Roleplay Tutabilir mi?

Vetron_

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.16.5
Herkese selamlar, önceden bu tarz bir sunucu işine giriş yapmak istemiştik ve ilerleme kat etmiştik tabi o zamanlar skript işlerine yeni başlamıştım. Artık daha da anlayabildiğimi fark ettim. Fakat bu tarz sunucu işine giriş yapmayı ele aldığımız zaman arkadaşlarımın ve benim aklımda tek soru olarak "tutunabilecek miyiz?" sorusu oluyordu. Bende hem bu sorunun cevabını, hem de düşündüğümüz sistemlerin ufak bir yazısını paylaşmak istiyorum.

Düşündüğümüz sistemler: Mevsim sistemi, mevsimlere göre büyüyen tarım ürünleri ve büyüyemeyen tarım ürünlerinin tohumlarında fiyat düşüşü, mesleklerde mevsime göre değişim (örneğin kış mevsiminde balık fazladan kazandıracak.). Sunucu yakın geçmişte, 1900'lü yıllarda geçecek ve revolver tarzı silahlar olacak.
Kıyafet sistemi: İlk başlarda ana harita olarak bizim yapacağımız bir kasabanın içerisinde kıyafetçi dükkanı olacak. Eğer kıyafet craftlama sistemi geliştirilebilirse bu kıyafetçi dükkanı diğer oyuncularında açabileceği bir dükkan olacak. Oyuncular, bahsettiğimiz bu kıyafet craftlama sistemiyle sunucuya özel eklenen kıyafetleri craft edip diğer oyunculara pazarlayabilecek.
Harita ve Sunucuya başlangıç: Harita, kıyafet sisteminde bahsettiğimiz gibi oyuncular ana kasabada başlayacaklar. Bu bölgede şuanlık düşündüğümüz meslekler olarak, madencilik,odunculuk,balıkçılık mesleklerini yapıp kendilerine kasabanın dışarısından arsa parası biriktirecekler.Arsayı aldıklarında mevsime bağlı olarak (kış mevsimiyse tohum büyümeyecek.) tarım yaparak para kazanacaklar.

Sunucuda hali hazırda olan sistemler: emote sistemi (Me,Do,B), tohumun uzağında olmanıza rağmen tohumun büyümesi ,basit bir klan sistemi (Klan plugin önerisi olan varsa yazabilir.) ve sunucunun çalışmasını rahatlatan çeşitli pluginler.

Ek olarak harita konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz, yardımcı olabilecek varsa discorddan ekleyebilir.
Discord: vetroon

Saygılar, sevgilerimle.

Son düzenleme: