Satisfactory Mini İnceleme

Phusro

bum
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Satisfactory Mini inceleme
Satisfactory Coffe Stain Studios tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilen ve 19 Mart 2019 tarihinde Coffe Stain Publishing tarafından piyasaya erken erişim olarak sürülen açık dünya, keşif ve fabrika kurma tabanlı, birinci şahıs bakış açısına sahip olan bir oyundur. Satisfactory'nin gezegeninin ismi Massage 2(AB)b'dir ve 30km²'lik dev boyutuyla size tam bir keşif zevki verecektir. Oyunda az da olsa Satisfactory'nin gezegeninde bulunan uzaylılar ile savaşabiliyorsunuz ayrıca bazı uzaylıları ehlileştirebiliyorsunuz. Ayrıca Satisfactory'i arkadaşlarınızla birlikte co-op oynayabilirsiniz.

satis.jpg

İnşa Etme
Fabrikalarınızı inşa etmeden önce bazı temel merkezleri inşa etmelisiniz. Bu merkezleri inşa ettikten sonra Satisfactory evreninin bütün kaynaklarını sömürerek ve fabrikalarınızı genişleterek kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Örnek olarak yukarıya koyduğum fotoğraf aslında gelişmiş bir inşa bile değil ama gözünüzü korkutmasın Satisfactory oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz ve bir müdür gibi fabrikanızı büyütmeye odaklanıyorsunuz.

lizard.jpg

Otomasyon
Satisfactory'de en önemli şey doğal kaynakları en verimli şekilde işlemek ve üretmektir, bu yüzden yapacağınız otomasyon sistemlerini çok düzgün yapmalısınız. Satisfactory oynarken en zorlandığım şey taşıma bantlarını düzgün bir şekilde koyabilmekti o yüzden oynarken dikkat etmenizi öneriyorum :). Oyunun başlangıcı biraz sıkıcı da olsa eğer oyunda çok ilerlerseniz kuracağınız mega fabrikalardan ve otomasyonlarından çok zevk alacaksınız.

Keşifler
Satisfactory'de ilk yapmanız gereken şey gezegende gezip madenleri bulmak olacaktır. Keşif yaparken size bazı uzaylılar saldırabilir ama elektrik aletinizle kolayca başınızda savabilirsiniz. Ayrıca aşağıya keşif yaparken kullanabileceğiniz araçların resmini koyuyorum.
1613667763512.png
1613667787220.png
1613667812950.png
1613667841782.png

1613667864607.png
1613667881673.png

Satisfactory Update II Kısa Özet
Update II'nin ana başlığı "Trenler ve Nükleer"dir. Bu güncellemeyle birlikte kendi tren yollarınızı, tren duraklarınızı ve elektrikli lokomotifinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu lokomotif ile yüklerinizi taşıyabilir ve sınırsız hayalleriniz için sınırsız kapasite yaratabilirsiniz. Güncellemenin Nükleer kısmına gelince bu güncellemeyi fazla oynamadığımdan fazla bir şey söyleyemeyeceğim ama güncelleme notlarında okuduğum kadarıyla nükleer tesisler kurup, kurduğumuz tesislere oradan enerji verebiliyoruz. Oyuna nükleer ile birlikte uranyum, boksit ve alüminyum eklendi. Kazıcının ve taşıyıcının maksimum seviyeleri yükseltildi. Son olarakta oyuna Kırmızı Orman (Red Jungle), Bambu Tarlaları (Bamboo Fields), ve Bataklık (Swamp) isimli üç yeni biyom eklendi.

Satisfactory Update III Kısa Özet
Update III'ün ana başlığı "Borular ve Sıvı Sistemleri"dir. Bu güncellemeyle eklenen mekanikler şunlardır:
1- Sıvı kaynaklar ve onları taşımamıza yardım edecek boru sistemleri
2- Sıvı sondajları ve sıvı depoları
3- Yakıt sondajı
4- Rafineri
5- Kömür, petrol ve nükleer jeneratörler
6- Awesome Shop isminde bir market
7- Hızlıca seyahat etmenizi sağlayacak borular
8- Koşarkey kayma (slide)
eklendi.
Ayrıca güncellemeler ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıya güncellemelerin paylaşıldığı resmi siteyi bırakıyorum.
→ Güncellemeler

Satisfactory Resmi Tanıtım Videosu

Juscesia

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ellerinize sağlık bilmeyenler için harika bir konu.