Rise Of Realms MMORPG | PROJE İPTAL EDİLMİŞTİR

ahmet93

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
abi kapanca cok beliydi açilmaz türkeyede rol severi yapmak o kadar zor ki sansiniz nerdeyse 100%0,1 :D bi adam akili sever var o da yapim asamasinda ama ondan kesin eminim açilir

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sitemiz kapandı, veda yazısı için Spoiler'e bakabilirsiniz.

Merhaba sevgili RoR ailesi,
Üzülerek belirtmeliyiz ki bir takım değil birçok aksaklık yüzünden Rise of Realms projesini iptal etmek zorunda kaldık. İçinizden hayalleri yıkılanlar, üzülenler, kızanlar ve tabii ki aynı derecede sevinenler de olacaktır. Sonuna kadar haklısınız, ancak hepiniz bize karşı anlayışlı olmalısınız. Ayrıca şunu da belirtmek lazım ki, bu sunucu üzerinde birçok alın terini barındırıyor. Ekibimiz bu projenin gerçekleşmesi için çok büyük emekler sarf etti, o yüzden açıklığa kavuşması gereken bir şey varsa bu; projenin dış nedenlerden dolayı iptal olduğudur. Kimse başka neden aramamalıdır.

Buna ek olarak, ayrıca teşekkür etmek istediğimiz bir şey daha var. Gerek geçen sene açtığımız Kapalı Beta'yı oynayarak bize destek olanlar olsun, gerek bu sene forumumuza katılım sağlayarak bize destek olanlar olsun, gerek yayınlarımızı izleyerek bize destek olanlar olsun, gerekse de sosyal medya platformlarımızdan en küçük desteğini esirgemeyenler olsun; hepsine bir teşekkürü borç biliriz ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Lafı uzatmanın kimseye bir yararı dokunmayacaktır. Bu durum için hepinizden özür dileriz.

Başka projelerde görüşmek umuduyla.

RoR Yönetim

abi kapanca cok beliydi açilmaz türkeyede rol severi yapmak o kadar zor ki sansiniz nerdeyse 100%0,1 :D bi adam akili sever var o da yapim asamasinda ama ondan kesin eminim açilir

Hem bu arkadaşa hemde tüm merak edenlere cevap niteliğinde bir yazım olacak. Öncelikle veda yazısında da belirtildiği gibi sunucu projemiz, iç değil dış nedenlerden dolayı iptal edilmiştir. Biraz daha derine inecek olursak, ekibimizde ki çoğu kişi diğer sunucuların forum ekiplerine nazaran işli güçlü, vaktini full part evde geçirmeyen insanlar. Bu sunucu dışında da bir hayat var ve ekibimizde ki çoğu kişi başka ekip üyelerinin de defaaten belirttiği üzere çok yoğun insanlar. Bu yoğunluk içerisinde sizleri daha fazla bekletmek istemediğimiz, sizin yüzünüzü daha fazla kara çıkarmak istemediğimiz için proje iptal oldu diyebiliriz. Başka bir neden yok.

Buna ek olarak yukarıda ki arkadaşın cümlesi aynen şöyle: 'Kapanacağı çok belliydi, Türkiye'de rol sunucusu yapmak o kadar zor ki şansınız %0,1.'

1- Sunucumuz rol yapma sunucusu değildi.
2- Ne zorlukları başardık bir görsen.

Devam ediyor: 'Bir adam akıllı sunucu var o da yapım aşamasında, ama ondan kesin eminim açılır.'

3- Bizim sunucumuzu adam yerine koymadığını anlıyorum ben buradan.
4- %0,1 ihtimal verip, bundan emin olan tek insansın. Diyalogların kendinle çelişiyor.

Diğer her şeyi anlarım ama kimse gelip burada 3. maddeyi kast edemez. Buna ne ben ne de başka bir ekip üyesi izin vermez. Nedenine gelecek olursak Rise of Realms projesi bitmemiş haliyle bile sunulsaydı, bir çoğunuzun beğenisini toplardı. Çünkü daha önce görmediğiniz sistemleri barındırıyordu içerisinde. Gelin bu özelliklerden bahsedeyim:

