[Rehber]Lucid Rüya hakkında her şey!

Lucid yapabildinizmi?Konum yararlımı?

• Lucid yapamadım konu yararlı

Kullanılan: 4 23.5%
  • Lucid yaptım konu yararsız

Kullanılan: 8 47.1%
  • Lucid yaptım konu yararlı

Kullanılan: 3 17.6%
  • Lucid yapamadım konu yararsız

Kullanılan: 2 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    17

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet selamlar herkese,
Geçen günden beri lucid dream yapmayı deniyorum.Ve yaptımda.Ama çok kısa oldu.Şimdi size lucid hakkında herşeyi öğreteceğim.Sorunuz olursa pm atarsanız konuya eklerim.Şimdi başlayayım:
Lucidi sadece gece uyurken yapmanızı tavsiye ediyorum.Hemde şiddetle
Lucid nedir?

Lucid bilmeyenler için açıklayayım.Lucid rüya bilinçaltınızı açmayı becerip rüyanızı yönetmektir.İstediğiniz herşeyi yaparsınız.Bunun yanında lucidin biir sürü kademesi vardır.
Peki nasıl lucid yapacağım ki ben?[1. taktik]
Evet.birçok yerde okudum aslında.Ama kopyala yapıştır yapmaktansa kendi aklımdan yazıyorum.Şimdi eski rüyalarınızı düşünün en fazla gördüğünüz şeyi düşünün şimdide.Evet en fazla şey örneğin saçınız.Ki rüyada genellikle kendinizi gördüğünüz için saçınızı tercih etmeniz iyi olabilir.Kendinize bir süre belirliyin.Tavsiyem 20-25 dk.Her 20-25 dk de bir aynanın karşısına geçip saçınıza bakın. (saçınızı seçtiğinizi varsayıyorum).Bunu 1 hafta boyunca tekrarlayın.(1 hafta garantili olabilir.Ama ilk günden olmaz ki bana oldu.1. günde ama çok kısa sürdü)Evet 1 hafta boyunca yaptınız.Şimdi uykunuz geldi uykunuz gelmeden uyumayı denemeyin bence.Daah sonra uyuyun.Vucüdunuzu bir şeye alıştırırsınız ya.Ve yanlışlıkla yaparsınz ya.Evet rüyanızda bedeniniz saçınızı görünce ben rüyadamıyım dicek.Aynaya bakarken elinizi ısırın bilinçaltını tetiklesin.Ssaçınıza bakarken "rüyadamıyım la ben?" gibi cümleler kullanabilirsiniz.Rüyanızda vücudunuz saçınızı görecek "rüyadamıyım la ben" diuyecek ve elini ısıracak sonra birden bilinçaltınız açılacak ve hop!Rğyanızı kontrol ediyorsunuz.
Peki nasıl lucid yapcağım ben [2.taktik]
Bu taktiği @B35T14 vermiştir.Yatmadan önce istediğiniz rüyayı düşünün.Gözünüz açık bir şekilde.İyice odaklanın.Daha sonra uyuyorsunuz faketmeden ve kendinizi hayalde sanıyotrsunuz.Ama rüyanızı kontrol ediyorsunuz.Ama şıp diye uyanıverirsinşiz.Daha yeni yatmamışmıydınız siz?
Becerenler ve yaptıkları şeyler' Alıntı:
@CrafterMan24 adlı şahıs yapmıştır :D yaptıığı şey ise şu
2. yöntemi kullanarak uyudum. Kendi evimi hayal etmiştim. Uyuduğumda evimdeydim. Rüyada olduğumu anladım. Evde bir süre dolaştıktan sonra canım sıkıldı, uyanmak istedim. Uyanırım diye dağa çıktım, kendimi o yükseklikten boşluğa bıraktım. Uyandım ve uyandığımda sabahtı.
Ondan sonra hiç denemedim, tekrarlamadım.
Becerenler ve yaptıkları şeyler' Alıntı:
@zRedDragon dediki: en Lucid Rüya Gördüm.Rüyamda İlk Baş Bi Yeraltı Sığınayındaydım.Sonra Normal Dünyadaki Gibi Güzel Bi Merdivenden Çıktım.Temple Run Gibi Merdivenlerde Altındır Zümrüt vs Vardı.Sonra Ordan Bi Polis Ekibine Gittim.Orda Kız Sesiyle Konuştum(Bu Nasıl Oldu hiçbir Fikrim Yok).Dedim ki Gerçek Dünyaya Nasıl Döneceğim Dedim.O Sırada Mor Üzüm Olan Bi Tabak Getirdiler.Ona Subhaneke Suyu Denen Bişi Avuçlaya Avuçlaya Döktüm.Sonra Gerçek Dünyaya Dönüp Canavarlarla Savaştım.Çok Fanteziyceydi.Fakat İşin Kötü Yanı Canavarlar Abartı Korkunçdu :D
@Koala dediki: Bizim Oralarda İnegöl Hastanesi Var.Oralarda Rüyamda Abimle Birlikte Geziyorum :3,
Sonra Abim Bana Birden "Rüya Olunca Saçım Çok Kaşınıyor." Diyor :o.
Bende bir şey Çakmıyorum.Sonra Tekrar Düşününce Anlıyorum "BU BİR RÜYA!". Diyorum.
Ordaki Park Var (Rüyamda Oluşan bir şey Park Normalde Yok.) Orda Gezerken.Kerpiç Evlerin Olduğu Sokağın Arasından Geçiyoruz.
Orda Abime Evler Eski Hadi 2160 Yılına Gidelim Diyorum.Oda Hadi Diyor.Her yer Teknolojileşiyor Falan.
Sonra Evimizin Bilgisayar Odasında Birlikte Uyanıyoruz.Abimle Aynı Anda.Sonra Gerçekte Uyanıyorum.
-----------Diğer kişiler henüz beceremedi ._.-------------------
Sorunlan sorulan' Alıntı:
@AkanCe Rüyamda youtubeye video yüklersem gerçekte yüklenirmi?
Cevap= Maalesef hayır.Rğyanızdasınız gerçek hayatta değil
Lucid yaptım bundan sonra objeyi tekrar edeyimmi?,
Etmenizi tavsiye ederim.Beyniniz o objeyi unutursa bilinçaltınız açılmayabilir :(
Lucidin kademeleri.
Google çeviri için özür dilerim :D Gerçek site burayı kopy yapmak zorunda kaldım:
http://wakeup-world.com/2014/04/25/lucid-dreaming-and-the-5-stages-of-sleep/
Birinci Aşama: Hafif Uyku

