Ryte - The Eye of Atlantis İncelemesi

yigit36

Cobain's suicide note
En iyi cevaplar
2

logo.png

ryte.jpg

Selam. Bir VR oyunu incelemesiyle karşınızdayım.

Orichalcum Pictures ve Ebim Studio tarafından geliştirilen Ryte - The Eye of Atlantis, yaklaşık 6 yıl süren çalışmalar neticesinde tamamlandı. Geliştirici ekibi, COVID-19 virüsü yüzünden oyunu birkaç kez ertelemek zorunda kaldı. Bizlerden özür dileyen ekip, daha iyi bir oyun deneyimi sunmak istediğini belirtti ve oyunu 27 Ocak 2021 tarihinde çıkartmaya karar verdi. Fiyatı ve boyutu henüz belli değil. Sadece Steam platformunda yayınlanacak olan oyun, adından da anlayacağınız üzere Atlantis şehrinde geçiyor. Oyun ekibi, Atlantis'i en görkemli hali ile yapabilmek için bilim adamlarının ve antik Yunan filozoflarının çalışmalarını araştırarak saatlerini harcadığını belirtti. Bu oyun, atmosferi ve çeşitliliği ile bizleri etkisi altına almayı iyi başaracak gibi duruyor.

1.jpg

Açık dünyasıyla da bizlerden olumlu puan almaya devam eden bu oyunda, medeniyeti felaketten kurtarmak için din adamlarıyla güçlerini birleştirmekle görevlendirilmiş, hapishaneden kısa süre önce ayrılmış bir Atlantisli'yi oynuyoruz. Ayrıca Telekinezi gibi doğaüstü güçlerimiz de bulunmakta. İlerledikçe yeni güçlere sahip oluyoruz. Çeşitli silah ve yetenekler sayesinde düşmanlarınızı istediğiniz şekilde alt ediyorsunuz. Seçimlerimiz, insanlarla konuşmalarımız hikayeye yön veriyor. Böylelikle farklı sonlara ulaşabiliyoruz. Oyunda 4 farklı son bulunuyor. Zaman zaman tanrıların savaşlarına şahit olabileceğiniz bu oyunda, yapabileceklerinizin sınırı yok! VR oyunlarının en büyük artısı, bizi bilgisayar oyunları gibi fiziksel aktivitelerden mahrum bırakmıyor. Sürekli hareket halinde oluyoruz. İşte bu oyun, bizi gerçek manada zorlayacak bulmacalar içeriyor. Oyun daha çıkmadığı için fazla bilgi verilmedi. Şimdi gelelim benim için eksi yönlerine. Fragmanlarından ve geliştiricilerin açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla VR sevenler için muazzam bir oyun geliyor. Lakin geliştirici firmalar bu işlerde daha yeni olduğu için kesin bir yorum yapamayız. Ben şahsen seslerini pek duyuramadıklarını, güzel reklam yapamadıklarını düşünüyorum. Umarız ortaya güzel bir iş çıkarıp seslerini duyururlar ve vaat ettiklerini oyunda görürüz.

2.jpg

RYTE - THE EYE OF ATLANTIS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Oyunun maalesef klavye ve fare desteği bulunmamakta. Sadece VR için yapılmış bir oyun kendisi. Oyunu Oculus Rift, Valve Index ve HTC Vive cihazlarından oynayabilirsiniz.

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core I7-610
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core I7-610
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060

Ülkemizdeki kur sebebiyle VR gözlüklerinin fiyatları bir hayli yüksek. Böylesine güzel bir oyunu bir gün herkesin oynayabilmesi dileğiyle, iyi forumlar dilerim. İncelememiz bitmiştir.

Son düzenleme:

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Eline Sağlık :kalp: