Sayısal Bir Derse Nasıl Çalışılır ?

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Malum sınav haftası geldi ama hala sayısal bir derse nasıl konsantre olurum bilmiyorum. Nasıl bir çalışma yöntemi denemeliyim. Özet vs de işe yaramaz tabii.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neriman sana bir kaç öneride bulunacağım, bu adımları uygula;
  • Çalışacağın konuları listele,
  • O konular hakkında çeşitli kanallardan ders dinle (Hocalara Geldik, Kadirmatix ve en çok bilinen Şenol hoca önerimdir),
  • O konu ile ilgili çözümlü örnekler çöz, ardından sorulara geç,
  • Ve bunu kesinlikle yap, defteri incele, öğretmeninin çözmüş olduğu soruları sen çözmeye çalış bu adımlardan sonra.
Bunları uyguladıysan, İnşallah başarır(ız)sın ne diyeyim ?

Son düzenleme:

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ilk olarak şöyle bir çalışma yöntemi deneyebilirsin 25 dakka ders 5 dakka ara bu şekilde 6 kere yap ve 3 saat çalışmış olursun. Ondan sonra yine devam etmek istiyorsan 15 dakka ara ver sonra tekrar aynı. Sayısala gelirsek formülleri ezberleme mantığını kavramaya çalış. Bi süre zorlanabilirsin ama emin olabilirsinki doğru yapmaya başladıkça eğlenmeye başlıcaksın. Kolay gelsin sınavda başarılar

ilk olarak şöyle bir çalışma yöntemi deneyebilirsin 25 dakka ders 5 dakka ara bu şekilde 6 kere yap ve 3 saat çalışmış olursun. Ondan sonra yine devam etmek istiyorsan 15 dakka ara ver sonra tekrar aynı. Sayısala gelirsek formülleri ezberleme mantığını kavramaya çalış. Bi süre zorlanabilirsin ama emin olabilirsinki doğru yapmaya başladıkça eğlenmeye başlıcaksın. Kolay gelsin sınavda başarılar
Ve Asla Kırtasiyecilik yapma. Bununla kastım elindeki notların altını çizip, Kendine kahve almaya gidip, 2 dakka telefona bakıp, şu kalemleri bi düzenliyip diyip, çok terledim bi banyomu yapsam falan deme sadece derse odaklan

BraveHero

Dobloyu n'aptın
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
En iyi taktik:

10dk çalış.
1-2dk benimle gta 5 oyna.
20dk çalış.
2-3dk benimle The Division oyna.
30dk çalış.
5-6dk benimle Rainbow Six Siege oyna.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dün mattan kalan biri olarak konunun ve ne için çalışacağının (LYS/YGS) önemli olduğunu söyleyebilirim.

LYS çalışacaksan oturacak o çarpımın türevini, sonsuza yaklaşan limitin yöntemlerini, L'Hospital'i ezberleyeceksin. Sonsuzun işlemlerini ezberleyeceksin. Trigonometrik equasionları ezberleyeceksin. Bol bol soru çözeceksin.

9-10. sınıf mat için ise oturup soru çözeceksin.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tam da aklımdan o geçerken.... Ürktüm senden :) Sağoalsın hasta halimle ne yapacaksam artık ..
Muhahahahaahah!!!! Eğer kendini halsiz hissediyorsan şunları uygulayabilirsin.
- Aç konu anlatımı youtubeden çok hastaysan yatakta o kadar hasta deilsen masada dinle.
- Mantık soruları çöz
- Akşam yatmadan 1 saat önce teknoloji ile bağlantını kes. Unutma ne kadar çalışırsan çalış uyumassan verimlilik azalır
- 8 9 saat uyu
- Asla kafam basmıyo, anlayamıyorum, çok düşük alcam deme. Onun yerine daha çok çalışmalıyım, yüksek alıcam, her çalıştığımda konuyu biraz daha anlıyorum telkinleri ver kendine
- Eğer çalısmıssan ve gerçekten çalıştığına, elinden geleni yaptığını düşünüyorsan "Sonuç ne olursa olsun ben elimden geleni yaptım" de
- Ceviz falan ye
- Her gün kitap oku. Bu senin okuma hızını ve anlamana yardım eder
- Şimdi sana okuduğunu daha iyi anlamak için bir taktik göstercem :
Okuyacaın sayfanın başlangıcına işaret parmmağını koy. Sonra sanki çok hızlı okurmuş gibi parmağını her satırda gezdir. Anlamana gerek yok. Bu beyninin anahtar kelimeleri algılamasını sağlıyor. bu sayede bir dahaki normal okuyuşunda daha iyi anlayabildiğini farkedeceksin
Umarım yardımcı olmuştur