Yani ilk aşamada bunu yaptık. Uyku Aşama biri uyanık olma ve uykuda olmaktan geçiş olarak kabul edilir. Bu aşama uyku, ama son derece hassastır ve kolayca uyandı olabilir olduğunuzda olduğunu. ) Televizyon gidiyor zaman biliyor ve size ne duymak hayal? - Bu) tam konum aşamasıdır. Sonuç olarak, uyanma Sizin savunmasız hale getirecek bazı hafif seğirmesi ve sarsıntıya karşılaşabilirsiniz. Sen hipnogojik halüsinasyonlar (uyku hemen önce halüsinasyonlar) sahip olabilir; Eğer desen ve uyku sonraki aşamaya ilerleme olarak aklını koymak diğer barışçıl şeyler görebilirsiniz.

Uyku Bu aşama yaklaşık 5-10 dakika sürecek ve uyandı, eğer hiçbir uyku aslında oluştu bildirdi olabilir - teknik bir yalan olduğu!
İkinci Aşama: Ağır Uyku

Uygun, ha? Bu aşama bariz gelebilir, ama gelmek için daha ayrıntılı var. Size tüm kas kontrolünü kaybetmeye başlar nerede bu aşamadır ve bu nedenle vücudunuzun size hayallerini hareket için sırayla bir felç aşamasına girer. Kim yaşıyorsanız ciddi bir kabus kurbanı olmak istiyor? Ben değilim!

Bu uyku aşamasında zaman kabaca yarısını geçirecek ve bunu boyunca hayal olmaz. Bu da ancak yüksek beyin dalgası aktivitesinin ani patlamaları beklenmedik uyanmak hangi oluşabilir sizin beyin dalgaları daha önce çok daha yavaş hale gelmiştir demektir. Uyku Bu aşama yaklaşık 20 dakika sürecek.

