Yardım Seçmemde yardımcı olurmusunuz..

Eriniy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Yeni bir bilgisayar aldım.Son nesil 32 GB ram,6 gb ekran kartı,1 TB SSD.Şu anda piyasada olan tüm oyunları oynayabilirm.Alma amacımda buydu.Online oyunları oynamayı severim şu anda kullandığım PC eski bilgisayarım yeni bilgisayarım henüz gellmedi.Steam yada Steam olmayan.Online içinde PVP olan yada olmayan,sürekli yeni eşyalar getirerek yeni baştan eşya toplamamı gerektirmeyen uzun süre belkide 5-6 sene oynayabileceğim bir online oyun arıyorum.Oyuncu sayıları yüksek olmalı ve öyle bir iki sene sonra kimse oynamıyor diye kapanmamalı.Online derken MMORPG tarzını kast ediyorum.Ben şu anda oynadığım MMORPG oyunu daha iyi oyunları oynayabileceğim için bıraktım.Yani sistem yetersizliği yüzünden diğer oyunlarda yeterli FPS alamadığım için oynayamıyordum.Bazı oyunları ise pay to win yada nasıl desem bilmediğim önemsemediğim için hiç oynamadım.
Biraz araştırdım ki para hiçönemli değil yapacağınız önerilerde ama pay to win olmamalı.Yani pay to play olabilir.Yada Skin,kostüm satışları filan.
Benim oynamayı düşündüklerim şunlar.
1-Star Ctizen
Yaklaşık 3 gemi ve 3 yer aracı alarak oyuna başlamayı planlıyorum.Oyunun hala bitmediğinin farkındayım ama grafikler,oyundaki mekanikler şimdiye kadar gördüğüm herşeyden iyi.Bu büyüvü okçu tarzı mmorpg olmasa bile benim oynayabileceğim ve seveceğim bir oyun.Oyunu oynayan türk varmı bilmiyoum.Varsa tavsiyeleri nelerdir?Bu oyunu mutlaka alacağım.Yani diğer MMORPG oyunlarla beraber oynarım.VAarsa oynıcak olan oyunda büyük ana gemilerden birini alacağım.Yani ufak gemi filan alıp girecek olan varsa benim gemime katılabilir.Gemisini hangara koyarız filan..
2-Guild Wars 2
Tüm expansionsları alarak oynamaya başlamayı düşünüyorum.Daha önce oynadım ama expensionları almadım.Max lvl birçok kahramanımın olduğu bir hesbım vaar.Birkere para ödendiğini biliyorum ama buna değip değmeyeceği konusunda çekincelerim var.Yani sıkılabilirim gibi geliyor.Yinede expansionlar ile sıkılmayacağımız bir içerik sunduğu söyleniyor.
3-Black Desert Online
Bu oyunu oynamayı düşünüyodum ama birçok yerde pay to win diye okudum.Sonradan pek öyle olmadığını öğendim.Yinede emin değilim.Yani oyun konusunda birçok oyun içi meslekler konusunda şikayet olduğunu ve pvp konusunda sıkıntılar olduğunu duydum..Birde serverlarda lag sorunu varmış.
4-Blade and Soul 2
Oyunu daha önce oynadım ve aylık ödemeli olarak oynadım.Yeni gelen yamalardan memnun kalmayınca çıkmıştım.Birkaç sınıf aşırı güçlü olurken diğerleri güçsüzleşmişti.Ben birincisini oynamıştım.PVP ve PVE baya iyi durumdaydım.İkincisi çıktı ama birde oyunda pay to win eklenmiş diye duydum.Silah basmak için filan gereken materyaller için gibi.Emin değilim ama seçenekler arasında.
5-Elder Scrols Online
Skyrim uzun süre oynadım ve severim.ESO eskidi oyuncu sayısı ne durumda pvp ne durumda bilmiyorum ama rahat oynarım.Daha önce başka MMORPG oynadığım için girmedim.Tavsiyeniz?
6-Final Fantasty IV
Birçok yabancı kaynaktan en iyi MMORPG diye duydum.Oyunda pay to win yok ama aylık ödeme ile oynanıyor.Bazı dungeonların aşırı zor olduğunu ve çok fazla zaman ve emek gerektirdiğinide duydum.Oyun için ev almas sistemi almayı oldukça zor hale getiriyor.RP hardcore,PVP her şey var ama bana zor gelebileceğinide düşünüyorum.Öğrenmesininde zor olduğunu duydum.

