Şanssızlık etkisi için konsept

Berksama

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyuna 1.9 ile şans ve şanssızlık diye iksir etkileri eklemişlerdi. Tek yaptıkları şey oyuncuların şans (attribute adı generic.luck diye geçiyor) değeriyle oynamak. Bu şans değerini arttırmak için şans iksir etkisi veya Luck of Sea büyülü bir olta tutmak gerekiyor, şansını düşürmek de tahmin edilebileceği gibi şanssızlık (ya da kötü şans nasıl adlandırmak istersen) iksir etkisi ile yapılabiliyor. Bu şans attribute'ü bizim balık tutarken hazine türündeki eşyaları tutma şansımızı arttırıyor (ağırlıklı olasılıkla hesaplanıyor ya loot table sonucu, orayla oynuyor hazine olmayanların ağırlığı düşüyor). Ancak tek işi bu ve şu anda survival oynarken elde etmenin tek yolu Luck of Sea büyüsü, bu iksir etkilerine ise sadece komutlarla erişilebiliyor (önceden şans büyüsü basan iksirli ok elde edebiliyorduk ama onu da kaldırdırdılar yani şu anlık hiçbir yolu yok). Ben de şanssızlık etkisine kullanım olabilecek bir konsept yaptım. Olay basit: şanssızlık iksir etkisi mob'ların atışlarını ıskalamasına sebep oluyor. Bu konsepti yapmamın asıl sebebi şans attribute'üne dikkat çekmek, böyle bir şeyin çok potansiyeli var. Siz de şans ve şanssızlık için oyuncuya olacak etkiler ya da mob'lara olacak etkiler fark etmez nasıl kullanılabilir fikirleriniz yazarsanız çok güzel olur.
Yazımda attribute sözcüğünü kullandım ancak ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz, wiki sayfasından ne olduğunu öğrenebilirsiniz.