Neler Yeni

Rules Of Survival Rehberi

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
gamer.png

unnamed.jpg

Rules Of Survival Rehberi
Bilgisayar versiyonun da çıkmasıyla daha da bir oynanabilir olan bu oyunu sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Oyun PUBG gibi bir oyuna para yatırıp alamayacaklar için iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum. Oyun hakkında kısa bilgiler verdikten sonra oyunu incelemeye başlayacağız.

Rules Of Survival
Birinci şahıs nişancı oyunu olan Rules Of Survival ile PUBG adlı oyunun mantığı aynıdır. İki oyunda da en sona kalmaya çalışmaktayız. Tabii bunu sağlarken adamları da öldürmemiz gerekiyor. Onun için oyunda silahlarda mevcut. Onun dışında diğer PUBG gibi bu oyunda da arabalar bulunmaktadır. Yani güvenli bölgeye giderken en çok kullanacağınız şey arabalar olacaktır.

Rules Of Survival Oynanış
Güzel bir zaman geçirmek için ideal bir oyun olan Rules Of Survival'de oynayış rehberinden de bahsetmesek hata yapmış oluruz. Oyunda sizlere çeşitli taktikler ve temel şeylerden bahsedeceğim. Şimdi bunlara geçelim.

Güvenli Bölgeler
Aynı PUBG adlı oyunda da mevcut olan güvenli bölgeler bu oyunda da mevcuttur. Güvenli bölgelere gittiğiniz zaman ölmekten kurtulursunuz. Eğer güvenli bölgelere girmeyi başaramazsanız yavaş yavaş canınız gider ve ölürsünüz. Güvenli bölgelere koşarak gitmek pek de akıl karı değildir. Çünkü daha hızlı koşmak için enerji içeceğine ihtiyaç duyarsınız. Hem enerji içeceği bittiği zaman zor durumda kalırsınız. Bunun için sizlere önerim benzin bulun ve arabayla gidin bu tür bölgelere.

Pusmak
Adam öldürmek için bire bir taktik olarak görüyorum. Pusarken yere tamamen yatmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Böylece daha zor fark edilirsiniz. Rakiplerinizi bulmak içinse daha çok güvenli bölgenin giriş kısımlarına doğru gitmelisiniz. Böylece rakip sadece güvenli bölgeye girmeyi düşüneceği için rakibi o sırada kolaylıkla etkisiz hale getirebilirsiniz. Tabii öldürdüğünüz adamın eşyalarını alırken biri sizi arkanızdan vurabilir. Onun için eşyayı alırken bile her an tetikte olmalısınız.

İniş Yerleri
Oyunda en sona inmek bana göre faydalıdır. Çünkü başlarda indiğiniz zaman insanlar da oraya inerse ve silah bulamazsanız sizleri öldürürler. Tabii en sona iniyorum diye de hiç loot yapamayacağınız yerlere inmeyin. Yoksa oyunda gelişemeyip yine güvenli bölgeye giderken kolayca ölebilirsiniz. Aşağıda haritaya ulaşabilirsiniz. Böylece iniş yerinizi kolaylıkla seçebilirsiniz.
Rules of Survival_ First 120-Player Battle Royale Game on Mobile.jpg
Koşmak
Koşarken sizlere önerim elinizde silah olmadan koşmanız olacaktır. Eğer elinizde silah olursa size ağırlık vereceği için daha yavaş koşarsınız. Eğer hızlı koşmak istiyorsanız enerji içeceği de idealdir. Enerji içeceği sizi hızlandırdığı için birinden kaçarken ya da güvenli bölgeye giderken işe yarayabilir.

Çantalar
Eşya kapasitesini arttıran çantalar oyunda önemli bir yer tutuyor. Bazen bulduğunuz güzel şeyler olur ama alacak yeriniz olmaz. İşte böyle zamanlarda çantalar yardımınıza koşuyor. Oyunda çantalar çeşitli seviyelerde bulunabilir. Her daya yüksek seviyeli çanta bulursanız o çanta size daha fazla taşıma kapasitesi verecektir. Onun için oyunda önemli bir yer tutuyor diyebiliriz.

Dürbünler
İyi ve isabetli atışlar için gerekli olduğunu düşündüğüm bir şey. Özellikle pusmaya özen gösteren kişiler için önemlidir. Silahınıza taktığınız dürbün ile rakiplerinizi daha kolay öldürebilirsiniz. x2, x4 gibi türleri vardır. Pusmayı seviyorsanız kesinlikle dürbün kullanmalısınız. Yoksa rakibinizi öldürmeye çalışırken rakip de sizi fark edebilir ve ölme ihtimaliniz artar.
20171219_114030-300x210.jpgSağlık Eşyaları
Tabii onca karşılaşmadan sonra canımız azalabilir. Bunun içinse sağlığımızı arttırmak için çeşitli eşyalar yardımımıza koşuyor. İlk yardım çantası, bandajlar, enerji içecekleri gibi birçok eşya size yardımcı olabilir. Üstte de söylediğimiz gibi aralarında bulunan enerji içeceği sadece canınızı doldurmakla kalmayıp sizin daha hızlı koşmanıza da olanak sağlar.

Araçlar
Güvenli bölge seçilmiş ve siz oraya uzaksanız koşarak gitmeyi denemeyin. Çünkü genelde bunun sonucu pek de iç açıcı olmuyor. Onun yerine araba, motor gibi hızlı giden taşıtları kullanarak güvenli bölgeye ulaşın. Tabii bu araçları kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer biri pusmuş ise aracınızı patlatarak sizi öldürebilir. Yani araç kullanırken bile güvende değilsiniz.

Rules Of Survival Tuş Kontrolleri
Oyunda çeşitli taktiklere ve bazı şeylerin ne işe yaradığına göz attıysak şimdi de bilgisayar için tuş kontrollerine geçebiliriz. Altta bazı tuş kontrollerinin ne işe yaradıklarını bulabilirsiniz.

W-A-S-D: Yürüme

F- Eşya Alma / Arkadaşınızı iyileştirme

Shift+W- Koşma

Space - Zıplama

C- Eğilme

Z- Yere Yatma

E- Kapı Açma

M- Harita

Tab- Çanta

Enter- Mesaj

Evet, sevgili Forum Gamer kullanıcıları bir konumu daha burada sizlerle noktalıyorum. Umarım konumu okurken zevk almışsınızdır.
İyi Forumlar!
 
Son düzenleme:

Üst