Ataberkia

En iyi cevaplar
0

Rocket-League.jpg

ROCKET LEAGUE NASIL OYNANIR?
Merhaba değerli forum üyeleri. Bu konumda Rocket League hakkında genel bilgi vereceğim.

Rocket League, arabalarla top oynayabileceğimiz çok eğlenceli bir oyun. Rekabetçi maçlarında sadece futbol olsa da oyunda basketbol modu da var. Oyun içindeki nitro sistemi ve yapılabilen akrobasi hareketleri, oyunun eğlencesini en üst seviyeye çıkarıyor. Öyle ki; oyun, son zamanlarda Twitch, Youtube gibi platformlarda çok fazla ilgi görüyor. Ve hatta en son 3 günlük Rocket League Dünya kupasında canlı olarak toplam Twitch'den 215 Bin, Youtube'den 140 Bin izlenerek E-Spor'da en çok izlenilen oyunlardan biri oldu. Eğer oyunun çok fazla sevildiği hakkında hemfikirsek nasıl oynandığında geçelim. :hunharca:

Aracımızı W,A,S,D ile kontrol ediyoruz. Farenin sağ tıkıyla havaya zıplıyoruz, sol tıkıyla nitro basıyoruz.

Zıplamak
Fareye bir kez sağ tıkladığımızda aracımız havaya zıplar. Ardından tekrar sağ tıklarsak biraz daha yükselir. Eğer top biraz üzerinize geliyorsa, zıplamak iyi bir seçenek olacaktır.

Atılmak
W tuşu ile ileri doğru giderken sağ tıkladığımızda aracımız ileri atılır. Yerden gelen topa vurmak için en ideal yoldur.

Kamera Açısı
Oyunda iki çeşit kamera açısı bulunur. Birisi topa fokuslanan kamera, birisi ise aracın gittiği yöne bakan kamera. Topa vurmak için en ideal kamera açısı, topa fokuslanan kamera açısıdır. Space tuşu ile kamera açısı değiştirilebilir.

Drift
Maç içinde, değişen şartlardan ötürü geri dönüş yapmanız gerekebilir. Bunu, hızlıca yapmak için klavyenin sol tarafındaki "Sfhit" tuşuna basarak dönüşü gerçekleştirmek daha hızlı olacaktır.

Nitro
Nitro dediğimiz şey; haritanın her yerinde olan, üzerinden geçince yok olup etkisini bize kazandıran ve aracın hızlı gitmesini sağlayan bir eklentidir.
Screenshot_2.png

Evet, nitro aracın hızlı gitmesini sağlayan bir eklenti. Ancak sadece bu işe yaramıyor. Arabayla zıplayıp, havaya doğru bakıp nitroyu basınca havaya doğru uçabiliyoruz. (1 Kere Sağ tık > W'ya Basılı Tut > Sol tık'a Basılı Tut)

Nitroyu kullanma
Havaya doğru uçmak, oyuna inanılmaz bir mobillik katıyor. Havadaki topa uçarak vurup mükemmel hareketler, vuruşlar ortaya çıkarılabilir. Örneğin; takım arkadaşınızdan mükemmel bir orta geldi ama top biraz yukarıda. Hemen havaya uçarak vuruşu tamamlayıp takımınıza bir gol kazandırabilirsiniz.

Evet, bunların hepsi sadece ana kontroller. Bunların hepsini beraber kullanıp mükemmel bir oyuncu olabilirsiniz. Eğer ilk defa oynayacaksanız, oyunun kontrolleri size çok garip gelecektir. Sonuçta araba ile top oynuyoruz :kaş: Ama oyunun kontrollerini iyice kavrayınca, çok iyi vakitler geçireceğiniz mükemmel bir oyun haline geleceğini söyleyebilirim. Kontrolleri iyice kavramak için oyunun kendi hazırladığı eğitim bölümünü, veya diğer oyuncuların hazırladığı eğitimleri kullanabilirsiniz. Hatta eğer bu eğitimlerin hiçbirini beğenmediyseniz kendi kendinize eğitim oluşturabilirsiniz. Evet, oyun size bu imkanı da sunuyor. Kendi kendinize eğitim oluşturabiliyorsunuz. Topun nereden geleceğinı, topun hızını, arabanın nerden başlayacağını çok kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

ÇOK OYUNCU / TEK OYUNCU
Oyunu, tek başınıza oynamak istiyorsanız gösteri modundan acemi, pro veya allstars seviyesinde botlar ekleyerek botlara karşı oynayabilirsiniz. Botlar, gerçekten güzel dizayn edilmiş ve saçma saçma ortada dolanmıyorlar. Gerçek birer oyuncu gibiler.

Oyunu, diğer oyuncularla birlikte oynamak istiyorsanız çevrimiçi modundan serbest veya rekabetçi maç seçerek diğer oyuncularla oynayabilirsiniz.

OYUN STEAM'DE PARALI MI
Evet, oyun Steam'de 31.00 TL fiyatında satılıyor.

ROCKET LEAGUE NE ZAMAN İNDİRİME GİRER
Rocket League, şu an Steam'de %40 indirimle 31.00 TL'den 18.60 TL'ye düşürülmüştür. Bu indirim 31 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir.

MOBİLDEN OYNANIR MI?
Rocket League'nin geliştiricisi, oyunu mobil için çıkartmamış. Ancak bu geliştiriciden bağımsız bir geliştirici, Turbo League isimli Rocket League'nin bire bir aynısı denilebilecek bir oyunu App Store ve Android'de ücretsiz olarak getirmiş.

Umarım sizin için hazırladığım Rocket League Nasıl Oynanır? konusu yararlı olmuştur. İyi forumlar!

Sadık80

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık çok güzel olmuş.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ya şu oyuna ben çok uyuz oldum ya topa vuramıyorum abi etrafında mevlana gibi dönüyorum her seferinde tabi takımdakilerde acemi hep beraber dönüyoruz topun etrafında çok gıcık bir şey

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
En güzeli orta sahadan gol atmak. Güzel konu başarılar.

Cinco

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaleden Baslayip Ortasahada Kaleye Depar Atan Kaleci :D