Risen

Sadık80

Ağaç Yumruklayıcı
Mesajlar
15
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
11
Puanları
20
Risen isimli yapım 2 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Risen, tek oyunculu, fantezi temalı, aksiyon-rol yapma oyunudur. Piranha Bytes geliştirilmiş ve Deep Silver tarafından yayınlanmıştır. Risen, Faranga adında hayali bir volkanik adada geçer. Adada insanların yanı sıra pek çok değişik yaratık da yaşamaktadır. Ayrıntılı Hikayesi Şöyledir;
Risen , Sicilya'dan esinlenen Faranga adasında yer almaktadır . Çevre, farklı iklimler ve Akdeniz bitki örtüsü ile çoğunlukla dağlıktır. Ada aktif bir volkanın egemenliğindedir ve çok çeşitli yaratıkların yaşadığı yerdir; adada Sicilya ve Norman döneminde İspanyol Engizisyonu'ndan binalar ve müstehcen isimler var. Faranga'da iki ana yerleşim yer almaktadır: Bandırma şefi Don Esteban'ın yönetimi altında bulunan Harbour Town ve manastırların ve akademisyenlerin büyü çalışmalarını ve araştırmalarını yaptığı Manastır. Adaları süslemek, küçük yerleşim yerleri ve çiftliklerin yanı sıra avcıların ve druidlerin yalnız konutlarıdır.

İnsanoğlu, onları yöneten tanrıları kovmak için sihir kullandıktan sonra, önceden Tanrılar tarafından mühürlenmiş olan eski varlıkları Titans'ı serbest bıraktılar. Faranga Adada antik tapınak kalıntıları kendiliğinden gibi birbirine bağlı yeraltı alanlarında ağa erişim sağlayan yerden yükselmeye mezarlıklar ve zindanlarda . Adanın kendisi fırtınalar tarafından zarar görmese de, adaya girme ya da terk etme girişimlerini engelleyen sürekli fırtınalar ile çevrilidir.

İnançlı Faranga, Titans'ı yenmek için sır tutuyor, Yüksek Müdahele Edici Mendoza , Ada'nın Emriyle Savaşçılara liderlik ediyor . Onlar, Harbour Town'u devralıyorlar, Esteban'ın adamlarını dışarı sürüyorlar ve Manastırı bir operasyon üssü olarak kullanıyor ve işe alımları eğitiyorlar. Ayrıca kalıntıları keşfetmeye ve eserler toplamaya başlarlar. Mendoza adaya demir yumrukla izin veriyor ve izinsiz kişilerin Liman Kentine girmesine ya da ayrılmasına izin vermiyor. Harbour kasabasının dışında dolaşan herkes derhal yakalanır ve zorla çekilir.


Okuduğunuz İçin Teşekkürler.
 


Son düzenleme:

Üst