Serverde Yağmuru Komple Kapatma

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar arkadaşlar severimde yağmuru komple kapatmak istiyorum nasil yapabilirim?
Yardim eden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
2 adet plotme kurulmaz diye biliyorum. Eğer normal plotme'yi viplere ayarlıcaksan o zaman yardım ederim.

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
2 adet plotme kurulmaz diye biliyorum. Eğer normal plotme'yi viplere ayarlıcaksan o zaman yardım ederim.
Nasil yapcaz ki bi serverde vipler için ayrı oyunvular için ayrı olcak ama bide arsaya birisi ekledigimizde blok koyabiliryor ama kıramıyor neden oluyordur

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Nasil yapcaz ki bi serverde vipler için ayrı oyunvular için ayrı olcak ama bide arsaya birisi ekledigimizde blok koyabiliryor ama kıramıyor neden oluyordur
O sorunu bilmiyorum ama normal oyunculara plotme, vip oyunculara simple region market ile arsa satabilirsin. 10-15 tane arsa hazırlarsın otomatik satış tabelası eklersin alırlar

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O sorunu bilmiyorum ama normal oyunculara plotme, vip oyunculara simple region market ile arsa satabilirsin. 10-15 tane arsa hazırlarsın otomatik satış tabelası eklersin alırlar
Bide bu yağmuru komple nasil kapatcaz hiç yağmıcak bişe yapıyoduk ama unuttumda.

EgeN7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Essentials plugin config dosyasını açtığında aşağıdaki yeri bulup bu 3 ayarı true yapmalısın.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
..[DOUBLEPOST=1389911202,1389911136][/DOUBLEPOST]
Essentials plugin config dosyasını açtığında aşağıdaki yeri bulup bu 3 ayarı true yapmalısın.

Olmadi yine.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çözümü kesinlikle SuperEgeN7'nin dediği şekilde oluyor. Aynısı olmuştu kendi serverımda ve bu şekilde düzeltmiştim..

Fakat başka bir serverda rastladığım olayı anlatayım, yol gösterecek bu. Nedeni anlaşılacak.
Yenice açılmış olan bir servera girmiştim. Hemen warp arsalar'dan arsamı aldım. /P auto. Warp arsalar'a ışınlandığımız göbek noktasının ilk 4 yanından birini bana atadı pl. Işınlanılan Göbek noktasının özel WG'sini geniş rurmuş admin ! BURAYA DİKKAT.. Aynı senin dediğin olay gerçekleşti. Koyduğum bloğu kendim kıramıyorum. Tek sahibiyim arsanın. Sonuç olarak WG 'ler her zaman plotme plugininin claim haklarından baskın gelir. Admin lanı daraltınca sorun düzelmişti ...

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Konuyu yeni gördüm. Eğer diğer çözümler işe yaramadıysa şimdi yazdığım şu plugini dene.
Serverda yağmur yağmıyor iken aşağıda linkini attığım plugini /plugins klasörüne atıp serverı başlat, bir daha yağmur yazmaz.
Çok hafif bir plugin, sadece 1 KB boyutunda.
http://yadi.sk/d/xuN_WeGUGCwc9

Kaynak kodları:
PHP:
package so.irfn.antirain;

import org.bukkit.event.EventHandler;
import org.bukkit.event.Listener;
import org.bukkit.event.weather.WeatherChangeEvent;
import org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin;

public class AntiRain extends JavaPlugin implements Listener{
public void onEnable(){getServer().getPluginManager().registerEvents(this, this);}
public void onDisable(){}
@EventHandler
public void yagmurYagdiginda(WeatherChangeEvent e){e.setCancelled(true);}
}
[DOUBLEPOST=1389915249,1389914951][/DOUBLEPOST]
..[DOUBLEPOST=1389911202,1389911136][/DOUBLEPOST]

Çözümü kesinlikle SuperEgeN7'nin dediği şekilde oluyor. Aynısı olmuştu kendi serverımda ve bu şekilde düzeltmiştim..

