Rage MP nedir?

armagan32

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
fivem.png
logo_rage_y.png

Herkese selam millet, bugün sizler için Rage MP adlı oyunu derledim topladım ve karşınızda

Rage MP Nedir?

Öncelik ile Rage MP, Fivem tarzı özel sunucularda çok oyunculu oynamanızı sağlayan Grand Theft Auto V için bir modifikasyondur. İlk olarak şu şekilde özetleyeyim Grand Theft Auto: San Andreas da nasıl MTA ve SA:MP var ise Grand Theft Auto V de Fivem ve Rage MP var şimdi akıllara gelen bir soru ile devam edeceğim, bunlar ne işe yarıyor Fivem ve Rage MP bir yerden başlamak gereceği için ben neler yapılabildiği hakkında biraz konuşacağım; Roleplay dediğimiz gerçek hayattan esinlenilmiş oyun modu Freeroam dediğimiz özgürce takılabildiğimiz gibi birçok oyun modları var.

Fivem Nedir?

FiveM, GTA 5’in düzenlenmiş oyuncu serverleri oynamanızı sağlayan bir modifikasyondur. Bu mod ile çok oyunculu oynamak istediğiniz zaman tek seçeneğimiz resmi yani Rock Star Games'in kendi sunucular değil ve RolePlay sunucuları gibi çeşit çeşit modları içinde olan sunucularla da bağlantı kurabiliyoruz. Sistem özelliklerini soranlar için mantıklı olarak Grand Theft Auto V kaldıran her bilgisayar tabi ki FiveM'i de kaldırır diye düşünüyorum. Ama ne olur ne olmaz fazla bir yük bindirebileceği için geliştiriciler sistem gereksinimleri açıklamayı tercih etmişler.
(Buradan bakabilirsin)

Screenshot_3.png

Bana Kalırsa

Bir başka Bana Kalırsa kısmına hoş geldiniz. İlk olaraktan şunu belirtmek isterim ki Fivem mi oynanır Rage MP mi derseniz ve bana kalırsa benim sistem özelliklerim güçlü olduğu için Fivem'ı tercih ederim neden ettiğimi de birazdan açıklayacağım. Fivem ve Rage MP bir birine benzerler yani nasıl MTA (Multi Theft Auto) ve SA:MP (San Andreas Multi Player) varsa Grand Theft Auto V da Fivem ve Rage MP bulunmakta. Neden Rage MP tercih ediyorum? bu konuya da değinmek gerekirse Rage MP'yi oynamadım, sadece Fivem oynadım ama araştırmalarıma göre Rage MP, Fivem den daha fazla performans gösteriyormuş. Ek olaraktan benim size tavsiyem veya önerim diyeyim bilgisayar özellikleriniz iyi ise Fivem oynayın kötüyse Rage MP oynayın, onun dışında Rage MP de Türk sunucusu var mı diye bakmadım ama vardır diye düşünüyorum kısa bir araştırma ile sunuculara ulaşabilirsiniz zaten. Konuyu özetleyeyim Rage MP daha iyi performans veriyor, Fivem de biraz daha düşük (araştırmalarıma göre).

Konu da burada son bulsun sizlerde okurken bıngıldaklarınızı yormayın.