Sihirli Steve'm 2. Bölüm

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Sihirli Steve'm 2. Bölüm

Daha 21 yaşında olan Steve, kendi yaşıtı olan Alex ile balayından dönmüştür. Alex'in annesi Heidi ise Steve ve Alex'in evliliklerini bozmak için yeni büyü planları yapmaktadır.

Heidi, büyü planları yaparken bizde biraz Strawberry'nin yaptıklarını inceleyelim. Strawberry, oyuncuları ile oynamayı seven küçük bir peridir. Mucosoft ailesinin en küçük üyesidir. Yine oyuncakları ile sihir yaparak oynamaktadır. Oynarken Adam'ın kendisini gözetlediğini ve yaptığı sihirleri izlediğini fark eder. Bu sırada Strawberry, Adam'ı yanına çeker ve onunla biraz eğlenir. Aralarında aşağıdaki diyalog geçer.
Adam: Ne yapıyorsun Strawberry? Sakin ol.
Strawberry: Neden beni gözetliyorsun?
Adam: Sen bir perisin. Yaptığın sihirleri gözlemliyorum.
Strawberry: Sen sihir mi görmek istiyorsun?
Adam: Evet, birkaç numara olsa fena olmaz.
Sonrasında Strawberry, Adam'ı küçültüp büyütür. Birkaç sihirli numara gösterir. Sonrasında ise evine gönderir.

Bu sırada Heidi, yapacağı büyüyü bulmuştur. Çiftin arasını bozacak bir tartışma oluşturup ayrılmalarını sağlayacaktır. Büyü hazırlıklarına başlayan Heidi, büyünün sonuna geldikten sonra büyüyü sihirle Steve ve Alex'e gönderir. Steve ve Alex, akşam eve geldiklerinde gergin gözükmektedirler.
Steve: Bu akşam ne yemek yaptınız?
Clara: Bu gün erken geldiniz. Henüz yemek hazır değil.
Alex: Nasıl yemek hazır değil? Sen niye böyle bir hizmetçi alıyorsun eve?
Steve: Sen nasıl konuşuyorsun Clara ile? Clara, sende hemen yemek hazırla.
Alex: Bana diyene bak! Saygısızlığı kendisi yapıyor.
Steve: Bir rahat bırak beni, uğraşma benimle.
Alex: Demek öyle, o zaman bu ilişki bitmiştir.
Steve: Güle güle, çok meraklıydım sanki.
Ve Alex, Steve'in evini terk eder. Annesinin yanına döner.

Annesine olayları anlatan Alex, biraz dinlenmek için yukarı çıkar. O arada Rose, farklı bir Minecraft evreninde yaptığı tatilden kendi Minecraft evrenine geri döner. Quartz kaplamalı bir otelde, kumsalı bulunan bir plajda yaptığı tatil ona iyi gelmiştir. Şimdi ise tekrar eski görevine devam etmek için eskiden en iyi arkadaşı olduğu Heidi'nin yanına gider. Bir selam vermek için Heidi'nin yanına inen Rose, gördüğü manzara karşısında şok olur.
Rose: Ne oldu burada?
Alex: Evi terk ettim.
Heidi: Kocası ile tartışmış.
Alex: Önemli olmayan bir mesele yüzünden tartışma çıkardı. Sonra da gitmemi önemsemedi.
Rose: Bu iş içinde bir iş var. Bu meseleyi araştıracağım.
Rose, aynadan her şeyi izler ve aşağıdaki diyalog geçer.
Rose: Demek sen yaptın ha Heidi?
Heidi: Açıklayabilirim.
Rose: Daha neyini açıklayacaksın? Her şey ortada. Açıkla bakalım.
Heidi: Her şeyi ben yaptım. ._.
Rose: ._.
Alex: Çok mu komik?
Rose: Neyse konumuza dönelim. Bu yaptığın periler yasasını ihlal etmektir. Bu yasadaki bir maddeye göre bu tür suç işleyen kişinin 1 günlüğüne sihir yetkisi alınır.

Rose, Heidi'nin cezasını verir ve Alex ile Steve üzerindeki büyüyü bozar. Sonrada her şeyi eski haline getirirler. Artık her şey normale dönmüştür. Bu olaylardan sonra Rose, Snow'un yanına gider ve geldiğini belirtir.
Snow: Hoş geldin Rose.
Rose: Hoş geldin periliçe.
Snow: Tatilin güzel geçti mi?
Rose: Evet periliçem, tatil gayet güzeldi. Gittiğim en güzel Minecraft evrenlerinden birisinde tatil yaptım.
Snow: Hangi evren?
Rose: Evren hakkında pek bir bilgim yok fakat quartz binalar ve yapılarla kaplı modern bir evren idi.
Snow: Güzel, tatilin keyifli geçmiştir umarım.
Rose: Öyle geçti, fakat geldiğimde Heidi'nin yine kötü büyüler yaptığını gördüm.
Snow: Bu işinden vazgeçmeyecek belli ki.
Rose: Öyle görünüyor periliçem.

Sihirli Steve'm 2. Bölümün Sonu

Diggo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Nefis parmaklarımı yedim devamı gelsin