Reynmen

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bot falan yok. Adama zaten tanınan bir youtuber. Pek çok seveni var. Düzgün genç birisi. Çalmıyor, haksızlık yapmıyor. Ona verilen imkanı, interneti kullanarak müzik yapıyor. İnsanlarda seviyor ki dinliyor. İzlenmelerden ve televizyon reklam filmlerindende kazandığı para ile güzel bir hayat yaşıyor. Sizin hayal edemeyeceğiniz bir hayatı yaşadığı için kıskançlık kaynaklı bir laf atma yarışı var. Demokrasi hayatın her alanında işliyor. Burada da. İnsanlar adamın yaptığını beğeniyor ki izliyor. Gelip buraya adama kalitesiz demek kolay.

Ünlülerin ona laf atmasının sebebi ise internetin yükselişine bir tepki. Menejerlerle, simsarlarla yapılan başarılar artık toplum desteği ile yapılıyor. Herkes onu taklit etmeye, onun gibi birsürü hayrana sahip olmak istiyor ama başaramıyor. Çünkü yeniliği kaldıramıyorlar.

Bu reynmen davası değil. Bu eski ile yeninin kavgası. Ya yeni kazanır ve eski unutulur, ya da yeni yeniden yenilenir ve güçlenerek tekrar gelir.

Tıpkı ilk sesli sinema filmine "Kimse bunu izlemez." dedikleri gibi
Televizyon çıktığında "Zaten sinema var buna ne gerek var." dedikleri gibi
...
"Gerçek" şarkıcılar varken, niye youtuber şarkıcıları dinleyelim ki ?

ben emek hırkızlığı yapıp yutub kullanmak yerine spotify kullanıyorum adamım
Youtube'den video izleyen milyonlarca kişiye hırsız dedidiğin için özür dilemesin. Youtube'dan video izlemek emek hırsızlığı değildir.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bot falan yok. Adama zaten tanınan bir youtuber. Pek çok seveni var. Düzgün genç birisi. Çalmıyor, haksızlık yapmıyor. Ona verilen imkanı, interneti kullanarak müzik yapıyor. İnsanlarda seviyor ki dinliyor. İzlenmelerden ve televizyon reklam filmlerindende kazandığı para ile güzel bir hayat yaşıyor. Sizin hayal edemeyeceğiniz bir hayatı yaşadığı için kıskançlık kaynaklı bir laf atma yarışı var. Demokrasi hayatın her alanında işliyor. Burada da. İnsanlar adamın yaptığını beğeniyor ki izliyor. Gelip buraya adama kalitesiz demek kolay.

Ünlülerin ona laf atmasının sebebi ise internetin yükselişine bir tepki. Menejerlerle, simsarlarla yapılan başarılar artık toplum desteği ile yapılıyor. Herkes onu taklit etmeye, onun gibi birsürü hayrana sahip olmak istiyor ama başaramıyor. Çünkü yeniliği kaldıramıyorlar.

Bu reynmen davası değil. Bu eski ile yeninin kavgası. Ya yeni kazanır ve eski unutulur, ya da yeni yeniden yenilenir ve güçlenerek tekrar gelir.

Tıpkı ilk sesli sinema filmine "Kimse bunu izlemez." dedikleri gibi
Televizyon çıktığında "Zaten sinema var buna ne gerek var." dedikleri gibi
...
"Gerçek" şarkıcılar varken, niye youtuber şarkıcıları dinleyelim ki ?

Youtube'den video izleyen milyonlarca kişiye hırsız dedidiğin için özür dilemesin. Youtube'dan video izlemek emek hırsızlığı değildir.
ok

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sanalda ya da gerçekte, özellikle tanımadığın insanların ciddiyetle söylediği şeylere ciddiyetsiz cevaplar verme. Kimse söylediklerinin umursanmamasını sevmez. Karşındakini üzüp sana karşı olan duygularını kötüleştirmekten başka bir işe yaramıyor. Bu mesajını gördüğümde gerçekten üzüldüm.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Çoluk çocuğun elinden tableti alsın şu veliler artık.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Reynmen işini kaliteli yapıyor fakat 2-3 şarkı çıkartıp yıllardır bu piyasayla uğran insanlara laf sall**ası mantıksız.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sanalda ya da gerçekte, özellikle tanımadığın insanların ciddiyetle söylediği şeylere ciddiyetsiz cevaplar verme. Kimse söylediklerinin umursanmamasını sevmez. Karşındakini üzüp sana karşı olan duygularını kötüleştirmekten başka bir işe yaramıyor. Bu mesajını gördüğümde gerçekten üzüldüm.
tmm

Vearthx

-- play.ahbaplarmc.net -- 1.16.5 & 1.20.1 Survival
Sponsor
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
türkiyede 82 milyon insan var reynmen nasıl 145 milyon izleniyor açıklarmısın???
Herkes 1 defa girmiyor oraya kardeşim, 1 den fazla girdiğinde de izlenme sayısı olarak sayılıyor.
Ve bu şarkıyı tek o gün değil her gün aynı kişiler dinliyor, cahillik senin tavan yapmış.

Erenögutcu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben bir insanın 2 şarkıyla ünlü olmasını anlamıyorum. O kadar sanatçımız kaç şarkıyla ünlü oldu ya..

Vearthx

-- play.ahbaplarmc.net -- 1.16.5 & 1.20.1 Survival
Sponsor
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
hiç sanmıyorum benim kadim ulema dostum. siz yalnış biliorsunuz.
Bence sen yanlış biliyorsun kardeşim. F5 Bastığında anlık güncellenmiyor fakat 20 30 saniye sonra o verdiğin görüntülenme sayısı güncelleniyor, bizzat kendi videolarımda bunu test ettim.