RPG problemi

korkugunu

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
katılıyorum metin,bu aralar yokum biliyosun.Yazın elimden geldiğince yardımcı olucam.

Maddi problemide yeneriz mesut.Birlik olduktan sonra:D

Aynen baran,biliyosun bizim işimiz eskilerin tadını yaşatmak :)

RPG İLE MMO yu karıştırmayın.RPG DE NPC yoktur.bir admin sürekli açık olmalıki rol dönsün.Buda okul varken zor.
Tabikide öyle rüzgar gibi esicez yine :D

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pek oynanmıyor Türkiye'de. Genelde Faction manyakları var burda.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben size bir örnek vereyim, 2 ay kadar önce arkadaşlarla bir kafede FRP oynadık. O zamanki RPG bilgilerimiz sıfırdı. Karşımıza adam çıkmasına rağmen aramızda geyik yapıyorduk (FRP'de OOG yoktur, geyik yapamazsın.)

Nedeni Türk oyuncusunun RPG/FRP kültürüne uzak olmasıdır, FRP kafe eksikliğidir, Minecraft oynayan kuşağın genç olmasıdır.

Sonuçta Serverler belli bir para ödenerek açılıyor. Bu para karşılanamazsa gayri ihtiyari server cortluyor.

Ama beni derinden etkileyen şey Bu kadar RPG sunucusu isteyen varken adam gibi whitelistli bir tanesinin açılmamasıdır.

Powergaming'li ve Min-max'li oyunlar diliyorum.

Semih68

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
katılıyorum metin,bu aralar yokum biliyosun.Yazın elimden geldiğince yardımcı olucam.

Maddi problemide yeneriz mesut.Birlik olduktan sonra:D

Aynen baran,biliyosun bizim işimiz eskilerin tadını yaşatmak :)

RPG İLE MMO yu karıştırmayın.RPG DE NPC yoktur.bir admin sürekli açık olmalıki rol dönsün.Buda okul varken zor.
MMO ile alakası yok kardeş.RPG ile MMO yu da karıştırmıyorum.ama RPG için admine falan gerek yok.Siz olaya bir pencereden bakıyorsunuz.

Hiracles

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
MMO ile alakası yok kardeş.RPG ile MMO yu da karıştırmıyorum.ama RPG için admine falan gerek yok.Siz olaya bir pencereden bakıyorsunuz.
hocam bakın bunu söylemek istemezdim ama ben defalarca rpg de adminlik yaptım ve trollerin dolu olduğu Türkiye'de adminsiz rol dönmüyor.1-2 gün yoktum bir defasında nasıl olsa rol döner dedim geldiğimde adamlar,faction sunucusundaki gibi chatten sohbet ediyor,rol dönmüyor ve kimse oyunu oynamıyordu. 32/32 çeken sunucu rol dönmüyor diye 10 kişiye düşmüştü ve ondan sonra emin olun çok zor toparladık.üzerinde çalıştığım ve bulunduğum 17 rpg sunucusundada olay böyleydi. Maleesef Türkiye'de adminsiz rol dönmüyor ve ben bunun yüzünden kaç sunucumda rol yapmaktan mahrum kaldım.

Ben size bir örnek vereyim, 2 ay kadar önce arkadaşlarla bir kafede FRP oynadık. O zamanki RPG bilgilerimiz sıfırdı. Karşımıza adam çıkmasına rağmen aramızda geyik yapıyorduk (FRP'de OOG yoktur, geyik yapamazsın.)

Nedeni Türk oyuncusunun RPG/FRP kültürüne uzak olmasıdır, FRP kafe eksikliğidir, Minecraft oynayan kuşağın genç olmasıdır.

Sonuçta Serverler belli bir para ödenerek açılıyor. Bu para karşılanamazsa gayri ihtiyari server cortluyor.

Ama beni derinden etkileyen şey Bu kadar RPG sunucusu isteyen varken adam gibi whitelistli bir tanesinin açılmamasıdır.

Powergaming'li ve Min-max'li oyunlar diliyorum.
Fikrimce Düzgün sunucular yaz zamanlarında açılıyor. Eğer bizim sunucularımız düzgün olarak kabul edilirse ki başka medieval sunucu görmedim şimdiye kadar,yaz zamanlarında aktif oluyoruz.

onikiasd

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
mesut ne diyor olacaktınız siz demi bleach yapıcaktınız ?

HERROBEMRE

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kardeşim maalesef Türkiyede RPG serverler tutmuyor ben de çok seviyorum ama daha yapım aşamasında pes ediyor sahipleri serverlerin...
Türkiyede adam gibi RPG serveri çıksa 110 onlinesi olsa çoğu kişi RPG açacaktır ama yok işte :(