[REHBER] Skript ile CHESTCOMMANDS!

wLood

Yepyeni Sunucu Çok Yakında @2016
En iyi cevaplar
0
Birçok skript rehberi bulunuyor ama bunlar hep eventler , conditionslar v.b için kullanılmış eventler , ben ise rehberlerimde değişik şeyler anlatmaya dikkat edeceğim (SKRIPT EKLENTILERIYLE EKLENEN EVENTLER V.B)
Ilk konum olan skript ile CHESTCOMMANDS nasıl yapılır ne ne işe yarar başlayalım arkadaşlar.

Ilk girişim chest açtırma girişimi
Bu chesti oyuncuya açtırmak için "komut kullanan kişiye" açtırmak için aşağıdaki gibi bir komut oluşturabiliriz.
Kod:
command /test:
    trigger:
        open chest with 1 row named "TEST" to the player
Burda sağladığımız olay /test komutunu kullandıgında kullanan kişiye 1 diziye sahip TEST isimli bir sandik açma.
Burdaki dizileri değiştirmek için row'un başındaki 1'i değiştirebilirsiniz (1'den 6'ya kadar)

Ve şimdi bu açılan sandıktaki stokları tek tek dolduracağız ilk olarak sıralama 0 dan başlar 53'e kadar gider (sağ tarafa doğru) örneğin ilk stoğa bir eşya koyalım elmas koyalım;
Kod:
format slot 0 of player with diamond named "Isim" with lore "Açıklama" to close then run [make player execute command "test"]
Bu eşyamızın ismi Isim ve açıklaması da Açıklama oldu ve bir kişi bu eşyaya tıkladıgında chesti kapatarak oyuncuya /test komutunu tekrar kullandırttı.

Birkaç değişik şekilde inceleyelim

Kod:
format slot 0 of player with diamond named "Isim" to close
Burda ise Isim adli bir elmas var ve tıkladığımızda hiçbir komut girmeden sandığı kapatacaktır.

Kod:
format slot 0 of player with diamond named "Isim" to run [make player execute command "test"]
Burda ise 1. stokta Isim adında bir elmasımız var ve tıkladığımızda sandığı kapatmadan oyuncuya /test komutunu kullandırtıyor.

Kod:
format slot 0 of player with diamond named "Isim" to be unstealable
Burda ise 1. stoktaki Isim adlı elması hiçbir oyuncu alamıyor (lag durumlarında alınabiliyor pek tavsiye etmem)

Konu anlatımımız bu kadar , eğer bilmek istediğiniz farklı skript konuları varsa bildiğim kadarıyla anlatırım yorumlarda belirtiniz ,

IYI FORUMLAR
SKQUERY GEREKTIRIR!

Son düzenleme:

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aha da tam istediğim konu, sağol. İşime çok yarıyacak :)

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzelde chest boyutu hakkında bir şey söyleyeceğim sınır 6 değil 8. Denedim :( (Ekstra bir yerimsi yer açılıyor.)

MrLineLex

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Skript ile chestkommands'da oluşturduğumuz menüyü açabiliyormuyuz?

MD_Optional

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok Güzel Gibi Gözüküyor Kulanın Öneriyorum.
Tebrikler Helal Olsun.

Bartuzen

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu arada, bunun için SKQuery gerekiyor. Konuya eklemelisin.

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel olmuş, birkaç eksiğin;
  • Konu tasarımı ortlanmış. Haliyle de kodlarda ortada gözüküyor. Tablar gidiyor.
  • Sürekli kalın metin kullanmışsın. Kalın metin: insanı sıkıyor açıkçası :D

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende bunun gibi bir şey hazırlamayı düşünüyordum sen hazırlamışsın , ellerine sağlık. ayrıca SkQuery gerektirir konuna ekle.

wLood

Yepyeni Sunucu Çok Yakında @2016
En iyi cevaplar
0
Güzel olmuş, birkaç eksiğin;
  • Konu tasarımı ortlanmış. Haliyle de kodlarda ortada gözüküyor. Tablar gidiyor.
  • Sürekli kalın metin kullanmışsın. Kalın metin: insanı sıkıyor açıkçası :D
küçük metinler pek gözükmüyor , ortalamayı kapatıyorum.

Bende bunun gibi bir şey hazırlamayı düşünüyordum sen hazırlamışsın , ellerine sağlık. ayrıca SkQuery gerektirir konuna ekle.
konuya ekledim çok geç kaldın , saol bu arada :)