rastgele kod oluşturma

Dantero

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
String randomkod = "";
Random kod = new Random();
kod.nextInt(3);
randomkod += kod;
kod.nextString(2);
randomkod += kod;
System.out.println("Kodunuz: " + randomkod);

Emin değilim nextString bölümü çalışmayabilir..

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
String randomkod = "";
Random kod = new Random();
kod.nextInt(3);
randomkod += kod;
kod.nextString(2);
randomkod += kod;
System.out.println("Kodunuz: " + randomkod);

Emin değilim nextString bölümü çalışmayabilir..
netint i biliyordumda string den bende tam emin değilim string çünkü çok karakter var yani string derken neleri kastediyor acaba?

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
import java.util.UUID;
String uuid = UUID.randomUUID().toString();
System.out.println("uuid = "+ uuid);

bu güzel gözüktü ancak uuid olduğu için oyuncularda bi sıkıntı çıkarır mı çıkarmazsa hemen kullanalım :)

Ne için kullanacaksın ? Vip kodu tarzı bir şey içinse randomkod'dan daha güvenlikli bir sistem bulabilirsin.

Dantero

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne gibi bir sıkıntı çıkabilir ki?

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne için kullanacaksın ? Vip kodu tarzı bir şey içinse randomkod'dan daha güvenlikli bir sistem bulabilirsin.
aslında tek kullanımlık olduğu için bi sıkıntı çıkacağını bende düşünmüyorum oyuncu kullanınca kod sistemden silinip istediğimiz zaman tekrar rastgele bi kod çıkıcak pekte uzun olsun istemiyorum
bilmem hani oyuncuların uuid sine benziyor ya bilmiyorum bende :D

Nobody01

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bunun birçok yolu var, tabi en kolaylarından biri.
PHP:
String randomString = UUID.randomUUID().toString().replaceAll("-", "").substring(0, 3).toUpperCase();
Fakat bu ne yazık ki senin istediğin gibi çalışmayacaktır. Senin istediğin şeyin tam olarak algoritması şu, 1 sayı 2 karakter.
PHP:
String alphabet = "abcdefghıjklmnoprstuvyzxw";
String randomString = "";

for (int i = 0; i < 3; i++) {
    randomString += String.valueOf(alphabet.charAt((new Random()).nextInt(alphabet.length())));
}

randomString = randomString.replace(String.valueOf(randomString.charAt((new Random()).nextInt(3))), String.valueOf((new Random()).nextInt(10))).toUpperCase();

System.out.println(randomString);

Son düzenleme:

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
PHP:
String randomString = UUID.randomUUID().toString().replaceAll("-", "").substring(0, 3).toUpperCase();
Fakat bu ne yazık ki senin istediğin gibi çalışmayacaktır. Fakat istediğin şeyin tam olarak algoritması şu, 1 sayı 2 karakter.
PHP:
String alphabet = "abcçdefghıijklmnoöprsştuüvyzxw";
int i = (new Random()).nextInt(3);

for(int i2 = 0; i2 < 3; i2++) {
    randomString += String.valueOf(alphabet.charAt((new Random()).nextInt(alphabet.length())));
}

randomString = randomString.replace(String.valueOf(randomString.charAt(i)), String.valueOf((new Random()).nextInt(10))).toUpperCase();

String uuid = UUID.randomUUID().toString();
bu kodda herhangi bi hata yok dimi?

Dantero

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
PHP:
Fakat bu ne yazık ki senin istediğin gibi çalışmayacaktır. Senin istediğin şeyin tam olarak algoritması şu, 1 sayı 2 karakter.
PHP:
String alphabet = "abcçdefghıijklmnoöprsştuüvyzxw";

for(int i2 = 0; i2 < 3; i2++) {
}

randomString = randomString.replace(String.valueOf(randomString.charAt((new Random()).nextInt(3))), String.valueOf((new Random()).nextInt(10))).toUpperCase();

For döngüsünün hemen altındaki kod bana gereksiz geldi. Ne işe yarıyor ki o?

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hayır yok, fakat istediğin şey tam olarak o değil. UUID oluşturulma şekli biraz farklıdır, birbiri ile aynı olmaması gereken şeyler için kullanılır genelde.
neyse uuid kullanıyım uzun gözüküyor yani hoş anlamında :) hem iki satır bişi bi deniyim,

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
aslında tek kullanımlık olduğu için bi sıkıntı çıkacağını bende düşünmüyorum oyuncu kullanınca kod sistemden silinip istediğimiz zaman tekrar rastgele bi kod çıkıcak pekte uzun olsun istemiyorum

bilmem hani oyuncuların uuid sine benziyor ya bilmiyorum bende :D
Vip alan bir kişi başka bir arkadaşına kodu verip birden çok vip alınabilir diye düşünmüştüm ama tek kullanımlık olursa sıkıntı olmaz.