Sağlam Bir Bisiklet Kazası Sonrasında Yaralarımı Aileme Farkettirmeyişim

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hikaye!, Evet daha bugün yaşadığım olayı size anlatıcam biraz uzun olabilir olmayada bilir neyse başlıyorum :D
Kurgu değil gerçek bir hikayedir.
Tarih: 10.7.2017

Kaza Anı
Açıkcası bisiklet alalı 1 hafta oluyor ve bende deli cesareti var. Aslında kaza yapıcak bi tip değilim fakat biraz farklı bir kaza bu. Arkadaşlarımla beraber tura çıkmıştık öyle geziyoduk ve hedefimiz maltepedeki V eledrom (bisiklet parkuru ve dağ bisikletleri içine bir parkur var)'a gitmekti. Geldik oraya kadar bayağıda yol geldik tabi işte bi 30dk falan sürdük normal bisiklet yolunda ek olarak şunu söylemek isterim benim bisiklet 350tl lik dandik bi şehir bisikleti ve süspansiyon yok :D. Mutlu mutlu sürüyoduk sonra işte bu engebeli olan parkura girelim dedik dağ bisikletleri için olan. Başlangıcı sert bi yokuş ve ben hiç düşünemedim bisikletimin böyle sarsılcağını mutluca indim yokuştan (frensiz yardırarak) ve engebeye geldim. Geldiğim gibi bisiklet ışık hızına geçti ve tekrar (hatırlatmak isterim süspansiyonum yok sekmiyor bisiklet) 2.tümseğe kadar uçtum ordan sonra sol kolumu bi anda siper ettim ve bunu bilinçli olarak yapmadım otomatik oldu ve çok zarar görmeden kurtuldum kazadan fakat elimde minik bir yarık vardı ama çok minik yani öyle korkunç bir şey değil sonra sol dirseğim ve sırtımın aşağı kısımlarında birer sıyrık vardı ama öyle çok bi kanama yoktu. Allahtan arkadaşım doktorluk okucak bilgisi vardi biraz mendil ve suyla olabildiğince temizledi yarayı ve elimdeki yarık içinde bisiklet eldivenini verdi bana peçete ile bastırarak eldiveni taktım bandaj misali. İlginç bir şekilde keyfimiz o kadar bozulmadı deli cesareti olduğu için aşırı rahattım devam ettik sürmeye ve geldik dönüşe.

Dönüş Anı
Dönüşte biraz dikkatliydik çünkü kan kaybetmiştim ve tansiyonumun düşme ihtimali vardı, bi 30dk falan bisiklet sürdükten sonra otobüsle kadıköye kadar geldik. Yolda çok kısa süreli nefes almakta zorlandım ama cidden kısaydı. Sonunda kadıköye geldik fakat otobüse 3 bisiklet sokmaya çalışınca şofor biraz atarlandı ve inin dedi. aslında arkadaşın artisliğinden oldu ve arkadaşım akbilini basmıştı ve şofor binicekseniz 1 kişi falan binin dedi. Bende dedim iyi kaliyim bari yaralıyım zaten. Yolun yarısında gözlerim yanmaya başladı önümde müslüman tipli bi adam vardı diyebilirim yani şu aşağı sarkan şeyden giyiyodu sakallar falan işte bana çikolata verdi şeker düşmesi için heralde :D yedim falan ve bi kız sürekli gözüme bakıyodu içimden dedim niye bakıyon krdş sorunlumusun sonra geldi yer vermeye çalıştı falan ama elimde bisiklet var nasıl oturiyim. Az kalmıştı zaten yola devam ettim ve bi engel daha çıktı önüme, ya ilerde inip trafikten yardırıcaktımki tansiyonum düşebilir, bu yüzden geride inmek zorunda kaldım. Eve kadar pedal çevirdim tabi yolda bi su almayıda ihmal etmedim. Gözler falan kızarınca su ihtiyacım olduğunu farkettim ve sonunda kapının önündeyim.

Anneye Farkettirmeme Operasyonu
Açıkcası annem biraz endişelidir ve bu yaraları görse endişe etmesine dayanamayıp dışarıya çıkamazdım heralde. Bunu engellemek için yolda bi plan yaptım tabi kişilik olarak bana gözlemci diyebilirsiniz. Olaylar yaşanmadan ne olcağını bilirim genelde. Neyse işte bayağı iyi bi planım vardı öncelikle annem meraklı olduğu için beni kapıda karşılıcaktı ve hemen önümde bahçe kapsı var. Kıyafetimi olabildiğince arkaya doğru sıyırdım ve sanki bisikleti bahçeye götürmeye çalışıyomuşcasına ilerledim. O kadar kan var kıyafetimde toz var yinede farkettirmedim :D. Sonra bahane olarak yorgun olduğumu savundum ve bahçede suyumu yudumlamaya devam ettim ve ardından yanıma gelme ihtimalinden kurtulmak için anneme su kaynatmasını söyledim. Bizim şomine bozuldu bu yüzden elle kaynatıyoruz suyu bi süreliğine. Tabi annem üşendi, o üşengeçlikle yanıma gelmiyeceğindende %100 emindim ve şu an oturma odasında yatıyor, neden yatağında yatmazsınki!. Odama geçip çaktırmadan yaralarımı biraz daha temizledim ve bu yazıyı yazıyorum şu an. Annem yatağına gittiği anda banyo yapıcam onu bekliyorum ve bu kanlı 2 mendilden ve kanlı t-shirtümden kurtulmam lazımki ikisinide yatağımın arasına sıkıştırıcam bi insan neden uyuyan birinin yatağını kaldırmaya kalksınki :D.

Ne Ders Çıkarmalısınız?
Şehir bisikletiyle dağ bisikleti parkuruna girmeyin ve ilk seferde hızla tümseklere yardırmayın. Ek olarak yanınızda ilk yardım seti taşıyın, bisikletler için tonla öneri var internette.

Son düzenleme:

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Gecenin bu saatinde neler yaşıyorsun :(
Niye bisiklet parkuru bu saatte açık*

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Umarım çok bir şeyin yoktur. Minicik bir yarık nedir ya D: yarılmışsa yarılmıştır küçüğü büyüğü olmaz yine de dikkat et.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umarım çok bir şeyin yoktur. Minicik bir yarık nedir ya D: yarılmışsa yarılmıştır küçüğü büyüğü olmaz yine de dikkat et.
Tuhaf bir şey farketmedim şu an o elimle yazabiliyosam şuanki haliyle iyidir bence :D O elimle bisiklet sürdüm bide

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
1 saat içinde ayıdan kaçar gibi macera yaşamışsınız.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1 saat içinde ayıdan kaçar gibi macera yaşamışsınız.
Kötü bitebilir hala, 2 şey var sabah yaralarımın görünmesi yada kanlı kıyafetimin bulunmasıki kıyafet bulunmaz bi kere onda eminim yara konusunda emin değilim :D

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kötü bitebilir hala, 2 şey var sabah yaralarımın görünmesi yada kanlı kıyafetimin bulunmasıki kıyafet bulunmaz bi kere onda eminim yara konusunda emin değilim :D
Tişörtü ve yaraları nasıl saklayacağını açıklayayım:

Tişörtünü çöpe at.
Yaralar için ise kolunu ve sırtını kes çöpe at.

Bitti, artık pak gibi bir çocuksun!

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Geçmiş olsun.Birdakine daha dikkatli ol !!!

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dikkatli olucam fakat bu çılgınlık yapmama engel olmicak :D

Evet sonra annem farketsin onu, evet annem organlarımı farketmicek çöpte
Kovaların Kovası Kovalski: Ya anne ben aşırı salak olduğum için bir şey soracağım.
Anne: Ne var oğlum yine?
Kovaların Kovası Kovalski: Ya ben yanlışıkla galiba organlarımı falan çıkarttım, bir baksana.
Kovaların Kovası Kovalski: Anne?
Kovaların Kovası Kovalski: ANNE!!!!???
Anne: Ahiretten mi sesleneyim istiyorsun ne?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Okurken bile heyecan yaptım bu nasıl bir maceradır :D

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
"müslüman tipli bi adam vardı diyebilirim yani şu aşağı sarkan şeyden giyiyodu sakallar falan işte bana çikolata verdi şeker"

Sözlük:
Müslüman tipli adam: Hoca
Aşağı sarkan şey: Cübbe

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
312351 metrelik yokuştan kayarken düştüm

*ben değil sen