* Topluluk liderimiz @OrllandO 'nun da milyonlarca kez belirttiği gibi, sunucumuzda hiçbir hazır plugin kullanılmadı. Giriş sisteminden tutun oyun-forum bağlantı sistemine kadar sunucuda ki her sistem kurucu üyesi @ta1ha tarafından yazıldı.
* Tüm kodlar 30,000+ satır ediyor. (ki daha tamamı bile hazır değildi)
* Binlerce item, kurucu üyesi @Ranork tarafından tasarlandı. (ki buna ayrılan vakit sunucuya ayrılan vaktin beşte biri bile değil)
* Forum ekibimiz öyle bir forum hazırladı ki, forum hiçbir zaman yerinde durmadı. Ne zaman bu çağlayan şelale duracak gibi olsa bizzat hazırladığım forum güncellemeleriyle ve oyunlarıyla tekrar hız kazandırmaya çalıştım. Hatta bazı sunucuların forumu, bizim kapanan sitemize çok benziyor.
* Muhteşem build'ler yapan bir mimar ekibimiz vardı.

Kısacası dediğim gibi, kimse bu emekleri görmezden gelip, sunucumuzu adam yerine koymamış gibi davranamaz.
Son olarak, Türkiye'de rol sunucusu tutmaz demişsin ama bu forumda açılan çoğu 'rol sunucusu' konusuna bir umutla katılım göstermişsin. Bu da ayrı bir ironi. Konu büyük ihtimalle yakında arşive kaldırılır, o yüzden görenler bu yazıdan nasibini alabilirler.

Herkese iyi günler diliyorum.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Konu tamamen kapanmadan yetişeyim dedim. Keşke sunucuyu iptal etmeseydiniz de erteleseydiniz. Bu kadar uzun süre bekledik, daha uzun süre de bekleyebilirdik. Açık söylüyorum 3 yıl sonra açılsa yine gelir oynardım. Buradaki çoğu insanın size kızması kesin bir tarih verip açmamanızdan dolayı. Bunu başvuru formumda da söylediğimi hatırlıyorum; kesin bir tarih verip saçma sapan nedenlerle direk kapanması vb. şeyleri hiç sevmiyorum. Size saygım olmasa kurallara uymayıp şu an söverdim bile. Ancak size eski yıllardan beri saygım var.

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu tamamen kapanmadan yetişeyim dedim. Keşke sunucuyu iptal etmeseydiniz de erteleseydiniz. Bu kadar uzun süre bekledik, daha uzun süre de bekleyebilirdik. Açık söylüyorum 3 yıl sonra açılsa yine gelir oynardım. Buradaki çoğu insanın size kızması kesin bir tarih verip açmamanızdan dolayı. Bunu başvuru formumda da söylediğimi hatırlıyorum; kesin bir tarih verip saçma sapan nedenlerle direk kapanması vb. şeyleri hiç sevmiyorum. Size saygım olmasa kurallara uymayıp şu an söverdim bile. Ancak size eski yıllardan beri saygım var.

Çoğul konuşmayın, herkes sizin gibi iyi niyetli düşünmüyor. Sunucu ne zaman açılacak, IP ne ve benzeri sorulardan günde ne kadar aldığımızın ne bir haddi ne de bir hesabı var. Böyle olunca insan kendini zorunlu bir yükümlülük altında hissediyor, ancak gerçek hayatı yoğun olduğundan dolayıda elinden bir şey gelmiyor. Bu sunucu seneye ertelenseydi şahsi görüşüm olarak birçok kişinin önünde değer kaybederdi, ayrıca ekip üyeleride artık yorulmuştu. Kesin bir tarih verdik ve sunucu açılamadı, evet. Bunun nedeni hem yukarda dediğim yoğunluk, hemde bazı ekip üyelerimizin bilgisayarlarının sorunlu olması. Sonradan zaten pişman olundu tarih verildiğine. Buna ek olarak, kesinlikle ama kesinlikle sunucu saçma nedenlerden dolayı bir anda kapanmamıştır. Gerçek hayat, sanal hayattan daha önemlidir. Emin olun, sunucunun açılmasını sizden daha fazla biz istiyorduk. Veda yazısındada belirtildiği üzere, RoR üzerinde inanılmaz bir alın teri barındırıyor. Sonuç olarak proje iptal edildi, bu durumdan dolayı bizlerde, sizlerde üzgünsünüz. Gönül isterdi ki, bir elimizde kahve, diğer elimizde klavye bugün RoR oynayalım. Ama nasip değilmiş. Yapacak bir şey yok.

İlginiz için teşekkür ederim.