Server işletim sistemi ne olmalı ?

Eomer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar batıhosttan sunucu almayı düşünüyorum. Fakat alacakken not/ek bilgi kısmına istenilen işletim sistemi yazılıyor sanırım(emin değilim.) Eğer öyleyse hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Enderiatus

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Linux - Ubuntu kullanabiliyorsan tercihimdir. Mesela minigame sunucularımda hiç map yenileme yapmıyorum. Direkt Bash Script ile işlem bitiyor. Hız konusunda ufak bir artış var gibi geliyor. Ama pek dikkat etmedim..

Eomer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
İlk sunucum olacak, herhangi bir teknik bilgiye sahip değilim.

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Pek bir bilgim yok ama önerilenler Windows XP ile Linux (ve türevleri). Yine de bir bilenin söylemesi daha iyi.

Eomer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kaç bit almam idealdir peki ?

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
windows xp 64 bit al.. farkını anlarsın..
linux sırf konsol .. ayrıca ram dısında islemciye ciddi bir katkısı yok .. gerekli araştırmaları yaptım.. windows xp 64 bit 200 300 mb arası ram kullanıyor.

Eomer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Pekala teşekkür ederim yardımlarınız için!

CmJustice

I started a joke...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Linux - Ubuntu kullanabiliyorsan tercihimdir. Mesela minigame sunucularımda hiç map yenileme yapmıyorum. Direkt Bash Script ile işlem bitiyor. Hız konusunda ufak bir artış var gibi geliyor. Ama pek dikkat etmedim..
Ayni olayi windows işletim sisteminde de yapabiliriz :p. Ancak benim de tercihim Ubuntu veya CentOS kullanmaktir. Başlarda zor geliyor tabi ancak işi çözdükten sonra windowstan bile daha hizli kullanabiliyorsun :). Ayrica performans yönünden de linux tabanli işletim sistemleri çok daha iyidir.

Geleyepehele

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
windows xp 64 bit al.. farkını anlarsın..
linux sırf konsol .. ayrıca ram dısında islemciye ciddi bir katkısı yok .. gerekli araştırmaları yaptım.. windows xp 64 bit 200 300 mb arası ram kullanıyor.
windows server 2012 alması yararına olur xp nerden çıktı

Enderiatus

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ayni olayi windows işletim sisteminde de yapabiliriz :p. Ancak benim de tercihim Ubuntu veya CentOS kullanmaktir. Başlarda zor geliyor tabi ancak işi çözdükten sonra windowstan bile daha hizli kullanabiliyorsun :). Ayrica performans yönünden de linux tabanli işletim sistemleri çok daha iyidir.
Linux daha güzel geliyor. Ne yapacaksın Windows'u. 300Mb+ Ram yiyor zaten. Linux güzeldir güzel

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
windows server 2012 alması yararına olur xp nerden çıktı
tabi ki 2012 kullansın 2-3 gb sunucu alsın. .server 2012 ye 1 gb ramını hediye etsin direk..

dostum bilgisayar mühendisligi 3. sınıftayım.. 22 yaşındayım

beni dinle ve windows xp 64 bit kullan.. sonra teşekkür edersin.

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
tabi ki 2012 kullansın 2-3 gb sunucu alsın. .server 2012 ye 1 gb ramını hediye etsin direk..

dostum bilgisayar mühendisligi 3. sınıftayım.. 22 yaşındayım

beni dinle ve windows xp 64 bit kullan.. sonra teşekkür edersin.

Katılıyorum, Windows Vista, 7, 8, 8.1 ve türevlerinin 1 GB'ın üzerinde RAM harcadığını, Windows XP'nin veya ortalama bir Linux'un (Düşük seviye masaüstü kullananlardan bahsediyorum, KDE Masaüstü seçip de efektleri sonuna kadar açarsanız 500-600 MB'a yaklaşacaktır, XFCE veya LXDE uygundur masaüstü olarak, eğer Masaüstü yok ise, yani komut satırlı işletim sistemi ise zaten sorun çıkmayacaktır asla) ise 100-300 MB civarı RAM harcadığını düşünürsek en iyi seçenek Linux veya Windows XP oluyor, arkadaş Linux bilmediğini söylediği için geriye kalan tek mantıklı işletim sistemi Windows XP 64 Bit...

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
XP 64 bit yada, ubuntu or centos.