Sıfırdan ---> İleri Seviyeye Doğru Komut Kullanım Rehberi 1.12

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

MinecraftMapYazarı

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hızlı cevap verirsen sevinirim ...
Ben bir map tasarlıyorum bu mapta mesela kazmanın dayanıklılığını sadece bir blok kırınca bitmesini istiyorum veya iki blok vs nasıl ayarlarım komutu nedir acaba bide mesela o kazma sadece diyelim elmas block kırıcak yani özellikli olcak
KISACA: Dayanıklık mesela 3 olcak sadece gm 2de elmas blok kırıcak gibi

grkmkprl

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hızlı cevap verirsen sevinirim ...
Ben bir map tasarlıyorum bu mapta mesela kazmanın dayanıklılığını sadece bir blok kırınca bitmesini istiyorum veya iki blok vs nasıl ayarlarım komutu nedir acaba bide mesela o kazma sadece diyelim elmas block kırıcak yani özellikli olcak
KISACA: Dayanıklık mesela 3 olcak sadece gm 2de elmas blok kırıcak gibi
Öncelikle geç döndüğüm için üzgünüm. Bir süre şehir dışındaydım. Hala ihtiyacın varsa yazmış olayım.
Belirli bir bloğu kıran kazmayı komutlarda vermiştim:
/give @p minecraft:iron_pickaxe 1 0 {CanDestroy:["diamond_block"]} Sadece elmas blok kırabilen bir demir kazma.
Buna ek olarak istediğin gibi 1 blok kırınca kazmanın kırılmasını istiyorsan:
Komutta itemin yanında 1 ve 0 yazan yere bak. 1 kaç adet verileceğidir, 0 ise dayanıklılık kısmıdır. F3 + H tuşuna bastıktan sonra envanterde eşyaların üstüne gelince Durability/Dayanıklılık seçeneğinin açıldığını görürsün. Her item için bu farklıdır. Vereceğin kazmanın dayanıklılığına göre:
Biz örnek olarak demir kazma verdik ve demir kazmanın canı 250.
/give @p minecraft:iron_pickaxe 1 249 {CanDestroy:["diamond_block"]}
Komutunu yazarsak sadece elmas blok kıran ve 1 blok kırdıktan sonra kırılan bir kazmamız olur. Bir blok kırmak 1 dayanıklılığa eştir. 2 kerelik istersen 248 yaparsın, mantığı bu şekildedir. Tekrar hatırlatıyorum her eşyanın dayanıklılığı farklıdır. 250 dayanıklılık demir kazma içindir.

eric_x3

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Belirli yere konulan bloğu 1.14 de nasıl yapıyoruz acaba

grkmkprl

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Belirli yere konulan bloğu 1.14 de nasıl yapıyoruz acaba
1.13 rehberimde bu komut mevcut. 1.14 sürümünde de kullanılabilir.
/give @a minecraft:Diamond_block{Can-Place-On:["minecraft:quartz_block"]} Can Place On arasında ki "-" işaretini silmen gerekir.

grkmkprl

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1.13 rehberimde bu komut mevcut. 1.14 sürümünde de kullanılabilir.
/give @a minecraft:Diamond_block{Can-Place-On:["minecraft:quartz_block"]} Can Place On arasında ki "-" işaretini silmen gerekir.
/give @a minecraft-diamond_block ":" olacak "-" yerine

OyuncuOyunda35

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çok Güzel Bir Konu Olmuş Çok İşime Yaradı Teşekkürler Ancak Bir Sorum Olacak /testfor @a[x=1,y=1,z=1,r=1] {Inventory:[{id:"minecraft:stone"}]} komudunda adet belirtebiliyor muyuz?

grkmkprl

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çok Güzel Bir Konu Olmuş Çok İşime Yaradı Teşekkürler Ancak Bir Sorum Olacak /testfor @a[x=1,y=1,z=1,r=1] {Inventory:[{id:"minecraft:stone"}]} komudunda adet belirtebiliyor muyuz?
Ben teşekkür ederim, blok isminden sonra sayı kodunu ekleyebilirsiniz:
/testfor @a[x=1,y=1,z=1,r=1] {Inventory:[{id:"minecraft:stone",Count:5}]} blok adı ve tırnaktan sonra ,Count:sayı şeklinde adet belirtebilirsiniz.

Naz10FCM

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Lütfen yardım sadece belirli bloğa konulan düğme komutu 1.16.4 te olmuyooor

grkmkprl

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Lütfen yardım sadece belirli bloğa konabi düğme komutu 1.16.4 te olmuyooor
1.13 ten sonra tüm komutların yazımı değişti. Yani 1.12 üzerinde bir harita yapıyorsanız bu rehber işinize yaramayacaktır. Fakat 1.13 için bu komutların nasıl değiştiğine dair bir başka rehber daha hazırlamıştım, göz atmak istersen:

Bu rehberde doğru komut yazmaktadır.