• rabisu

    Reklam

AtomyTR

Atomcan
Ekip Denetmeni
Sponsor
Metanet
Mesajlar
257
Beğeniler
554
Puanları
1,170
Ruh Hali
#1


tomb.jpg


Rise of Tomb Raider Türkçe Yama

Merhabalar sayın forum halkı! Yeni bir konu ile karşınızdayım.
Bu konumda Rise of Tomb Raider'dan bahsedeceğiz ve size türkçe yama kurmayı göstereceğim fakat isterseniz ilk önce oyunumuzla tanışalım.
Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider Yükselişi) Hakkında

Rise of the Tomb Raider, Crystal Dynamics adlı firmaca yapılmış, Square Enix ve Microsoft Studios adlı firmalarca piyasaya sunulan macera türünün popüler bir oyundur. 2013 yılında çıkmış olan Tomb Raider adlı oyunun devamıdır. 10 Kasım 2015 senesinde Xbox One ve Xbox 360 konsollarında oynanmak üzere oyun için bazı sürümler yayınlanmıştır. Microsoft Windows ve Playstation 4 için ise 2016 yılında çıkarılacağı duyurulmuştur.

Tomb Raider ismi birçok oyunların ve kitaplarında içerisinde olduğu genel bir isimdir. İngiliz macerasever ve aynı babası gibi bir arkeolog olan Lara Croft'un yaşadığı aksiyon dolu olayları ele alır. Bu serinin yaratıcısı Toby Gard adlı İngiliz bir yazardır. 1996 yılında Eidos Interactive ve Core Design firmalarıyla serinin ilk oyunu Tomb Raider 1 adıyla çıktı. Bu ilk oyunun çıkmasından sonra 9 tane daha oyun, 2 tane film ve 3 tane kitap piyasaya çıktı.

Tomb Raider isimli bu seri toplam 30 milyondan fazla satış yaptı ve "tüm zamanların en çok satan oyun serisi" adlı unvanı aldı. Gerçekten sağlam bir rakam. Ancak birçok kişinin üzüleceği ve diğer birçok kişininde sevineceği haber mevcut. Bu haberimize gelirsek; Call Of Duty serisi satış rekorunu kırarak bu unvanı kolay bir şekilde ele geçirdi. Lara Croft adlı karakter ise 2006 yıllarında "en başarılı kadın video oyun karakteri" unvanı ile Guinnes rekorlar kitabına başarıyla girmiş bulunmakta.

Serinin en çok satan oyunu 1997 yılında çıkmış olan Tomb Raider 2 adlı oyundur. Tam tamına 8 milyondan fazla kopya satmıştır ve dünyanın en çok satış yapan oyunları arasında yerini almıştır. Bu serinin en çok tutulan ve izlenen filmi ise Lara Croft: Tomb Raider adlı film olmuştur. Bu filmin geliri yaklaşık $274,700,000 dolardır.

Rise of the Tomb Raider'i oynayabileceğiniz platformlar: Microsoft Window, sMac OS, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360Rise of the Tomb Raider'i Tanıyalım

Rise of the Tomb Raider, oynayış açısından 2013 yılında çıkan Tomb Raider oyunu ile benziyor. Hikayeyi ele alırsak bir önceki oyunda hayatta kalmaya çalışan Lara Croft, bu oyunda ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için yollara düşüyor. Oyun, tamamen sırlarla dolu olan bir dünyada bir maceradan öteki maceraya atılarak çeşitli tuzaklar ve inanılmaz antik yerler keşfetmenin yanı sıra birbirinden farklı bulmacaları ve antik yerlerde bulunan şifreleri çözmemiz için bizi bekliyor.

Bu oyunda Lara Croft, Ölümsüz Koschei ve Kayıp Kitezh Şehri isimli iki Slav peri masalında bulunan ölümsüzlüğün sırrını bulmaya çalışması ele alınıyor. Lara Croft'un ünlü bir arkeolog olan babası, geçmişte çok uğraşıp yıllarını verdiği ve saplantılı olduğu bir keşif yüzünden tüm saygınlığını hatta en sonunda hayatını da yitirmiştir. Lara, eve döndükten sonra meraktan dolayı babasının araştırmaları inceler ve bunun sonunda hem babasının başladığı işi bitirmek hem de ölümünün ardında olan gerçekleri su yüzüne çıkarmak amacıyla Suriye'ye doğru yola çıkar. Suriye de bulduğu ipuçlar onu Sibirya'nın en soğuk tepelerine götürecek ve yep yeni macerası başlayacaktır. Ancak aynı gizemi çözmek isteyen düşmanlarda hesaba katıldığında bu yeni macera, Lara Croft için hayatta kalma savaşına dönüşecektir.Rise of the Tomb Raider Türkçe Yama

Rise of the Tomb Raider'i Türkçe olarak oynamak ister misiniz? Bu tarz güzel oyunları Türkçe altyazı ile oynayabilmek kadar güzel bir şey yok. Ancak Türkçe yamayı kurmadan önce Steam'de yapmanız gereken birkaç şey var. Yapmanız gerekenleri aşağıya yazmış bulunmaktayım.

İlk önce Steam'de Rise of Tomb Raider oyununa sağ tıklayıp Özellikler deyin. Ardından Betalar menüsünden Build 668.1'i seçin. Yama kurulumu için bunları yapmanız gerekiyor. Gerekli dosyaları indirdikten sonra oyun versiyonu uygun hale gelecektir daha sonra yamayı kurmaya başlayabilirsiniz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra oyunda iken dil seçeneğini Polish seçerek Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Türkçe Yama:
yadi.sk/d/WMeCUwfR3RSQTq

Bir konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yorumlarınızı eksik etmeyin, başka konularda görüşmek üzere!
 
Son düzenleme: