Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

Scoreboard Komutu

Opysium

Taş Madencisi
Mesajlar
67
Puanları
400
Uzun zamandır oynamıyorum, eskiden /scoreboard yaptığımızda objectives ve players dışında başka şeylerde vardı mesela teams. bunlar şuanda (18w02a) yok, eski sistemde saniye sayacını scoreboard da players'a second şeklinde bir player ekleyip ona her saniye 1 puan vererek yapardım. Mesela 10 saniye olduğunda Second playerının değeri 10 olurdu ve ondan sonrada başka bir komut bloğuna bir emir verirdi. Bu test, team vs. şu an neden yok? Hangi komut ile yapacağım bunları?

şu an 1.12.2 ile ilgili bir video izledim ve 1.12.2'de de scoreboard aynı şekilde, 18w02a'da farklı. Yeni sürümde bu scoreboard nasıl bir hal alacak birisi söyleyebilir mi? Sistemim yarıda kaldı yapamıyorum.
 

ilkeroyun

Elmas Madencisi
Mesajlar
783
Puanları
1,480
1.13 de bütün execute ve scoreboard değişti tam sürüm çıkmadan bakmanı önermem biraz daha değişik ve ayrıntılı olacak 1.12.2 de de normal olarak devam edecek...