Redstone Bilgimi Zorlayın!

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
steampunk sevgisiyle dolup taşan kısımlarım heyecanlandı yine, aranızda imkansız! diyecek kadar zor bi fikri olan varsa söylesin yapiyim :D

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güneş sensörünü kullanmadan gece aydınlanan sokak lambaları yapabilir misin?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
çok basit sadece timer gerekiyo ve minecraft saatini hesaplayıp işlem yapmak ki bunla uğraşmak istemiyorum devreyi göstericem sadece :D hm biraz düşündümde bayağı karışıyor uğraşıcam :D

Son düzenleme:

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Otomatik kakao makinesi ._.
bundan ileriye gidemezsin, kemik tozu için mob trap yapabilirsin 1 saatte tonlarca kasılır o sırada build falan yaparsın istediğin şey sadece kemikse bunu eşya ayırıcı devresiyle ayıklayabilirsin :D
çalışma mantığı hopper'a comparator bağlarsan hopperin içinde 22'den az blok olduğu için 1 blok sinyal gönderir olurda 23 olursa 2 blok sinyal gönderir ve bu olduğu anda eşyanın içine koyduğum 4 slota cam + 1 slota 18 tane kova(kova temsili buraya koyduğun şey ayıklanan eşya ve 18 olmak zorunda) hoppera giden redstone kesilir ve 1.sıradaki eşya yani kovadan 1 tane aşağıya düşer ve sinyal tekrar 1 bloğa düştüğü için hopper kitlenir

Son düzenleme:

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
16 bit CPU ve GPU yap
10 adet 7 Segmentli ekrana bağlı olsun.

Birkaç program içersin, Şu özelliklere sahip:
+Basit bir GUI menüsüne sahip olsun ve şu programlarda geçiş yapabilelim.
  • Hesap makinesi için: Decimal olarak toplama-çıkartma yapabileceğimiz bir sistem.
  • İşlemini tanıtabilmek için 16 Bit Counter
  • İçerisinde birkaç müzik dosyası saklayabilsin ve bize 16 bit müzik çalabilsin. (Mario Tema Şarkısı/Star Wars şarkısı vb.)
  • İçerisinde birkaç text dosyası olsun ve 10'lu 7 segment ekranda okunabilsin.
  • Random olarak 0-64 arası sayı üreten bir "Şans Zarı" Programı.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
16 bit CPU ve GPU yap
10 adet 7 Segmentli ekrana bağlı olsun.

Birkaç program içersin, Şu özelliklere sahip:
+Basit bir GUI menüsüne sahip olsun ve şu programlarda geçiş yapabilelim.
  • Hesap makinesi için: Decimal olarak toplama-çıkartma yapabileceğimiz bir sistem.
  • İşlemini tanıtabilmek için 16 Bit Counter
  • İçerisinde birkaç müzik dosyası saklayabilsin ve bize 16 bit müzik çalabilsin. (Mario Tema Şarkısı/Star Wars şarkısı vb.)
  • İçerisinde birkaç text dosyası olsun ve 10'lu 7 segment ekranda okunabilsin.
  • Random olarak 0-64 arası sayı üreten bir "Şans Zarı" Programı.
bilgisayar parçaları yapmayı hiç ama hiç sevmiyorum :(. karahana söyle o uğraşır xD

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Redstone ile yapılabilecek en büyük şey bunlar ama.
ama bunlar benim sevdiğim şeyler değil ben makine yapmayı seviyorum bunların survivala bi katkısı yok

@TheBlueDeath prototipini yaptım devre hazır sadece geliştirmek lazım

Ana fikir bu, çalışıyo mu hayır... Minecraftta 1 gün 20dk fakat benim zamanlayıcım 6dk ikincisi ise onun 2 katı 12dk sayabiliyor. Hadi, şöyle düşünelim minecraftta 1 gün 12dk. Oyun saati tam 06:00 olduğunda makineyi 1 kere elle çalıştırman gerekicek bunu yaptığında ilk zamanlayıcı 6dk boyunca sinyal atıcak bu günün yarısı demek yani hava tam kararana kadar sinyal atmış olucak ve kesilicek. Diğer clock ise onun 2 katı 12dk sayıcak ve tam aydınlandığı anda tekrar diğer clocku aktifleştiricek ve bu döngü böyle sürücek. Ama ne yazıkki minecraftta 1 gün 12 değil 20dk. Bu bi prototip yani yenisini icat etmeliyim ama çalışma mantığı bu.

Sinyal atınca lamba yanıyor fakat oyun saati tam 18:00 olduğunda makineyi çalıştırabilirsin yine aynı şey olucak yada 06:00'da çalıştırıcaksan ters sinyal yapabilirsin lambaya hani 06:00'da 1 kerecik elle çalıştırdığında lamba yanmaya başlicak ya gündüz yanmış oluyor bunu engellemek için ya 18'de başlatıcan yada lambaya ters sinyal

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ama bunlar benim sevdiğim şeyler değil ben makine yapmayı seviyorum bunların survivala bi katkısı yok

@TheBlueDeath prototipini yaptım devre hazır sadece geliştirmek lazım

Ana fikir bu, çalışıyo mu hayır... Minecraftta 1 gün 20dk fakat benim zamanlayıcım 6dk ikincisi ise onun 2 katı 12dk sayabiliyor. Hadi, şöyle düşünelim minecraftta 1 gün 12dk. Oyun saati tam 06:00 olduğunda makineyi 1 kere elle çalıştırman gerekicek bunu yaptığında ilk zamanlayıcı 6dk boyunca sinyal atıcak bu günün yarısı demek yani hava tam kararana kadar sinyal atmış olucak ve kesilicek. Diğer clock ise onun 2 katı 12dk sayıcak ve tam aydınlandığı anda tekrar diğer clocku aktifleştiricek ve bu döngü böyle sürücek. Ama ne yazıkki minecraftta 1 gün 12 değil 20dk. Bu bi prototip yani yenisini icat etmeliyim ama çalışma mantığı bu.

Sinyal atınca lamba yanıyor fakat oyun saati tam 18:00 olduğunda makineyi çalıştırabilirsin yine aynı şey olucak yada 06:00'da çalıştırıcaksan ters sinyal yapabilirsin lambaya
Bu yaptığını geliştirebilirsen direk sokak lambasına haline çevirebilir misin? Yani redstone bağlı olmayacak lambaya direk bi çitin üstünde asılı durcak çünkü lamba

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu yaptığını geliştirebilirsen direk sokak lambasına haline çevirebilir misin? Yani redstone bağlı olmayacak lambaya direk bi çitin üstünde asılı durcak çünkü lamba
redstone olmadan lambayı yakmak hmm malesef tesla bobini yapamıyoruz minecraftta :D. Amacın buysa direk güneş paneli kullan her istediğini karşılıyo :/

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Battle Royale oyunu yap. C: İşte redstone bilgisi böyle zorlanır. :lol: