Samarra - Arap Masalı | VIthreon

serhat_34

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Çok iyi olmuş. Ben bu konuda pek iyi olmadığım için eleştirecek bir şey bulamadım fakat illaki bulanlar olacaktır.
Başarılar.

Architectus

HATA KODU 404: Üye Bulunamadı
En iyi cevaplar
0
3.Yorum Klimalıdır satılıktır.
Yapı güzel olmuş etiketleri unutuyorsun.

VIthreon

Voxel Artist
En iyi cevaplar
0

RisusTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel olmuş tebrikler...

junitre

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben beğendim,ama arap mimarisi çok fazla yansıyamamış gibi.Eline sağlık :)

VIthreon

Voxel Artist
En iyi cevaplar
0
Pek arap mimarisi yok gibi
Ben beğendim,ama arap mimarisi çok fazla yansıyamamış gibi.Eline sağlık :)
Şöyle izah edeyim :
Samarra, Türklerin araplar ile tanışmasından sonra , arapların Türk gücünü fark etmesi üzerine Türkler için yapılmış askeri bir başkent ismidir. Bunu belki sizlerde biliyorsunuzdur.
Ben ise bu haritayı Selçuklu mimarisinden esinlenerek yaptım. Selçuklu mimarisinde köşeli yapılar, çift başlı kartal, İslami figürler , sütunlar vs. kullanımına ağırlık verilmekte.
Haritadaki slogan olan 'Arap masalı 'da Bulunduğu coğrafya ile bağdaştırarak verdim.

Ek olarak: Arap mimarisi düşünüldüğü gibi detaysız, kumdan duvarlarla çevrili yapıtlarla kalmaz. Aksine çok özel bir mimaridir. İnternet ortamından araştırabilirsiniz :)

BlockMagician

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle izah edeyim :
Samarra, Türklerin araplar ile tanışmasından sonra , arapların Türk gücünü fark etmesi üzerine Türkler için yapılmış askeri bir başkent ismidir. Bunu belki sizlerde biliyorsunuzdur.
Ben ise bu haritayı Selçuklu mimarisinden esinlenerek yaptım. Selçuklu mimarisinde köşeli yapılar, çift başlı kartal, İslami figürler , sütunlar vs. kullanımına ağırlık verilmekte.
Haritadaki slogan olan 'Arap masalı 'da Bulunduğu coğrafya ile bağdaştırarak verdim.

Ek olarak: Arap mimarisi düşünüldüğü gibi detaysız, kumdan duvarlarla çevrili yapıtlarla kalmaz. Aksine çok özel bir mimaridir. İnternet ortamından araştırabilirsiniz :)
arap mimarisine detaysız demedim,hem bunu zorlasak victorian çıkarabilirsin.

VIthreon

Voxel Artist
En iyi cevaplar
0
arap mimarisine detaysız demedim,hem bunu zorlasak victorian çıkarabilirsin.
Zaten bende detaysız olduğunu söyledğini demedim :) Küçük bir bilgilendirmeydi o .
Victoriana gelirsekte , benim kastım Selçukludan esinlenmekti. Viktoryan tarzı diyebilirsin .

junitre

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şöyle izah edeyim :

Cahilliğimizin kusuruna bakma :(
Güzel bir cevap vermişsin.