Second Life Nedir? Sonunda Bir Sims Alternatifi!

kreatif

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

UYARI : ZAMAN ÖLDÜRÜR & HAYATTAN KOPARABİLİR!

Second Life Nedir?
Second Life, gerçek hayata mümkün olduğunca yakın tasarlanmış, yapı itibariyle güncel oyunlardan ziyade internet ile özdeşleştirebileceğiniz ve internet'in sahip olduğunu olanakları kullanıcılarına sunan, buna rağmen 3 boyutlu görsel bir arabirime sahip olan online yaşam simülasyonudur.

Second Life kurulurken, kurucuları sınırsız ve özgür bir dünyayı anlatan Neal Stephenson'ın 'Snow Crahs' adlı bilim kurgu romanından esinlenmişlerdir. Oyun, kullanıcılarına ikinci bir hayatı vaat etmektedir. Oluşturulan bu yapay dünyada yapacaklarınız yalnızca hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Second Life'ta kişi kendine bir avatar yaratarak oyuna başlar. Olusturacağı avatarın her türlü özelliğine kendisi karar verebilmektedir. Örneğin istediği saç rengi, boy, kilo, meslek gibi her şey kullanıcının isteğine bağlı olarak değiştirip ayarlanabilmektedir.

Kişi tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi oyun içerisinde de arkadaşlar edinebilmekte ve online chat sayesinde sosyal bir ortama sahip olabilmektedir. Aynı zamanda gayrimenkul almaktan, tasarım yapmaya, üniversite eğitimine kadar her türlü kurgu Second Life ortamında gerçekleştirilmiştir.

Oynamak İçin : secondlife.com

Son düzenleme:

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
birçok oyunun bize bir getirisi yok ama bu oyunu özellikle tavsiye etmemek için büyük kırmızı yazılarla yazmanın sebebini merak ettim. Konuda biraz daha açıklayıcı olabilirdin mesela.

kreatif

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
birçok oyunun bize bir getirisi yok ama bu oyunu özellikle tavsiye etmemek için büyük kırmızı yazılarla yazmanın sebebini merak ettim. Konuda biraz daha açıklayıcı olabilirdin mesela.
Çünkü bu oyun seni gerçek dünyadan uzaklaştırıyor, tamamen kendi üzerine kitlenmeni isteyen bir oyun, şişman mısın, kendini sevmiyor musun? "Get A Life". Gerçekten ürkütücü!

Evet birçok oyunun getirisi yok ama bunun da büyük götürüsü var.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aslında bunu yazdın ya şimdi daha çok merak edip başlayasım geldi :/

R

RealyRevenGe

Ziyaretçi
O Cümleyi niye yazdın haftasonu oynamam gerekiyor :(

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Zamanında bu oyunu oynamıştım ama küçüktüm ve farkettim ki bu oyun çocuklara hitap etmiyor. Ne demek istediğim anlaşılıyordur.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Zamanında bu oyunu oynamıştım ama küçüktüm ve farkettim ki bu oyun çocuklara hitap etmiyor. Ne demek istediğim anlaşılıyordur.
Hocam ayni muhabbet sanalikada bile donuyordu cok da seyetmemek lazim hayatin bi gercegi sonucta