RİVEL PROJECT: Tasarım ve Yazılım Satış Takımı

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Yukarıda adımızın geçmesi sebebiyle bu düşüncelerimi sizlere aktarıyorum. Baştan yazmadan önce şunları belirtmeliyim ki; yazdığım hiçbir yazıda bir takımı kötüleme ve kanıtsız bir şekilde bilgi verme yoktur. Hepsi kanıta dayalı olarak yazılmaktadır. Bu süreç ile alakalı gelecek şikayetlere göre işlem yapılmamasını arz ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Bugün gün içerisinde bir arkadaşımın vasıtasıyla girmiş olduğum Rivel Project discordunda gözüme çarpan detaylar oldu. Nedir bu detaylar?
Rol düzenlemeleri, kanal düzenlemeleri, kanal içerik mesajlarının şemaları, yazı tipleri, bilgilendirmeler ve dahası.
Bakın özenebilirsiniz. Bunda hiçbir şey görmüyorum. Ancak özenmek kelimesi birebir aynısını yapmak değildir. Birebir aynısını yapmak benim görüşümce 'fikir hırsızlığıdır'. Hal böyle olduğunda bir takım olarak gelişime önem vermediğinizi ve özenti boyutunu aşarak fikir hırsızlığı yaptığınızı görüyorum.

Diğer bir konuya gelirsek; Discord sunucunuzda 'Yazılım ve Grafik tasarım şirketi, markası' gibi unvanlar yer alıyor. Birincisi siz bir firma değilsiniz. İkincisi siz bir marka da değilsiniz. Bu 2 terimi kullanmanız insanları kandırarak haksız kazanç elde ettiğinizi gösterir. Bu da müşteri/kişi kandırmaktan başka bir şey değildir.

Benim her zaman dediğim. Bazı noktalarda bu mesajlarım yüzünden dalga geçilen bir cümlem vardır. Gelişmek istiyorsan; yatırım yapmak zorundasın. Emek vermek zorundasın. Ama bunu özenerek değil, düşünerek yapmalısın. Elimde bir sürü SS, Video mevcut. Bunları burada tek tek dökmeye kalksam ben dökerkem kendimden utanırım. Sizinle mi aynı platformda satış yapıyorum diye. Ama ne yazıkki bunu atmadan da diyebiliyorum.

Aylar öncesinde konuşmamızda bir sıcaklık sezmiştim Halil Beyden. Ancak bu sıcaklık tamamen soğukluğa dönerek saçma bir ilişki haline geldi. Neyse, velasıl kelam. Bir şeyi 'özenmek' adıyla 'fikri hırsızlığı' yapmadan önce. Kişiye haber verin. Gerektiğinde izin almasını bilin. Bu sizi düşürmez, yükseltir. Ama diğer türlü düşersiniz. Bakın benim gözümde düştünüz. Belki benim gözümde düşmeniz bir şeyi fark ettirmeyecek. Ama diğer insanlar?

İyi günler, bol kazançlar.