Üçüncü Aşama: Yavaş Dalga Uyku

Şimdi derin bir uyku haline giriyoruz. Bu, aynı zamanda, bir yavaş dalgalı uyku aşaması olarak da bilinir. Eğer uyku bu aşamada uyandı iseniz, biraz karışık olmaya bekliyoruz, ve birkaç dakika dim-witted hissediyorum. Şunu kabul edelim ki - hepimizin bu yaşadıysanız! Ayrıca, beyin dalgaları uyku beş aşamadan deneyim olacak en düşük frekansa eğimli olması. Bu uyku, bu aşamada bu meydana gelen herhangi bir gürültü uyanmak için daha az muhtemel olacağı anlamına gelir. Olduğu söyleniyor, bu aşamada bir kez daha rüyasız aşamasıdır, ama aynı zamanda uyurgezerlik gibi faaliyetler oluşacak aşamasıdır.

Dördüncü Aşama: Derin Yavaş Dalga Uyku

Dördüncü aşama uyku beş aşamalarında yaşayacaksınız Yavaş Dalga Sleep derin olarak kabul edilir. Bu aşama fiziksel ve zihinsel duyular hem enerjinizi geri yükler. Eğer stres çok deneyimli ve sonuç olarak yorgun mı? Uyku evresi dört kullanışlı geliyor budur. Eğer uzun bir süre için bu aşamada değiliz, ya da bu aşamada uyanmak devam ederseniz, vücudunuz yenilenmiş hissediyorum olmayacak ve yaklaşan gün boyunca yorgun kalabilir. Bir gece bir zaman sağlıklı ve tutarlı bir uyku desen elde etmek için çok önemli olmasının nedeni budur. Uyku Bu aşama 30 dakika kadar sürebilir.

Beşinci Aşama: REM uyku

Biz nihayet uyku hayal aşamaya gelmiştir! uyku en heyecan verici kısmı - hepimiz uyumadan önce bekliyoruz parçası. Birincisi, REM gibi sesler tam olarak ne demektir, Rapid Eye Movement açılımı belirtilmelidir. Bu, hayal yaşayacaksınız uyku derin aşamalarında çıkmış olan aşamasıdır. uyku bu aşamada hakkında iyi bir şey nedense uyandı eğer uyku dönerseniz, bu aşamada dönebilirsiniz olmasıdır. Sadece rüyalarda uyku sonucu bu aşamaya yapar, ama aynı zamanda beyin ve uzun vadeli bellek saklama yeteneği sağlığı için sağlıklı önemlidir.

Ve en önemlisi - uyku bu aşamada size berrak rüyalar yaşayacaksınız nerede!

Tatlı Rüyalar

Geceleri uyurken Sonuç olarak, ortalama kişi beş tam döngüleri yaşayacaksınız. Hepimiz bir ışık uyuyan aşamasına girmek ve daha sonra uyku REM sahne deneyimi. Eğer uyku döngüleri daha fazla sayıda (tipik bir kişi beş döngüleri tahammül edecek) uyku olabilir ve döngüleri bir saat veya daha fazla sürebilir - ne yazık ki REM evresi, ancak berrak rüya ile size ilerleme olarak artırabilir, başlangıçta oldukça kısa.
Beraber lucid rüya görülürmü?
vet görülür.Ama telepati kurmanız gerekmekte.
Lucidin zararları ve yararları
Yararları;

Kendi dünyanızı yaratırsınız.

Tüm Fantezilerinizi Gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.

İlerletirseniz rüyalarınızın efendisi olursunuz, her gün yeni bölümü olan bir dizi film misali devamlılık sağlarsanız.

Astral seyahat yapabilmeye zemin hazırlarsınız.

Oluşabilecek Sakıncalar;

Uyku düzeniniz bozulabilir.

Gerçek hayattan kendinizi soyutlayabilirseniz (Aradaki dengeyi iyi kurmak gerek.)

Eğer hayatınızda mutsuzsanız rüyalarınızda yarattığınız dünya daha cazip gelebilir.

Sürekli uyumak istersiniz.

