Yardım server

PWHV

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kendi bilgisayarımdan minecraft server kurmak istiyorum internet arayüzünden port oluşturup denedim güvenlik duvarını kapadım olmadı nasıl yapacağımı bilen varsa yazabilirmi

lütfen aternostan açabilirsin yada internetin yavaşlar gibi şeyler yazmayın bunları biliyorum

DragonTeam

Karanlıktan çek kurtar beni..
En iyi cevaplar
19
Selamlar @PWHV
  1. Getbukkit.org sayfasına girerek kullanacağımız sürümü indirip server dosyasına atıyoruz
  2. Dosyayı çalıştırıp "eula" dosyasının klasörde oluşmasını bekliyoruz.
  3. "eula" dosyasını herhangi bir yazı düzenleme programı ile açıp en alttaki "eula=false" yazan kısma gelip "false" yazısını siliyoruz ve "true" yazıp kaydediyoruz. ("eula=true" olmalı)
  4. "minecraft_server.1.12.2.jar" isimli dosyayı tekrar çalıştırıyoruz ve haritanın vs. yüklenmesini bekliyoruz. (Hepsinin bittiğini "Done (13,161s)! For help, type 'help' or '?'" yazısından anlıyoruz)
  5. Konsola "stop" yazarak konsolu kapatıyoruz.
  6. "server.properties" dosyasını bir yazı düzenleme programı ile açıyoruz ve "server-ip" kısmına genelde "192.168.x.y" biçiminde olan ip'mizi yazıyoruz. (Bu ip'nizi öğrenmek için Windows tuşu+R tuşlarına basıp cmd yazıyoruz ve komut istemini açıyoruz. Ardından "ipconfig" yazıp "Ethernet adapter Ethernet" başlığı altındaki IPV4 adresini alıyoruz.)
  7. "port" kısmı "25565" olmalı (Minecraft sunucularının varsayılan port değeridir)
  8. Geri kalan ayarları ("online-mode" ve "gamemode" gibi ayarları) internetten bakarak ayarlayabilirsiniz. Hepsi hakkında tam bilgi sahibi olmadığım için aktaramayacağım.
Diğer kişilerle oynamak için;
  1. Arayüzümüze giriyoruz. (benim arayüzümün adresi "192.168.2.1" ancak bazı modemlerde değişebilir.)
  2. Port Yönlendirme sayfasına giriyoruz.
  3. "yeni" tuşuna basarak yeni bir port ekliyoruz.
  • "Kural adı" kısmına istediğinizi yazabilirsiniz.
  • "LAN IP" kısmından kendi bilgisayarınızın ip'sini seçiyorsunuz.
  • "Protokol Tipi" "TCP&UDP" olmalı
  • "Lan Port" ve "Wan Port" kısmlarına "25565" yazıyoruz.
  • ve etkin tuşuna basıp kaydediyoruz.
Portumuzu ve sunucumuzu açtık, gelelim diğer oyuncuların nasıl bağlanacağına. Siz sunucunuza "192.168.x.y" biçimli ip'den gireceksiniz. Ancak başka oyuncular (IP Sorgulama - IP Adresi Sorgulama ve IP No Bul gibi bir siteden öğrenebileceğiniz) modem ip'nizden girecekler (bu ip modeme her reset atıldığında değişir).
Eğer karşı taraf veya siz giremezseniz
  1. ip'nin sağına portu ekleyip deneyin (192.168.x.y:25565 veya xx.yyy.zzz.ttt:25565 gibi)
  2. 4 ip'yi de deneyin (192 ile başlayan portsuz ip / 192 ile başlayan portlu ip / portsuz modem ip / portlu modem ip)
  3. Güvenlik duvarını kapatın (eğer sorunu çözen tek seçenek buysa sunucuyu kapattıktan sonra güvenlik duvarını tekrar açın)

PWHV

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kardeş dediklerini yaptım ama olmadı