rk Futbolunda Son 20 Senedir Görülen En İkonik Olayları Konuşuyoruz

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Futbol, icat edildiği ilk günden beri kitleleri peşinden sürükleyen yeri geldiğinde zihinsel, çoğu zaman beden ile oynanan takım oyunu. Alcock tarafından icat edildi. İlk resmî uluslararası futbol maçı 30 Kasım 1872 günü, İngiltere ile İskoçya arasında Glasgow'da gerçekleştirildi ve 0-0 sona erdi. 1884 yılında, ilk uluslararası futbol turnuvası olan British Home Championship düzenlendi. Türk Topraklarına gelişi ise 1900'lerde oluyor. 1900'lerin ilk yıllarında İstanbul'da ''Saray Takımı'' adıyla oynanan futbol, 1903 yılında Beşiktaş'da bir grup spor sevdalısı insan bir araya gelerek Bereket Jimnastik Kulübü adıyla kurulan Beşiktaş JK Futbol Şubesini açtı.

-> Şimdi size soruyoruz, Türk Futbolunda Son 20 Senedir Görülen En İkonik Olay sizce neydi?

anons1.jpg

Bence ne ikonik ve 2000'lerin simgeleşmiş olayı 2009-2010 sezonundaki son maçta yanlış anons skandalı olmuştur. Hatta kaptan Emre Belözoğlu o günü şöyle özetliyor: ''Maç bitince taraftarlar sevinçle bize doğru koşmaya başladılar ben fazla adrenalinden baygınlık geçirdim beni sedyeyle soyunma odasına taşıdılar, gözlerimi açtığımda kimse sevinmiyordu herkes hüzünlüydü. Ne oldu? diye sorunca ''Bursaspor şampiyon oldu.'' dediler kendimi tutamadım bende ağladım.'' Cidden travmatik ve ikonik bir olaydı.