Server İçin Port Açma / Rehber

Port Açmanız Konusunda Yararlı Oldumu?

• Evet

Kullanılan: 7 87.5%
  • tabii ki

Kullanılan: 6 75.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
R

Reloven

Ziyaretçi
Port Açmayı İlk Yazılı Daha Sonrada Resimli Olarak Kendimce Anlatacağım İnşallah Yararlı Oluruz :)
Beğeniyi Eksik Etmeyin..

◘ Adres Çubuguna 192.168.1.1 Yazıyoruz Kişiye Göre Sondaki 1 Yerine 2 Veya 3'de Yazılabiliniyor
◘ Kullanıcı Adı Ve Şifre İsteyecektir (Modemin Alında Yazıyor)
◘ Yukardaki, Sağ Veya Sol Taraftaki Menülerde Gelişmiş Ayar Kısmını Bulup Seçiyoruz
◘ Daha Sonra Açılan Sayfada "NAT" İsimli Yere Giriyoruz
◘ Sanal Sunucuya Tıklıyoruz Ardından Port Açma Bölümümüz Ekrana Geliyor

◘ Sırasıyla Port Açma Sayfasında Yazıcaklarımız
◘ Dizin Seçiyoruz Yani Portumuzu Kaçıncıya Kadedecigimizi
◘ Portumuzun İsmini Yazıyoruz
◘ Protokol Seçiyoruz Minecraft İçin ALL Kısmında Kalması Şart
◘ Başlangıç Ve Bitiş Portu İsteyecek Oralara 25565 Yazıyoruz Varsayılan Port Budur Farlı Yazarsanız Servere Giriş Yaparken Portuda Yazarsınız
◘ Yerel İp Adresiniz Burası 78.**.***.*** Değildir Yanlış Anlasılmasın Buraya Bakmak İçin
Çalıştır'ı Açıyoruz Cmd Yazıp Enterliyoruz ipconfig /all Yazıyoruz Oradaki IPv4 Adresine Bakıyoruz Aman Hamachi Kısmına Filan Bakmayın Etherner Kısmına Bakıcaksınız Daha Sonra Kaydediyoruz İsterseniz Servere Localhost Yazarak İsterseniz İp Adresini Yazarak Girebilirsiniz Arkadaşlarınızda Öyle.

◘Resimli Anlatım

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Hort olmasın ama bilgi amaçlı vermek istiyorum,DMZ'ye de 192.168.1.33 vs. gibi ipv4 adresini yazmak gerek ki ip değişiminde ipv4 değişirse portlar tekrar açılmak zorunda kalır.

R

Reloven

Ziyaretçi
Hort olmasın ama bilgi amaçlı vermek istiyorum,DMZ'ye de 192.168.1.33 vs. gibi ipv4 adresini yazmak gerek ki ip değişiminde ipv4 değişirse portlar tekrar açılmak zorunda kalır.
Onu Bende Anlatmadıgımı Farkettim Ve Bu Konuyu Açtıktan Sonra Video Çektim Ayrıntılı Bir Şekilde Ancak Youtube Sesleri Kapattı Copyright Yüzünden:

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olum Ben Acıyom Sorguluyom Acık Dıl Dıyo...

Cumaali66

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ya bende 192.168.1.1 e giriyom girmiyor geçen port açmıştım şimdi hiç girmiyor ipconfig ten baktım 192.168.1.1 yazıyo

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Eğer ki bu şekil bir port açınca fatura olayı değişiyor mu(cahilim soram dedim)

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Hayır Hiçbir Türlü Fiyat Değişmez Ancak Kotalı İnternet Kullanıyosan Ve Kotası Azsa Hiç Bulaşma Aylık 580 Gb Kullanım Yapıyorum Şahsen Sınırsız Fiber.
Benim D-Smart Sınırsız
50GB Kullanım şeysinden sonra yavaşlıyormuş falan ama??

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Sıknıtı Olmaz 50Gbyi Aşarsan Sadece İnternetin Yavaşlar Fiyatta Oynama Söz Konusu Olmaz.
Normal Arkadaşlarla 2 kişi felan oynasam mesela zaten çok indirme yapan biri değilim ayda en fazla 5GB sence ne olur sonuç