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Muhahahahaahah!!!! Eğer kendini halsiz hissediyorsan şunları uygulayabilirsin.
- Aç konu anlatımı youtubeden çok hastaysan yatakta o kadar hasta deilsen masada dinle.
- Mantık soruları çöz
- Akşam yatmadan 1 saat önce teknoloji ile bağlantını kes. Unutma ne kadar çalışırsan çalış uyumassan verimlilik azalır
- 8 9 saat uyu
- Asla kafam basmıyo, anlayamıyorum, çok düşük alcam deme. Onun yerine daha çok çalışmalıyım, yüksek alıcam, her çalıştığımda konuyu biraz daha anlıyorum telkinleri ver kendine
- Eğer çalısmıssan ve gerçekten çalıştığına, elinden geleni yaptığını düşünüyorsan "Sonuç ne olursa olsun ben elimden geleni yaptım" de
- Ceviz falan ye
- Her gün kitap oku. Bu senin
- Şimdi sana okuduğunu daha iyi anlamak için bir taktik göstercem :
Okuyacaın sayfanın başlangıcına işaret parmmağını koy. Sonra sanki çok hızlı okurmuş gibi parmağını her satırda gezdir. Anlamana gerek yok. Bu beyninin anahtar kelimeleri algılamasını sağlıyor. bu sayede bir dahaki normal okuyuşunda daha iyi anlayabildiğini farkedeceksin
Umarım yardımcı olmuştur
Şimdi bir kaç işçi havuz problemi çözdüm de keyfim yerinde, fonksiyonlara geçince görücem ebeminkini. Ayrıca soru atsam yardımcı olur musunuz _?

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şimdi bir kaç işçi havuz problemi çözdüm de keyfim yerinde, fonksiyonlara geçince görücem ebeminkini. Ayrıca soru atsam yardımcı olur musunuz _?
çözebilirsem çözerim. ama öğretmenine veya bilen birine yüz yüze sorman daha iyi olucaktır

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Soruyu herhangi bir şeyi ezberlemeden çözebiliyorsan hep öyle yap. Bu senin karşına gelen sorularda ne yapman gerektiğini daha kolay kararlaştırmanı sağlar. Ve mümkünse kendi yöntemlerini kullan, olabildiğince farklı ve çalışan çözümler bul. Bu da senin farklı türdeki soruları çözmende yardımcı olur. Ezberi minimumda tut. Benden bu kadar :|

Soruyu herhangi bir şeyi ezberlemeden çözebiliyorsan hep öyle yap. Bu senin karşına gelen sorularda ne yapman gerektiğini daha kolay kararlaştırmanı sağlar. Ve mümkünse kendi yöntemlerini kullan, olabildiğince farklı ve çalışan çözümler bul. Bu da senin farklı türdeki soruları çözmende yardımcı olur. Ezberi minimumda tut. Benden bu kadar :|
Yani kısacası; soruya bakarken herhangi bir yöntem bilmiyormuşçasına kendi mantığını kullan. Bir süre sonra zaten çoğu şeyi öğretmenler anlatmadan yapabilirsin.

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Çıkar odandan herşeyi gömül başına saat başı ara ver o aralarda telefonla ilgilen PC ile ilgilenme git bi uzan kahve falan yap ne bileyim... Bide arada performans varsa çıkar sonra benim gibi biryandan 6 sayfa inkılap sınavına çalış ezberla biryandan 20 sayfa fizik performansı yapma. Birine anlatıyomuş gibi anlat not tut yatarken notlarını oku bi aklından geçir. Temel çalış bol bol... Sonrada ağlamayı ihmal etme en sonunda yeter lan diyip çıldırıyorsun bide.

Hanibu

Hanibu Game Hosting
En iyi cevaplar
0
İnternet ve teli bırakıp, defterini kitabını alıp derse yumulacaksın. Evde çalışamıyorsan yakında bir kütüphaneye veya başka bir yere git ama mutlaka otur çalış.
İlk başta zorlanırsın ama ders çalışmak sonradan zevke binen bir iştir :)