S4 League Hile Yapana 90Bin EURO CEZA!

LarcousSourceTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0

Alaplaya S4League hile kullananları durduramaz
banlayamaz bir hale gelmiştir. Son çare hile kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. S4League'de hile kullanırken bir değişiklik yapmış oluyorsunuz bu da yasa kanunlarından telif hakkına giriyor. Oyuna kayıt olurken bir sözleşme kabul ediyorsunuz S4League telif hakkı tüm sorumluluğumu kabul ediyorum diye bir sözleşmenin içersinde yazı yer alıyor. Hack kullananlar hakkında avukatlardan yazılı uyarı alacaklardır. Bunun yanında avukatlardan yazılı uyarı almakla kalmayıp oyuncuları rahatsız etmek ve oyunda değişiklik telif hakkı bozulması oyuncu player kayıplarının karşılanması 50$ para cezası olabilir.

Bu arada herkesin merak ettiği ve inanmadığı şey "adresimi nereden bulacaklar?" dır.
Cevabı basit: IP Adresinizden mahallenizden adınıza
sokağınızdan ilinize ve ilçenize herşeyi bulabilirler. Alaplaya forumda [GM]TALU'nun açtığı konuda şöyle diyor:

''-Bu her ihlal eden şahıs için
şahısların avukatlardan yazılı uyarı alması ayrıca kayıpların karşılanması için oluşabilecek tazminat ödemeleri
ki buda birkaç yüzbin euro kadar olabilecektir.

Bi kere bu şimdilik TÜRKİYE'DE GEÇERLİ DEĞİLDİR. O yüzden şimdiden aman 100000 Euro tazminat ödicem yok battık biz falan demeyin. Daha geçerli değildir ama GEÇERLİ OLACAKTIR. Çünkü bu ceza şu an Almanya'da geçerli. Şu an Almanya'ya gidip bir hack kullanın
size yaklaşık bir ay süre zarfında bulup 5.000-90.000 Euro arasında ceza keserler. Bu ceza Türkiye'de ise yaklaşık son 3-4 ay içinde gerçekleştirilecektir.

Bildiğiniz gibi her oyunun bir '''Telif Hakkı''' vardır. Ve oyunu üretenler doğal olarak kendileri oyuna hack üretmezler.

Ama ''bizim'' hack üretmemiz telif hakkında olmadığı için bu telif hakkı değişikliğine/ihlaline girer. Bunun içinde bir miktar para gereklidir. İşte bizim Para Cezası dediğimiz olayın gerçeği budur arkadaşlar.

Tekrar hatırlatma: Bu ceza Türkiye'de daha geçerli değildir. Yaklaşık 3-4 ay içinde uygulamaya geçecektir."

Fursum012

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Bunu yapmakta biraz geç kalmadılar mı ?

kararock

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende Kullanıyordum İngiltereden Bir Arkadaşım Söyledi Kullanmamaya Karar Verdim..

Ama Türkiyeye Gelip Gelmediği Belli Olmaz Diye Düşünüyorum :D Yinede Önlem Alalım..

BaanKaii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben programla IP değiştirdim.Ssanırım ben İzmirdeyken Chicahgodan ve ya michigandan bulmazlar diye düşünüyorum :D Siz ne dersiniz. :D

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaş Vidalia - Tor kullanıyorsa ip gizleme için ( benim gibi :D ) lag olmaz.Ben normal vidalia tor'un kurulumunu bilmem.Bana bunu bir anonymous üyesi kurmuştu ( türk ).

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kullanmayı Düşünüyordum Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Hileyi Bıraktım ;/
Oyunlarda Hala Deniyorum Ama Bu Yazı İçime Giriyor Ve Kullanım Sözleşmesinin 5-6 satırını okuyorum ondan sonra hile yapimmi yapmiyimmi diyorum

Kısacası Hile Kötü Birşeydir Bu Yazıda Aklıma Geçiyor Bunun İçin Hileyi Bıraktım ;P

Arada Çok Sinirlenince Bakmıyor Değilim :)

BaanKaii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kullanmayı Düşünüyordum Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Hileyi Bıraktım ;/
Oyunlarda Hala Deniyorum Ama Bu Yazı İçime Giriyor Ve Kullanım Sözleşmesinin 5-6 satırını okuyorum ondan sonra hile yapimmi yapmiyimmi diyorum

Kısacası Hile Kötü Birşeydir Bu Yazıda Aklıma Geçiyor Bunun İçin Hileyi Bıraktım ;P

Arada Çok Sinirlenince Bakmıyor Değilim :)
Profil resminden hayır yok :D asdfsdfsad