Portal Rocket Leauge Mini İnceleme

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
154719

Rocket Leauge Mini İnceleme

Öncelikle herkese merhaba,
Uzun süredir Rocket League oynamıyordum en son bir ara girmeye çalışırken hiç oyun bulmuyordu, bugün tekrar bir deneyim derken oyun buldu 1 oyun, 2 oyun derken fark ettim ki cidden sarmaya başladı bende sizlere güncel bir şekilde sunmaya karar verdim. Fazla uzatmadan hemen konuya başlıyorum.

154692
Rocket League Nedir?
Rocket League
, bir araba futboludur diyebilirim ama normal olarak bir araba sürmeye karşılıklı 2 maç gibi düşünmeyin gerçekten stratejik düşünerek ve takım arkadaşlarınıza güvenerek oynana bilinir bir araba futboludur. Yerlerden nitro alarak hızlanmalar veya iki kere öne doğru takla atarak hızlanmalar evet yanlış duymadın takla atarak hızlana bilirsin ve hatta ve hatta nitronu ve yönünü iyi kullanırsam uçabilirsin. Evet gördüğün üzere normal bir ara futbolundan çok daha fazlası var. Strateji dedim dimi evet kesinlikle birçok strateji ve taktikler kullana bilirsin ne gibi mi? Hemen sana açıklıyorum. Öncelikle basitlerinden konuşmak gerekirse topu duvara çarptırıp kalenin önüne düşürüp sonra hızlı bir şekilde aşağı inerek top kalenin önüne düşünce kaleye sokmak gibi, veya biraz daha zor olanı seçip topu havalandırıp uçarak top kaleye doğru sürmek gibi birçok olasılıklar düşünüp yapabilirsiniz. Ayrıca ana menün arka fon müziklerine bir şey diyemiyorum bile bence fevkalade oynayıp sizde bu güzelliği görebilirsiniz.

Rockat League Oynanışı Nasıldır?
Aslında bakarsanız oynanışı basit, "w, a, s, d" veya yön tuşlarımız ile aracımızı hareket ettiriyoruz. Fare ile 1 kere sağ tıklama zıplama 2 kere sağ tıklama 2 kat zıplama. Fakat ileri doğru giderken 2 kere sağ tık yaparsanız ileri takla, geri doğru giderken yaparsanız geri takla atar, sağ ve sol da bunlara dahildir. Sol tık nitro kullanma. Boşluk tuşuna basmanın 2 çeşidi var birisi topa odaklanma diğeri aracın ön yüzü nereye bakarsa oraya bakma.

Rocket League Oyun Modları Nelerdir?
Oyunda birden fazla oyun modu bulunmakta onları şu şekilde sıralandırabilirim;

1. Serbest Oyun
    1. 3vs3 Standart
    2. 2vs2 Çiftler
    3. 1vs1 Düello
    4. 4vs4 Kaos
  2. Rekabetçi
    1. 3vs3 Standart
    2. 2vs2 Çiftler
    3. 1vs1 Solo
    4. 3vs3 Solo Standart
  3. Ekstra Modlar
    1. 3vs3 Gümbürtü
    2. 3vs3 DropShot
    3. 2vs2 Potalar
    4. 3vs3 Karlı Gün
  4. Bu yeni gelmiş arkadaşlar sanırsam her gün veya haftada 1 değişen ekstra bir mod koyuyor ve daha fazla kazanç sağlamamıza işe yarıyor. Şuanda "Çivili Hücum" oyun modu var.
Şimdi oyun modlarından sizlere bahsetmeye kalkarsam 1. ve 2. maddelerdeki oyunları biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Standart "Rocket League Nedir?" kısmında açıkladım bir olay. 3. Maddelerdeki oyunları o yüzden direk açıklamaya başlıyorum.
  • Gümbürtü: oyun size 10 saniyede bir güç verir ve bu güçleri "R" tuşuna basarak kullanabilirsiniz. Bunlar örnek veriyim adamla yer değiştirme, topu çekme, topa gitme, topa vurma, hortum yaratma vb.. olarak birçok güç var. Amacınız güçleri kullanmak veya isterseniz kullanmadan adamları yenmek.
  • DropShot: DropShot'ta amacınız topu karşı takımın yerinde sektirmek bakın sürmek demiyorum sektirmek, yani top karşı takımın bölgesinde yukarıdan aşağı inerek sekmesi lazım her sektiğinde karşı takımın bölgesinde bir renklenme olacak, tekrar o bölgede seker o yer kırılacak. Amacınız o kırıktan topu aşağı düşürmek.
  • Potalar: Bildiğimiz basketbol tarzı, evet futboldan basketbola döndük amacınız topu alıp karşı takımın potasının içine sokmak.
  • Karlı Gün: Bu modmuz buz hokeyidir. Amacımız siyah bir buz hokey topumuz var ve onu karşı takımın kalesine sokmak.
şu an son gördüğüm kadarıyla oyunda 2 yeni değişiklik fark ettim;
  1. RoyalPass getirilmiş.
  2. Oyun modları olarak 4. yer.
154721
154722
Oyun gereksinimlerine bakarsak;
  • MİNİMUM:
    • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) or Newer (64 bit) Windows OS
    • İşlemci: 2.5 GHz Dual core
    • Bellek: 4 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 760, AMD Radeon R7 270X, or better
    • DirectX: Sürüm 11
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
  • ÖNERİLEN:
    • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) or Newer (64 bit) Windows OS
    • İşlemci: 3.0+ GHz Quad core
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 470, or better
    • DirectX: Sürüm 11
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
154720

Mini Puanlamam:
  • GRAFİKLER ✯✯✯✯✯
  • OYNANABİLİRLİK ✯✯✯✯✯
  • HİKAYE/MOD ✯✯✯✯

Son olarak akıllarda herhangi bir soru işareti kalmaması için gelebilecek sorulara buradan kısa bir cevaplar vermek istiyorum. Oyun tamamen Türkçe ve oyun ücretli şu an gördüğüm kadarıyla oyun 20 Nisan'a kadar %50 indirimde gözükmektedir. Steam'a girip kontrol edebilirsiniz. Şimdiden herkese İyi oyunlar. İyi forumlar dilerim.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kaliteli bir yazar, kaliteli içerik ve kaliteli yazarlık. Yeni yazılarını merakla takip ediyorum.