Rüyalarda yarattığınız o 'muhteşem hayatı' gerçek dünyanıza yansıtamamanız üzgün ve sinirli olmanıza neden olabilir.,

Beyniniz sürekli meşgul olacağından fiziki yorgunluk hissedebilirsiniz.

Gerçek hayatınızda Asosyalleşebilirsiniz.

Rüyalarınız istediğiniz gibi şekillenmezse psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir.

Tabi tüm bunları yaşamamak sizin elinizde. Kendinize hakim olabiliyorsanız dozunu ayarlayabilirseniz Lucid Rüya bulunmaz bir nimettir.
Nefsinize hakim olamıyorsanız ve kendinizi bu sonsuz dünyada kaybedeceğinizi düşünüyorsanız denememeniz en iyisi.
Önce şelaleli güzel bir manzara hayal ettim.Sonra oradan aşağıya atladım ve uçtum (sanırım 9-10 sn sonra düştüm :D daha sonra birden uyandım
@Minecraftplayerr @KadirBerk @Ardart @Polkakorowakurwa @NationalElectric @DirenCan @B35T14 @Praetorian @Dahadahakimvarsağ Okuyan işsizlere teşekkürler[DOUBLEPOST=1432714466,1432713997][/DOUBLEPOST]@ForumDoktoru fantezilerini burada yaşağ:D

Son düzenleme:

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Forumun yaş sınırı küçük hatırlatıyım ve lucid gibi konulardan meraklıysan özelden ne sorarasan son cevaplıyım ama yaşları 11 12 olanlar ne yapacak ?

• Beğen
Reactions: DIO

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen bilirsin kardeşim ama forum yaşları küçük unutma.

• Beğen

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumun yaş sınırı küçük hatırlatıyım ve lucid gibi konulardan meraklıysan özelden ne sorarasan son cevaplıyım ama yaşları 11 12 olanlar ne yapacak ?
Sen bilirsin kardeşim ama forum yaşları küçük unutma.
İşte burada çok haklısın abi. Bunun gibi birçok konuda bu tür şeylerin küçük yaştaki bireylere vereceği zararlardan birçok kez değinmiştim. Bu tür şeyleri her yaştan insanın yapması zararlı hatta. Bu tür şeyler insanı bir boşluğa iter ve boşlukta kalan insan çok rahat bir şekilde sapıtır ve akli dengesini kaybedebilir. Başkalarına zarar verebilir hatta kendisine bile zarar verebilir. En kötüsü de ******* edebilir. Ve daha birçok şey var...

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lucid değilde astral seyahat tehlikeli olabilir.Lucidin zararı yok demiyorum tabii ki var

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Siz ciddi ciddi bunun olabiliceğinden mi bahsediyosunuz? Adam telepati kurmaktan bahsetmiş, şaka gibisiniz.
Bak kesin şöyle bir şey görmüş olabilirsin,hiç kol kola veya beraber gezip güzelce muhabbet eden kızları gördün mü? Evet görmüşsündür. Peki ya onların bacaklarına baktın mı? Sapıklık olarak algılamayın hemen gerçekten tuhaf bir durum var O noktada. İki veya daha fazlalarsa kızların bacakları daha doğrusu adımları eşit ve aynı anda atmalarıdır. Tıpkı askeri geçitmiş gibi veya bando. İşte bu telepatiye verilebilecek en ufak örnektir.

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Siz ciddi ciddi bunun olabiliceğinden mi bahsediyosunuz? Adam telepati kurmaktan bahsetmiş, şaka gibisiniz. Lucid düşündüğünüz kadar etkili değil.

Forum doktorusun ya prki gerçekte yav ve psikolojik alandaki çalışmalarını sun bana illa diyorsunuzki kaba ol forum yaşı küçük ortalama yüksek değil..... Tövbe bismillah

• Beğen

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aklından Yazmış. (!)
her şey Alıntı Ya!
Diyelim ki alıntı yaptım ki yapmadım.Kendimi rezil edeceğimimi sanıyorsun sen be adam?!Saç yerine başka bir şey yazardım özür dilerim değilim ben.Alıntıda değildir seninle uğraşmayacağım ister inan ister inanma ayroca benim konum seninkinden kat kat daha iyi neden alıntı yapayımki sanki?!