Sand ve Gravel düşmesini engellemek istek

asitsoft

Marangoz
En iyi cevaplar
0
kum ve çakıl altı boş olunca düşmektedir.script ile bunu nasıl aktif ve pasif hale getirebilirim.hiçbir örneğe rastlayamadım.sunucuda bazı itemlerin yok olmasını istiyorum.taş için bir kod denedim ama kullanışlı değil.script ile bazı itemlerin tamamı fazla lag olmadan nasıl yok edilebilir.?
Kod:
command /sandık:
        trigger:
                loop blocks in radius 100:
                        loop-block is stone
                        set loop-block to air

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Skript'de var mı bilmiyorum ama tüm yüklü olan chunkları seçip, sonrada içindeki blokları seçip aradığın blok ise silebilirsin. Java ile yapılabilir. loop all chunks veya loop all loaded chunks deneyebilirsin. Java ile de sanırım dunyadegiskeni.getLoadedChunks() idi. Ee iyide bu sadece yüklenen chunklardaki blokları siler diyor isen merak etme yüklenmeyen chunktaki bloğu göremessin :)

Kum ve çakıl olayına gelirsek oda OnPhysics diye bir event vardı onunla engelleniyor. Bunlar şu an aklıma gelmediği için sadece nasıl yapılacağını yazıyorum yapabilirsen yaparsın artık.

ReaLTaiizor

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
/StopLag :D Akan Su Dahil Her Şeyi Durdurur Valla ajsjdajsd

asitsoft

Marangoz
En iyi cevaplar
0
çok teşekkür ederim.
iki adalı iki takımlı bir ada tasarlamaya çalışıyorum belli zamanlarda bu adalar arasında pvp olması için bedwars yada skywars gibi
kodu yaptım.teşekkürler.
Kod:
on Place:
    event-block is not grass or dirt
    wait 20 seconds
    set event-block to air
bu kod serverde biyere blok koyulabilir yapıyor.20 saniye sonra koyulan blok yok oluyor.denemelerimde fazla lag oluşmadı.

Kod:
on block physics:
    block is sand
    cancel event

bu kodu denedim ama sand (kum) u yerleştirirken aşşaya düşüyor.kod sadece altındaki kumu kırınca üstekilerin aşşaya düşmemesini sağlıyor.

ReaLTaiizor

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
20 Saniye Uzun Bir Süre. 5-10 Blok Koyunca Lag Olmayabilir Fakat Yanına 2-3 Kişiyi Al Öyle Test Et,.