Sanal Makinaya Farkli Public ip atama ( Sponsorluk Hediyeli )

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
merhaba arkadaslar belki bu konuyu acmak icin garip bir yer olacak ama

biz zamaninda 3 kisi arma3 serveri isletmekteydik kazancimiz yerinde oldugu icin OVH.com dan devasa bir fiziksel sunucu kiralamistik sonra araya isler girdi kapatmak zorunda kaldik dogal olarak o makineyi dolduracak kadar islem yoktu makinenin yuzde 5 i belki anca kullanilmakta idi

size soracagim sorular ise VMware virtual server ( kurulacak sanal sunucu windows olacak ) ile kurdugumuz alt sanal sunuculara farkli public ip ler atamak istiyorum 2.50€/ip den ip satin alip bu alt sunucularda her birinde bu ip lerden 1 tanesini kullanmak istiyorum bu sekilde sponsoru oldugumuz insanlara sunucu verip kendi agimizdaki farkli uygulamalarida bu sanal serverler icinde dagitmak istiyorum Basitce en buyuk sorunumuz bu bu sorunlari halletmemiz durumunda tekrar kismetse is basi yapilacak
ve ek olaarak bir sorum olacak bu sekilde ayirdigimiz taktirde o vds e gelecek ddos saldirilarindan sadece o ip ye bagli olan o vds in hattimi kesilir geri kalan kesimde bundan etkilenirmi buda onemli bir ayrinti eski sunucumuz saolsun az ddos atilmiyordu

Not1: herhangi teknik bilgie sahip degilim yok denecek kadar az networking konusunda

Not2:yardimci olacak arkadasa seve seve 6 aylik server sponsorlugunda bulunurum :)

Detayli bilgi istediginiz taktirde ozel mesaj atabilirsiniz

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
amacim zaten ip almak degil satin almis oldugum fiziksel sunucunun icindeki sanal bolumlenmis bilgisayarlara satin almis oldugum farkli ip leri public olarak atayabilmek

fromjava

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Vmware ile sanal bir işletim sistemi kurarken kullanabileceğiniz belirli network ayarları mevcuttur bunlar sırası ile:

Bridged: Ağ erişimi için gerçek makine ile sizin kurmuş olduğunuz sanal makina arasında köprü oluşur. Sanal makine ağ kaynaklarına erişmek için gerçek makineyi kullanır fakat sanal makinen farklı bir ip adresi ve mac adresi olur.

NAT: Direkt gerçek makineye bağlıdır.

Host only: Kurduğunuz sanal makine sadece gerçek makine ile iletişim halinde olur. 2 bilgisayar birbirine bağlanmış gibi.

Fakat satın aldığınız ipleri DHCP yolu ile atamanızın mümkün olduğunu düşünüyorum.

DHCP: Basit olarak sistemdeki bilgisayarlara IP adreslerini ve buna ek olarak değişik parametreleri atamak için kullanılan servistir.

Virtual network editor programına girip Herhangi bir VMnet0,1,2,3,4... birinde dhcp aktif etmek için

"Use local DHCP service to distrubute IP address to VMs" seçeneğini aktif etmeniz ardından "DHCP Settings" e girip satın aldığınız ip bloğunu start ip adress e ve end ip adresse yazıp ok diyip, dhcp yi aktif edebilirsiniz. 10 tane Vmnet mevcut dilersen hepsine dhcp aktif edip farklı farklı ip bloğunu girebilirsin.

Ardından sanal sistemi kurarken Network adaptor ayarlarında Custom diyip ayarladığın Vmneti seçmen yeterli olucaktır diye düşünüyorum.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Vmware ile sanal bir işletim sistemi kurarken kullanabileceğiniz belirli network ayarları mevcuttur bunlar sırası ile:

Bridged: Ağ erişimi için gerçek makine ile sizin kurmuş olduğunuz sanal makina arasında köprü oluşur. Sanal makine ağ kaynaklarına erişmek için gerçek makineyi kullanır fakat sanal makinen farklı bir ip adresi ve mac adresi olur.

NAT: Direkt gerçek makineye bağlıdır.

Host only: Kurduğunuz sanal makine sadece gerçek makine ile iletişim halinde olur. 2 bilgisayar birbirine bağlanmış gibi.

Fakat satın aldığınız ipleri DHCP yolu ile atamanızın mümkün olduğunu düşünüyorum.

DHCP: Basit olarak sistemdeki bilgisayarlara IP adreslerini ve buna ek olarak değişik parametreleri atamak için kullanılan servistir.

Virtual network editor programına girip Herhangi bir VMnet0,1,2,3,4... birinde dhcp aktif etmek için

"Use local DHCP service to distrubute IP address to VMs" seçeneğini aktif etmeniz ardından "DHCP Settings" e girip satın aldığınız ip bloğunu start ip adress e ve end ip adresse yazıp ok diyip, dhcp yi aktif edebilirsiniz. 10 tane Vmnet mevcut dilersen hepsine dhcp aktif edip farklı farklı ip bloğunu girebilirsin.

Ardından sanal sistemi kurarken Network adaptor ayarlarında Custom diyip ayarladığın Vmneti seçmen yeterli olucaktır diye düşünüyorum.
ayrintili bilgi icin tesekkurederim heralde bu cevabi yazmak icin uye oldunuz sanirsamda :)
Bir sorum daha olacak bu olusturdugum alt makinalara gelecek olan ddos bridge olusturdugumdan oturu ana makinayida zora sokarmi gunumuzde 40 50 dolar parasi olan adam elini kolunu sallayip stresser sitelerinden ddos paketleri alabiliyor ne yazikki

fromjava

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kurduğunuz sanal işletim sistemine ayırdığınız ram miktarı belli ve kullandığınız ip farklı olduğu için kurduğunuz bir sunucu saldırı altında kaldığında diğer sunucuları ve ana makinayı etkileyeceğini sanmıyorum.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hocam birkac soru soracagim size minecraft serveri icin her sunucu basina centos acmakmi daha performansli olur yoksa tek bir windows server icinde acmakmi daha mantikli olur bu arada bulundugunuz ts3 Discord vs varsa gelip konusabiliriz

Ve birsorum daha olacak mesela windowsda 1 tane minecraft serveri kurdum ben bunu nasil putty e baglayip baskasina verebilirim

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Hocam birkac soru soracagim size minecraft serveri icin her sunucu basina centos acmakmi daha performansli olur yoksa tek bir windows server icinde acmakmi daha mantikli olur bu arada bulundugunuz ts3 Discord vs varsa gelip konusabiliriz

Ve birsorum daha olacak mesela windowsda 1 tane minecraft serveri kurdum ben bunu nasil putty e baglayip baskasina verebilirim

PuTTY için Remote Toolkit'i araştırabilirsin. Ayrı ayrı açmak daha performanslı olur diye düşünüyorum.