Sao Ordinal Scale Rezaleti... + LİNK + Dehşet spoiler.

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Eveet burda ve farklı platformlarda nerden izlediğim konusunda aldığım sorular sonucunda bu konuyu açma gereği duydum başlıkta uyardığım gibi bir kaç satır alta inerseniz dehşet spoiler yersiniz.Ama ondan önce size şunu belirtmek istiyorum; İzlemeyin, izleyecekseniz beklentinizi yüksek tutmayın, cidden tam bir hayal kırıklığı.Linkide bırakayım şuraya ingilizce altyazılısı varmı internette bilmiyorum yayınlandıktan 2 hafta sonra burdan izlemiştim sinema çekimi ve altyazısız haberiniz olsun.Ayrıca durmadan telif yediğinden ötürü linkler hep yenileniyor yani istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.İnternette onlarca Ordinal Scale adı altında ücretli olduğu halde sahte içerikler dolanıyor, ücretsiz ve doğru olduğu için bunada şükredin :)

Türkanimede BD + Altyazılı hali çıktığı için güncelliyorum:
http://www.turkanime.tv/video/sword-art-online-movie-ordinal-scale-full

Şimdi gelelim ben Ordinal Scale'ye neden rezalet diyorum;

Ben sword art online'dan umudumu 1. Sezonda bir kaç bölüm sonra kesmiştim. Çünkü hikaye Asuna x Kirito etrafında dolanıp shoujo havası oluşturuluyordu. Tabii bunda kitlenin etkisi büyük, Asunanın görünmediği bölümlerde rage atan animeyi sırf Asuna ve Kirito ikilisi için izleyen ergen kitle çoğunluğu oluşturunca bana kalırsa kitleye göre hareket edildi. Sonuç olarak benim gibi 1. Sezonda ve ya 2. Sezonda Kiritonun ilahlaştırılmasından, Asuna ve Kirito shoujo'ya kaçan aşkından sıkılan ve nefret edecek duruma gelen bir kitle oluştu.Taaa ki Ordinal Scale fragmanları ve önizlenim yayınlanana kadar.önizlenimde ve trailerda Kirito'ya rakip olarak yeşil saçlı bir çocuk gösterildi -Eiji- . Previewı izleyen ergen kitle "Bu ne len aykü hep dediniz kirito teq atıyo teq atıyo bakın ne yaptılar çocuğa ayağı takılıp yere düşücek hale geldi" tepkisi verirken Kiritonun ilahlaştırılmasından bıkan benim de içerisinde bulunduğum kitle için "Seride hala umut varmış" izlenimi oluşturdu. Saonun staff akıllı cidden. Nasıl olsa ergen kitle trailerde ne görürse görsün izleyecek bir de Anti Kirito kitlesini çekelim demiş olacaklar ki trailerları ve previewı bu şekilde yayınladılar. Peki film yayınlanınca ne oldu ?

Resmen sahtekarlık.

Hani o ilk 10 dakikalık kısımda ayağı takılan çocuk varya,Kiritodan bahsediyorum, Klein yeşil saçlı hırçın Eijimizden dayak yiyince bir hırs yaptı ve 1. Sezonda gördüğümüz o dengesiz seviye atlamalarını tekrar görmüş olduk. Oyunun son sıralarından birkaç hafta içerisinde 2. Sırada ki Eiji yi dövebilecek konuma gelen Kirito'yu bu sahnelerde bol bol motorlu görüyoruz, Eee tabi motor + hırslı güçlü çocuk = Ultra cool ana karakter vee Ergen kitle başarıyla tatmin edildi. Yeter mi ? Yetmeeez ergen kitleyi biraz daha doyurmak lazım sonuçta onlar 3. Sezona da lazım. Final de Kirito bir güzel tokatladı Eiji yi bir de üstüne Tüm bosslara aynı anda tek atarak yine herkesin hayatını kurtardı. Abartmıyorum ciddi ciddi tek attı. Ve yine sapıtmış oyun kurucularını hezimete uğrattı. Biz tam bir değişme var derken öğrendik ki Aynı tas aynı hamam. 3. Sezonda ergen kitleyle beraber Sao staff'ına başarılar. O trailerlar yakışmadı şahsen o trailerlardan sonra heyecanlanıp gösterimden 2 hafta sonra berbat sinema çekimi ve altyazısız haliyle izlediğim halde finaldeki hayal kırıklılığım tarif edilemez.

Buraya kadar okuduğunuzu sanmıyorum ama varsa okuyan teşekkür ederim cidden içimi döktüm buraya :). Belki hatam vardır belki yanılıyorumdur bunlar kendi görüşlerim.

Bahsettiğim sahtekarlığı anlamanız için tüm trailerları ve asıl olayın olduğu previewı şuraya bırakayım.

Son düzenleme:

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ilk 12 dakikasında zamanda yolculuk yapmıştım açıkcası çok akıcıydı bence kişiden kişiye değişiyor bu dediklerin ben çok sevmiştim şahsen.
Okumadım bu arada spo yememek için

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ilk 12 dakikasında zamanda yolculuk yapmıştım açıkcası çok akıcıydı bence kişiden kişiye değişiyor bu dediklerin ben çok sevmiştim şahsen.
Okumadım bu arada spo yememek için
Okumadığın için sevmişsin okusaydın hak verirdin eminim :)

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
kamera çekimi ve altyazısız ve ses berbat belkide bu yüzden sevmedin

Rookies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonuna kadar katılıyorum ilk 10 bölümün verdiği hava diğer bölümlerde yok , tabi sezon karşılaştıracaksak 1.Sezonun havası ayrı bi güzeldi ve hikaye krito ve asuna ile devam edeceğine biraz daha olay ekleseydiler daha iyi olurdu çünkü bayağı bölümü sadece krito ve asuna üzerine geçiyor ve buda biraz sıkıcı geliyor bana. 2 .Sezonda biraz düzelttiler ama ilerleyen bölümlerde gene bozmaya başladılar, tabi daha Sao Ordinal scale yi izlemedim umarım beklentilerimi karşılar.

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Sonuna kadar katılıyorum ilk 10 bölümün verdiği hava diğer bölümlerde yok , tabi sezon karşılaştıracaksak 1.Sezonun havası ayrı bi güzeldi ve hikaye krito ve asuna ile devam edeceğine biraz daha olay ekleseydiler daha iyi olurdu çünkü bayağı bölümü sadece krito ve asuna üzerine geçiyor ve buda biraz sıkıcı geliyor bana. 2 .Sezonda biraz düzelttiler ama ilerleyen bölümlerde gene bozmaya başladılar, tabi daha Sao Ordinal scale yi izlemedim umarım beklentilerimi karşılar.
Düşüncelerin bana benzediği için uyarıyorum beklentini yüksek tutma ayrıca spoiler yememek için linkten sonraki kısmı okumaman faydana olur.