Röportaj Şark Köşesi: BurnerTroll

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
BurnerTroll.jpg

Selam dostlar! Konseptimizin 2. konuğu olarak bugün @BurnerTroll sizlerle. Yanınıza bir bardak çay ve kekinizi alın. Ardından köşenize çekilin ve konuyu okumaya devam edin.

1 → Sizi böyle bir projede görmekten gerçekten mutluluk duyuyorum. Forum sizi BurnerTroll adıyla tanımakta. Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
Projenize katılmaktan mutluluk duydum. Kendimi tanıtmaya geçecek olursam adım Seyfullah, 20 yaşındayım ve tıp fakültesi öğrencisiyim. Üşengeçliğimden zaman ayıramadığım hobilerim var, müzikle uğraşmak ve resim yapmak gibi. Şu sıralar keman çalmak ile meşgul oluyorum.

2 → Foruma kayıt olma tarihiniz 10 Mart 2013 olarak gözüküyor. Daha önce foruma başka bir hesapla kayıt oldunuz mu yoksa bu hesabınız ilk hesap mı?
Daha önce kayıt olduğum bir hesabım var ama henüz bu kullanıcı adımı bulamadığım için OLDUKÇA saçma bir ismi var. Ama birçok şeyi bu hesapta yaptığım ve onu da neredeyse hiç kullanmadığım için buna ilk demekte sakınca yok gibi.

3 → Bakıldığı zaman foruma kayıt olan kullanıcıların çoğunluğu Minecraft sunucusu bulmak için kaydolmuş. BurnerTroll'ün foruma kayıt olma sebebi nedir?
İlk zamanlarda sunucu bulmak için forumda takıldığım doğrudur ancak kaydolmaktaki asıl amacım açtığım & dahil olduğum küçük sunucuların reklamını yapmak ve yaptığım mimarileri paylaşmaktı. Sonrasında bu işlerden uzaklaştım.

4 → Sürekli oynadığınız ve zevk aldığınız bir oyun var mıdır? Varsa bizimle paylaşabilirsiniz.
Sürekli oynadığım bir oyun var ama bundan zevk aldığımı söyleyebilir miyim bilmiyorum: League of Legends. Kitlesi insanı oyundan soğutuyor.

5 → Kullanıcı adının tam anlamı nedir ve böyle bir kullanıcı adını nasıl keşfettin?
Hah şu mesele... Facebook'ta Minecraft sayfalarının birinde gezinirken Vendetta maskeli bir skin görmüştüm. Yorumlarda sormuşlardı adı ne diye, BurntBiscuits'ti adı. Bir süre o hesabı (crackli Minecraft üzerinden) kullandım. O sıralar YouTube üzerinden trolleme videolarını da takip ediyordum. Buraya kadar okuduysanız zaten ismin nereden ve nasıl geldiğini çözmüşsünüzdür. İsmin pek bir anlamı yok, profilime "yakıcı troll" yazanlar sayesinde insanlar aydınlanıyor sürekli.

6 → Eskiden build yapıyormuşsun ve haritasını forum ile paylaşıyormuşsun. şu an öyle bir projen var mıdır?
Evet, eskiden ve uzun bir süre boyunca bu konuda çok emek harcadım. Mimari işi sayesinde birçok yerde görev alma imkanım oldu. Bir şirketin Minecraft haritalarını hazırladım orada görev yaptığım süre boyunca. (Reklamını yapmak istemiyorum, birkaç sene önce revaçta olan yabancı kökenli bir hosting firmasıydı.) Onun dışında serbest çalışmalarım da çok oldu. Eskiden ES'10 Game Club diye bir topluluk vardı, birçok tanınmış mimar oradaydı ve ben de davet edilmiştim. Çok sürmeden dağıldı zaten orası, bildiğim kadarıyla aktif değiller artık.

Şu anda duruma bağlı bir şey. Bir sunucu veya yetkili benimle iletişime geçip harita veya build yapmamı isterse yapabilirim ama kendi başıma, zevk için yapmak planlarımda yok.

7 → Size klasik bir soru sorayım. Bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey ne olurdu?
Sevdiğim kişinin adı ve soyadından oluşan 3 kelimeyi yazardım ama ifşa etmek istemiyorum.

