Yardım Ram uyuşurmu ?

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
145357

145358

145359

Siyahlar benimkisi.
145360

Bunun ne olduğunu bilmesemde ginede atayım dedim :D Mhz içerdiğinden...
Uyarmı sizce?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Sanırım iki farklı bilgisayarın değerleri var burada ve birbirlerine uyar mı diye soruyorsunuz evet uyacaktır bir sorun çıkmayacaktır diye düşünüyorum.

KeremWho

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Genel olarak bu şansa bağlı bazen aynı model ram'den bundle almak yerine 2 farklı paket alıyorsun uyuşmuyorlar chip üreticilerinden de değişiyor çok fazla değişken var. En iyi yol denemek

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sanırım iki farklı bilgisayarın değerleri var burada ve birbirlerine uyar mı diye soruyorsunuz evet uyacaktır bir sorun çıkmayacaktır diye düşünüyorum.
Teşekkürler Gardaşlarım :D
Genel olarak bu şansa bağlı bazen aynı model ram'den bundle almak yerine 2 farklı paket alıyorsun uyuşmuyorlar chip üreticilerinden de değişiyor çok fazla değişken var. En iyi yol denemek
Arkadaş Kingston diyor. Uyacaktır herhalde?

EnesA

hissikablelvuku
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anladığım kadarıyla elinde olan 2 bilgisayarın parçalarını tek bilgisayarda toplayacaksın. Aslında konuda çok genel bir bilgi olmadığı kesin bir yargıya ulaşmak biraz şans eseri ama şunları ekleyebilirim.

+Verilen 2 sistemde ramler ddr3 olduğu için iki sisteme de bu bakımdan uyar. Frekans değerleri de aynı şekilde.

-Bilgisayarınızda 32 bit işletim sistemi bulunuyorsa 4gb ram üstünü görmeyebilir/okumayabilir.

*Anakart modelinizi internette araştırarak max. kaç gb ram ve kaç frekansta çalışabileceğini öğrenin ve karşılaştırma yapın. Bu hataya ben bir kere düşmüştüm dikkat etmekte fayda var.

konunun üzerinden zaman geçmiş ama bu sabah güncellenince bildiklerim kadarıyla biraz daha detaylı yazmak istedim