada ikamet ediyor. Olay burda sizin hatanız. Oyuncularınızdan paypal yardımı ile ödeme almak.

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Burda firma sahibinin nerede yaşadığını sorgulamak boşuna. Belki amerikada ikamet ediyor. Olay burda sizin hatanız. Oyuncularınızdan paypal yardımı ile ödeme almak.
Peki Neden İletişim Kısmında Türkiye Adresleri Mevcut ? ve Firma Sahibi Ofise Gidip Geliyor Amerika'da Özel Jeti Felan Olması Lazım :D Zaten Paypal'da Böyle Bir Saçmalık Olduğunu Bilsem Yapmazdım Değil mi ?

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki Neden İletişim Kısmında Türkiye Adresleri Mevcut ? ve Firma Sahibi Ofise Gidip Geliyor Amerika'da Özel Jeti Felan Olması Lazım :D

Hala yaşadığı ülke kısmını düşünüp hatayı firmaya atacaksanız daha cevap vermenize gerek yok.

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hala yaşadığı ülke kısmını düşünüp hatayı firmaya atacaksanız daha cevap vermenize gerek yok.
Güzel Kardeşim Bak Orda Yazdığı Şu "Eğer Türkiye Kullanıcısıysanız Paypal Oluşturamazsınız." ve Firma Sahibi Türkiye'de İkamet Ediyor Ayriyetten Paypal Hesabı Oluşturuyor. Ben Burda Kimseyi Suçlamıyorum Sadece Yorumlarınızı Öğrenmek İstiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...