Sanırım yanıma büyük bir bıçak, mekanik jeneratör (dinamo türü bir şey ama daha büyük) ve cep telefonu alırdım. (Şarj cihazı dahil.)

8 → Başka bir ülkede doğacak olsaydınız bu ülke hangi ülke olur?
Norveç olmasını isterdim. Belli bir sebebi yok, sakin görünüyor.

9 → Gerçek hayatta sürekli gerçekleştirdiğiniz bir hobiniz var mıdır? Varsa bu hobi hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
Yani, LoL ile zamanımı katletmediğim haller dışında resim yapmakla ve enstrüman çalmakla uğraşırdım. Çoğunlukla resim yapardım. Karakalem çalışması olurdu bunlar. Bunların yanısıra ufak bir YouTube kanalım var. Orası için montajlar hazırlarım.

10 → Tuttuğunuz bir takım var mıdır?
Galatasaraylıyım ancak son zamanlarda o kadar takip etmiyorum.

11 → Profil resminizde bir diziye ait karakter görmekteyim. Bu karakteri koymanızın özel bir anlamı var mıdır?
Konuya şöyle giriş yapayım. Kendisi House M.D. dizisinin başrolü olan Gregory House karakteridir. Tıpa olan ilgim ve merakımdan ötürü diziye başladım ve kısa zamanda dizi beni sardı. Karakter çok iğneleyici ve hazırcevap olduğu için hoşuma gidiyor.

12 → Hayatınızın geri kalanında bir daha asla dizi izleyemeyeceksiniz, bunun karşılığında 1.000.000 TL alacaksınız kabul eder miydiniz?
Seve seve kabul ederdim. Zaten yapmakta olduğum bir şey için (uzun süredir dizi izlemiyorum) üstüne bir de para kazanıyorsam bundan daha güzel bir şey yok.

13 → Herhangi bir özel yeteneğiniz var mıdır?
Yeterince odaklanırsam istediğim zaman nefes alabiliyorum. Bu çok gizli ve özel bir yetenek.

Güzel resim yaparım, hikaye yazmakta iyiyimdir, yazarak bir şeyler anlatmakta ve ispatlamakta da iyi olduğumu düşünüyorum. Bunlar özel yetenek sayılıyorsa bu kadar geliyor aklıma şimdilik.

14 → En sevdiğiniz film, dizi, yemek, müzik, spor ve içecek nedir? Ayrıca Forum Gamer topluluğuna önereceğiniz diziler ve filmler var mıdır?
En sevdiğim film: Doctor Strange.
Dizi: House M.D. ile Sherlock arasında kararsızım.
Yemek: İçinde et ve sos olan her yemek en sevdiğim yemek olmaya adaydır.
Müzik: Imagine Dragons grubunun şarkıları.
Spor: Futbol, basketbol.
İçecek: Vişne suyu, soğuk olsun.

Topluluğa önereceğim pek bir şey yok. House'u önersem dizide olanların yarısını anlamadan geçecekler, ben ilk izlediğimde birçok şeyi anlamadım şahsen çünkü çok fazla tıbbi terim geçiyor. Sherlock'u önerebilirim.

15 → Hayatımın dönüm noktası dediğiniz bir bölüm var mı?
Var ama beni fazlasıyla olumsuz etkileyip yıllar süren çöküntüye soktuğu için bahsetmek istemiyorum. Önemli olan her olayda olduğu gibi ders çıkarmak.

16 → Beslediğiniz bir evcil hayvanınız var mıdır?
Küçükken su kaplumbağası beslemeye çalıştım, ondan sonra da hiç evcil hayvan beslemedim. Şu anda da yok.

17 → Son olarak Forum Gamer topluluğuna söylemek istediğiniz bir şey var mıdır?
Bu kısım vaaz okuma gibi durmasın diye girişi böyle kafa karıştırıcı yapayım. Kendinize değer verin ve içinizdeki güce inanın. Kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin ama hiçbir durumda kalp kıran olmayın. Ve son olarak, bilgi sizi insanların gözünde yüceltir, her gün faydalı bilgiler öğrenin ve kendinizi geliştirin. Benden bu kadar forum insanları...

Son düzenleme:

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Börnır bile ropartaj veriyor uf be ne çabuk geçti zamanlar

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Burner ah canım doktorum...