İstek Sanal Market Skripti

cabbarking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar emek skyblock sunucumda kullanacağım sanal market skripti arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz

4kr3p

JavaScript, Html5, Css,Skript
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Selamlar.
SanalMarket skripti kullanman sunucuda lag yaratabilir eğerki küçük bütceli bir suucu açacakisen.
SanalMarket Plugini kullanabilirsin. ShopGui+, GuiShop bu pluginlerden birini kullanabilirsin.
Başarılar. :1:

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Selamlar.
SanalMarket skripti kullanman sunucuda lag yaratabilir eğerki küçük bütceli bir suucu açacakisen.
SanalMarket Plugini kullanabilirsin. ShopGui+, GuiShop bu pluginlerden birini kullanabilirsin.
Başarılar. :1:

SanalMarket skripti 1gb makinede bile lag yapmaz. Sistemi düşünmeden skript lag yaratır demek saçmalık. Skriptin yapacağı şeyde basit;

Alım için eşyaya tıkladığında;
Oyuncunun parasını kontrol et fiyattan büyükse devam et
Oyuncunun parasından fiyatı çıkar
Oyuncuya eşyayı ver

Satım için eşyaya tıklandığında;
Oyuncunun envanterinde o kadar eşya var mı kontrol et
Oyuncunun envanterindeki eşya miktarını o eşyanın birim satış fiyatıyla çarp oyuncunun bakiyesine ekle.
Oyuncudan o eşyayı al.

Aynı anda 200 kişi eşya almayacağına göre de sıkıntı yok :)
Ha skript kullanın demiyorum, ben olsam ben de eklenti kullanırdım bunun için fakat sadece şu lag olayına açıklık getirmek istedim.

4kr3p

En iyi cevaplar
3
Ruh hali
SanalMarket skripti 1gb makinede bile lag yapmaz. Sistemi düşünmeden skript lag yaratır demek saçmalık. Skriptin yapacağı şeyde basit;

Alım için eşyaya tıkladığında;
Oyuncunun parasını kontrol et fiyattan büyükse devam et
Oyuncunun parasından fiyatı çıkar
Oyuncuya eşyayı ver

Satım için eşyaya tıklandığında;
Oyuncunun envanterinde o kadar eşya var mı kontrol et
Oyuncunun envanterindeki eşya miktarını o eşyanın birim satış fiyatıyla çarp oyuncunun bakiyesine ekle.
Oyuncudan o eşyayı al.

Aynı anda 200 kişi eşya almayacağına göre de sıkıntı yok :)
Ha skript kullanın demiyorum, ben olsam ben de eklenti kullanırdım bunun için fakat sadece şu lag olayına açıklık getirmek istedim.
Değerli açıklaman için teşekkürler.
Ancak benim belirtmek istediğim şey şu kimse ücretsiz bir şekilde function olarak kodlamayacağı için 100 satırda kod bitmez min.500 satır bir kod bekliyorum bu markette.
Eğerki çok fazla satır olursa ve bu satırların uzunluğuda abartılırsa sunucu açılırken satırları okuması,hata varmı diye ayıklaması uzun sürecektir.
Bu nedenden dolayı lag yazdım yanlış yazmış olabilirim kb.

4kr3p

En iyi cevaplar
3
Ruh hali

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Değerli açıklaman için teşekkürler.
Ancak benim belirtmek istediğim şey şu kimse ücretsiz bir şekilde function olarak kodlamayacağı için 100 satırda kod bitmez min.500 satır bir kod bekliyorum bu markette.
Eğerki çok fazla satır olursa ve bu satırların uzunluğuda abartılırsa sunucu açılırken satırları okuması,hata varmı diye ayıklaması uzun sürecektir.
Bu nedenden dolayı lag yazdım yanlış yazmış olabilirim kb.

Lag ile parseleme süresi aynı şeyler değil 1
Functionsuz şekilde 100 eşyayı ayrı ayrı kodlayacak hayatsız var mıdır bilmem 2
Rica ederim 3

CoolDesger

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sanırım demek istediğin şu > bir skripter skripte lag yaratabilir dedi fln geçti aklında eğerki yanlış düşünüyorsam affola gerçekten ne demek istediğini merakettim :)

Eğer skript doğru kodlanırsa hiçbir şey olmaz. Ama sen gidip salisede 100 tane oyuncuyu döngüye alırsan sunucudan hayır kalmaz.