Geri Kalan MMOPG olmayan ama online oyunlar
1-Overwatch 2
Overwatch bende var.Halen oynayabiliyorum.Oyunda türkiye sunucusu olmaması ve ping sorunyaratıyor.Oyunu seviyorum yeni PC ile çok daha iyi grafiklerle oynayabileceğim için ikincisinide almayı planlıyoum.Pek FPS türü oynamadım ama yeni PC ve Star Ctizen ile geçiş yapabilirim.Sizce Overwatch 2 almalımıyım?Yada birincisi yetermi.?
2-No Mans Sky
Bu pek MMORPG türüne girmiyor sanırım.İlk çıktığında denemiştim.ma oldukça kötü çıkmıştı ve çok negatif ve kötü olduğunu söyleyen video izledim haber okudum.Daha sonra sürekli daha iyiye gidecek şekilde yamalarla oyunu düzelttiklerini ve çok iyi durumda olduğunu duydum.Oyun MMRPG değil yada PVP değil karışık gibi hepsi va ama tam olarak çözemedim.Oyuncu sayısı nedir nasıl oynarız filan şu anda bilmiyorum ama seçenekler arasında.
3-Ark Survival Evolved
Bence garip bir oyun yani üs kur dinazor topla filan kısa sürede herkes en iyi eşyalara shipoluyor sonra takılıyor gibi.Seçenekler arsında ama en son seçenek.
4-Monster Hunter World
Bos avı 3-4 akadaş beraber.İyi bir şey gibi hiçbir bilgim yok ama alabilirim.
5-Destiniy 2
Bende var.Battle net ile overwatch oynarken ücretsiz verilmişti.PC iyi oynamama izin vermediği için oynamadım.
Şimdi bilmiyorum ne durumda pay to win diye duydum ama seçenekler arasında.Yani silahla oynanıyor ama iyi gibi.

Aklınıza gelen başka oyun varsa yazın.Paralı olması önemli değil ama pay to win olursa oynamak istemem.Birde ben küfür hiç sevmem ve hiç küfür etmedim oynadığım hiçbir oyunda.Yani oyuncu kitleside toxic olmamalı.Onun harici oyun içi kostüm skin almayı ev döşemeyi filan severim.Uzun süre oynamak için oyun arıyorum.Yani oyuna alıştımmı devam ederim.Öyle çıkıp 1-2 sene sonra kapanan para tuzağı oyunlarla ilgilenmem.Oyunda türk oyuncu olup olmaması önemli değil.İki yabancı dilim var iyi derecede ingilizce ve ispanyolca bilirim.Türk oyundular olsada olur ama toxic oyuncu sayısı fazla ise o oyuna girmem.Zaten büyük ihtimalle oynadığım son mmorpg olur.Diğer tür oyunlara devam etsemde hayat MMORPG oyunlara fazla zaman ayırmamıza izin vermiyor.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
MMO oyunlar ile hiç aram yok o yüzden kalan oyunlarla alakalı hızlıca bir şeyler yazayım.

1. OVERWATCH (1) VE 2 - Eğer ilk oyun varsa ek ücret vermeden 2. oyunun **PvP** içeriğine erişebileceksin çıktığında. Ve 2. oyun çıktığında ilk oyun kalmayacak. Herkes güncelleme ile OW2'ye geçecek. Tüm ilerlemeler ve eşyalar aynı oyunu oynuyormuşsun gibi aktarılacak.

OW1 şu an ciddi içerik kıtlığı yaşıyor uzun süredir oynayanlar için ancak ilk kez oynayacaksan veya önce az oynadıysan bence kaçırma. Piyasadaki en iyi FPS oyunlardan birisi. (Ölü hali bile platformlar arasında 600 bin kullanıcıya denk geliyor)

2. NMS - Eğer birileriyle oynamayacaksan hiç bulaşma. Zamanla çok geliştirdiler, içerik olarak ÇOK doyurucu, teknik anlamda iyileştirilmiş halde... ama hala sıkıcı bir oyun bence. Arkadaşlarla oynamak için iyi olabilir ancak tek oynamak için bence yeterli sürükleyicilik yok.

MMO değil, CO-OP Keşif oyunu daha doğru bir yakıştırma

3. ARK - Hayır. Yorum yapmaya değmez.

4. MHW - Oynayan arkadaşlarla platform uyuşmazlığı yaşadığımız için henüz oynayamadım ancak oynayan herkes oyunu ölümüne övüyor. Bol içeriği, eğlenceli oynanışı, teknik kalitesi ile arkadaşların ile oynayabileceğin güzel bir oyun.

5. Destiny 2 -
Oyun ilk çıktığında 100-150 saat civarı oynamıştım ve pişman değilim ama daha fazla oynamaya devam etseydim çok pişman olurdum. Yıllardır yaptığın her şeyi tek güncellemeyle hiç eden, para verdiğin içeriği kitleyen değişik bir oyuna dönüştü. Ayrıca looter shooter olarak yola çıkıp başarısız olunca türle ilişiğini kesmeye çalışan mutant bir oyun diyebilirim.

Gunplayi hala iyi, içerik olarak fena değil, ama üstte yazdığım sıkıntılar yüzünden zamanını boşa harcama diyorum. Hatta direkt MMO oynama diyorum. Ama illa MMO oynamak istiyorsan FF14 başla. MMO'yu hayatı haline getirip hepsi hakkında fikir sahibi olan herkes şu an FF14'ü öneriyor.

Destiny 2 artık Battle.net'de yok ayrıca. Ücretsiz olarak Steam'den oynayabilirsin.

-

Oyun önerisi istiyorsan: hiç online ve MMO oyunlara bulaşma, Game Pass üyeliği al sınırsız singleplayer oyun kütüphanesinden kültleşmiş oyunları oyna.