RPG SKRİPT

Weak

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar skript'te yeni olduğum için sizden yardım istiyorum.(Beleşçi değilim skript hakkında bilgi sahibi olmadığım için yen, yeni skript öğreniyorum)
İSTEĞİM;
Oyuncu leveli 10 ise oyunucunun tag'ı "[LVL10]" yazdırabilirmiyiz.50'ye kadar yeter şimdilik.
Şimdiden teşekkürler...

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
xp olarak level denmi bahsediyorsun ve pex mi kullanıyorsun groupmanager mi

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
PHP:
on player level change:
    set player's level to {_xp}
    set player's tag to "[LVL%{_xp}%]"
çalışırmı bilmiyorum

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
PHP:
on player level change:
    set level of the player to {_xp.%player%}
    set tag of the player to "[LVL%{_xp.%player%}%]"

#Her 30 saniyede bir güncellenecek. Burayı yukarıdaki event ile güncellenmesse kullanın.
every 30 second:
     loop all players
     set tag of the loop-player "[LVL%{_xp.%loop-player%}%]"

Çalışacağı konusunda garanti veremem. Burada kişinin seviyesi normalde yoksa girdiğinde 0 olarak görünür. Çalışmaz ise {_xp.%player%} ve {_xp.%loop-player%} deki _ leri silmeyi dene.

Oswin

play.oswinnetwork.com
En iyi cevaplar
0
PHP:
on join:
     if {_xp.%player%} is not set:
          set {_xp.%player%} to 0
# Oyuna girer girmez 0. seviye başlatacak. (Seviyesi yoksa.)
on player level change:
    set level of the player to {_xp.%player%}
    set tag of the player to "[LVL%{_xp.%player%}%]"

#Her 30 saniyede bir güncellenecek.
every 30 second:
     loop all players
     set tag of the loop-player "[LVL%{_xp.%loop-player%}%]"

Çalışacağı konusunda garanti veremem. Burada kişinin seviyesi normalde yoksa girdiğinde 0 olarak görünür. Çalışmaz ise {_xp.%player%} ve {_xp.%loop-player%} deki _ leri silmeyi dene.
Hocam adam girip çıktığında değeri sıfırlanacak bir daha level atlayana kadar veya 30 saniye boyunca 0 level gözükecek. Geçici variablelerin yerine normal variable kullanmak daha doğru.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam adam girip çıktığında değeri sıfırlanacak bir daha level atlayana kadar veya 30 saniye boyunca 0 level gözükecek. Geçici variablelerin yerine normal variable kullanmak daha doğru.
Çok bir bilgim yok fakat ben o şekilde düşünmemiştim. Seviye 30 ise sıfırlanmaz diye düşünmüştüm ama orayı silebiliriz tabii ki. Hatta sildim :)

Oswin

play.oswinnetwork.com
En iyi cevaplar
0
Çok bir bilgim yok fakat ben o şekilde düşünmemiştim. Seviye 30 ise sıfırlanmaz diye düşünmüştüm ama orayı silebiliriz tabii ki. Hatta sildim :)
Geçici variableler işlem bittiğinde veya stop trigger olduğunda kayıt edilmeden silinir. Mümkünse tek bir eventin içinde kullanın geçici variableleri.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Geçici variableler işlem bittiğinde veya stop trigger olduğunda kayıt edilmeden silinir. Mümkünse tek bir eventin içinde kullanın geçici variableleri.
Dediğim gibi Skript konusunda çok iyi değilim alışmaya çalışıyorum. Every second bölümünü on level change çalışmazsa kullansa olabilir belki ama?

Weak

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0