Redstone Comparator

Achar

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar şu redstone comparatorun nasıl çalıştığını anlatan forumda konu varmı ? varsa linkini atarmısınız ? bildiğim kadarıyla gelen sinyalın öbür sinyalden güçlüyse devreye akım veriyor diğer akımdan güçsüzse akım vermiyor bildiğim bu bi el atarmısınız teşekkürler

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bitmeyen redstone gibi bir işe yarıyor. Mesela 17 tane redstone kullanman gerekiyor. Ama 2 tane redstone için repeater kullanmak istemiyorsun. Son kalan 2 redstone yerine comparator koy. Ayrıca bazı şeylerden redstone almaya da yarıyor. Mesela chest'in veya hopper'ın içindeki item sayısına göre redstone vermesini sağlayabilirsin. Hatırladığım kadarıyla 22 itemde bir redstone sinyali daha veriyordu. Son olarak, eğer comparator'un ucundaki şey açıksa ve yanından bir redstone sinyali alıyorsa redstone'u iletmiyor. Clock yapmak için kullanılıyor ayrıca.

Achar

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bitmeyen redstone gibi bir işe yarıyor. Mesela 17 tane redstone kullanman gerekiyor. Ama 2 tane redstone için repeater kullanmak istemiyorsun. Son kalan 2 redstone yerine comparator koy. Ayrıca bazı şeylerden redstone almaya da yarıyor. Mesela chest'in veya hopper'ın içindeki item sayısına göre redstone vermesini sağlayabilirsin. Hatırladığım kadarıyla 22 itemde bir redstone sinyali daha veriyordu. Son olarak, eğer comparator'un ucundaki şey açıksa ve yanından bir redstone sinyali alıyorsa redstone'u iletmiyor. Clock yapmak için kullanılıyor ayrıca.
yorum için teşekkürler. ama forumda resimli anlatım varsa ona yönlendirebilrmisin ?

Achar

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ilgin için teşekkürler bu yaz mc ye tekrar başlıcam bazı eksikliklerimi giderip başlıcam ama bu yaz redstone ile içiçe survival yapmayı planlıyorum o yüzden araştırıyorum iyi forumlar iyi günler

Thepoisonn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İlk önce en başta yazdığın işe yarar tam olarak bilmiyorum o dediğini ama sanırım öyle comparatorlar daha çok koyduğumuz nesnenin görev yapıp yapmadığını anlamamızı sağlar en çok kullanıldığı alan budur fakat ilk önce şunu söyleyeyim sağ tık ile ucundaki sinyali aktif edersen ve şu şekilde redstone dizip bir güç (enerji) verirsen sürekli güç verir

peki nesnelerin görev yapması nedir oda şöyle mesela bir sandığın görevi içinde item tutmaktır resimdeki gibi boş sandık elektrik vermez

Sırasıyla
1.Boş Sandık
2Dolu Sandık
3.Boş Huni
4.Dolu Huni
5.İçinde 22 itemden ve üzeri item olan huni
6.Komutu başarıyla çalıştıran bir komut bloğu
7.2 Kere döndürülmüş çerçeve
8.4 Kere döndürülmüş çerçeve

Son düzenleme:

Achar

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ilk baştaki resmi anlamadım direk redstone torchu devreye bağlayalım yada aç kapa şalterini kullanalım ?