Fakat başka bir serverda rastladığım olayı anlatayım, yol gösterecek bu. Nedeni anlaşılacak.
Yenice açılmış olan bir servera girmiştim. Hemen warp arsalar'dan arsamı aldım. /P auto. Warp arsalar'a ışınlandığımız göbek noktasının ilk 4 yanından birini bana atadı pl. Işınlanılan Göbek noktasının özel WG'sini geniş rurmuş admin ! BURAYA DİKKAT.. Aynı senin dediğin olay gerçekleşti. Koyduğum bloğu kendim kıramıyorum. Tek sahibiyim arsanın. Sonuç olarak WG 'ler her zaman plotme plugininin claim haklarından baskın gelir. Admin lanı daraltınca sorun düzelmişti ...
Senin anlattığın şeyin konu ile ne alakası var bilemedim ama, onun nedeni şudur;
server.properties içerisinde spawn-protection=16 diye bir bölüm var.
Plot world'ün spawn noktasından itibaren 16x16 alanı koruma altında tutuyor sunucu.
spawn-protection=1 yapılırsa ilk plottaki arsa sahibinin arsayı düzenleyememesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Crys!s

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
WorldGuard'ın config'ini incele hocam disable-weather: false'u disable-weather: true yapmalısın.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konuyu yeni gördüm. Eğer diğer çözümler işe yaramadıysa şimdi yazdığım şu plugini dene.
Serverda yağmur yağmıyor iken aşağıda linkini attığım plugini /plugins klasörüne atıp serverı başlat, bir daha yağmur yazmaz.
Çok hafif bir plugin, sadece 1 KB boyutunda.
http://yadi.sk/d/xuN_WeGUGCwc9

Kaynak kodları:
PHP:
package so.irfn.antirain;

import org.bukkit.event.EventHandler;
import org.bukkit.event.Listener;
import org.bukkit.event.weather.WeatherChangeEvent;
import org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin;

public class AntiRain extends JavaPlugin implements Listener{
public void onEnable(){getServer().getPluginManager().registerEvents(this, this);}
public void onDisable(){}
@EventHandler
public void yagmurYagdiginda(WeatherChangeEvent e){e.setCancelled(true);}
}
[DOUBLEPOST=1389915249,1389914951][/DOUBLEPOST]
Senin anlattığın şeyin konu ile ne alakası var bilemedim ama, onun nedeni şudur;
server.properties içerisinde spawn-protection=16 diye bir bölüm var.
Plot world'ün spawn noktasından itibaren 16x16 alanı koruma altında tutuyor sunucu.
spawn-protection=1 yapılırsa ilk plottaki arsa sahibinin arsayı düzenleyememesi gibi bir durum söz konusu olamaz.
Konuyla gayet alâkalı aslında.. Faydalı bir bilgi sunmuşsun hem. Yeri gelmişken bu konuda da bilgilendirmiş oldun kötü mü oldu yani. :)
Eyvallah sağolasın. Teşekkürler

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Konuyla gayet alâkalı kardeşim. Tenkit eder gibi yazmışsın cevabı. Faydalı bir bilgi sunmuşsun eyvallah sağolasın. Daha dostâne bir dil ile iletişim kurarsak daha güzel olmaz mı. Teşekkürler, Saygılar sevgiler..

Konuyla alakası olan mesajı şimdi gördüm, arsa ile ilgili soru sorulmuş. Ben konu başlığı üzerinden gittim, konunun bu kadar dağıldığını görmemiştim.
Konuyla alakası olmadığını düşünmemiştim, o yüzden o şekilde yazdım. Mesajıı yine okudum ama kırıcı bir şey yazmadım gibi geldi.
Kimseye bir kastım yok, eğer kırıcı olduysam özür dilerim.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Estağfurullah. İçeriğini değiştirdim mesajımın. Kabalık ettiysem af dilerim. Herşeyin başı dostluk sevgi saygı. Teşekkür ederim güzel bilgiler için değerli kardeşim.

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi