Sıkça Sorulan Sorular

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
CubeWorld, Wollay tarafından pc için yapılmış bir aksiyon, rol yapma oyunudur.2011 hazirandan beri gelişmekteydi.Diablo,Zelda,Minecraft ve birçok klasik rol yapma oyunlarından ilham alarak, CubwWorld bütün rpg oyunlarının bileşenlerini, yani keşfetmeyi, aksiyonu, yaratıcılığı ha
Ürika bir şekilde birleştirmeyi amaçlamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Cube World ne zaman yayınlandı?
C: Cube world, 2 haziran 2013 de çıkışını yaptı.

S: Kaç kişi bu oyun üzerinde çalışıyor?
C: Cube World fikri haziran 2011 de küçük bir hobi olarak başladı. 2012 Mayıstan beri, iki kişilik bir takım proje üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

S: Hangi platformları destekliyor?
C: Şu an sadece Windows PC. Mac ve konsollar için destek gelecekte planlanıyor.

S: Oyun gangi oyunlardan ilham aldı?
C: Temel ilham kaynağı olan, hiç sonu olmayan ve bloklar ile yapılmış rastgele dünya Minecraft'tan alındı. Ayrıca Zelda, Secret of Mana, Landstalker, Monster Hunter ve birçok rpg oyunu gibi oyunlar da ele alındı.Temel rpg bileşenleri ise Diablo ve World of Warcraft'dan esinlenerek yapıldı.

S: Şu anda hangi ekstra özellikler planlanıyor?
C:
- Oyuncu düzenlemesi: oyuncunun varolan özelliğinin yanında farklı yüzler, saç modelleri eklemeyi planlıyoruz. Sınıflar: Büyücü sınıfını ve gelecekte daha çok sınıfı planlıyoruz. Oynanabilir farklı ırklar- Görevler: birçok çeşitli ve farklı görevler- Eşyalar: Farklı silahlar, zırhlar ve diğer eşyalar. Yapım: Farklı blueprint ve materyaller. Silah/armor geliştirme sistemi- Farklı özel hayvanlar.

S: Çokluoyuncu özelliği var mı?
C: Evet, oyunda her şeyi arkadaşlarınızla co op desteği ile beraber yapabilirsiniz. Daha çok test ve optimizasyon gerekli olduğu gibi, şu an için sunucu başına maksimum oyuncu sayısı hakkında bir bilgi yok.

S: Madencilik/İnşa etme/İşçilik olacak mı?
C: Madenciliğin olması adına bir planımız yok. Ev yapabilme özelliği mevcut. Muhtemelen işçilik sistemi olacak ve öldürdüğünüz yaratıklardan düşen materyaller ile silah/zırh işçiliği yapmanıza olanak tanıyacak.

S: Oyun nasıl oluşturuldu?
C: Oyun bir programlama dili olan C++ ile oluşturuldu. Ve Direct x ile tabiiki. ( İlk versiyonları için OpenGL kullanıldı)

S: Oyunun final sürümünün adı yine Cube World mü olacak=
C: Evet.

S: Ücretsiz mi olacak?
C: Hayır.

SSS Bölüm 2

S: Oyunu nerden indirebilirim?
C: Picroma.com/buycubeworld

S: Launcher kullanarak giriş yapamıyorum.
C: Picroma üyeliğinizde mail ve ya şifrenizde 'artı' (+) olmadığından emin olun. ( Picroma üyelik ayarları bölümünden değiştirebilirsiniz) Şu anda bu sorunu çözmek için çalışıyoruz.

S: Oyun artık çalışmıyor. Giriş ekranında oyundan çıkıyor.
C: Lütfen cursor.plx'i silin ve Launcher'ı yeniden başlatın.

S: Çözünürlüğü sıfırlayamıyorum.
C: Oyunu durdurun, options.cfg'yi silin ve oyunu yeniden başlatın. Bu çözünürlüğü sıfırlayacaktır.

S: Çoklu oyuncu için sunucu portu nedir?
C: Şu an için 12345 ve değiştirilemez.

S: Oyun benim bilgisayrımda çok yavaş. Çok fazla mavi sis var?
C: Bazi bilgisayarlar Intel onboard ekran kartı kullanıyor ve kullanılan olarak ayarlanıyor.Cube World'un bilgisayarda çalışması için; Demo/Game'e sağ tıklayın ve 'Run with graphics processor'u seçin. Eğer oradaysa kapattığınızdan emin olun ve kartınızıın kullanılan kart olduğundan emin olun.

S: Could not intialize XAudio2 hatası alıyorum ?
C: Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Tario76

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Cube world için forum yapsaniz güzel olabilirdi

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Kendimize ait bir Cube World Türkiye forumu çalışmamız var.Fakat site yapım aşamasında o yüzden duyurmuyoruz.Site adresini kaldırırsan sevinirim,reklam oluyor.

liqardo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya yönetici olarak çalıştırın ne demek o hatayı alıyorum ve yapamadım :(

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Oyuna sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır de.

altuğ 123

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
mavi sisi nasıl cözebilirimim yazmışsınız ama arlamadım

Nikolai

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bende de aşırı kasma var ve '''Run with graphics processor'' diye bir şey yok :S Bunu nasıl çözeceğim?