Silinebilir .

GHS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kendi makinelerim yok belki ilerde olur. l3 lerin vds'in performansı ile alakası nasıl yok acaba merak ediyorum ? işlemci işleyeceği ve işlediği her şeyi kendi üstünde tutuyor l3 cache de büyük rol oynuyor burda. makinelerinizde küçük işlemler olmadığını ve birçok vm açık olduğunu düşünürsek l3 cache in önemi yüksek. örnek olarak amd nin v-cache tanıtım ve test için gösterdiği 192mb l3 cache li ryzen 5900x e bakmanızı tavsiye ederim sadece oyun için bile %15 lik fark yarattı
İşlemcinin tüm çekirdeklerinin verildiği VDS hmm. Siz en iyisi hosting firması açın. Bu sıralar moda oldu.

ArcSoro

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İşlemcinin tüm çekirdeklerinin verildiği VDS hmm. Siz en iyisi hosting firması açın. Bu sıralar moda oldu.
vds in terim açıklamasına bakınız lütfen. hosting firması açtığımı da asla belirtmedim karıştırmayın beni lütfen kendim direkt olarak dedicated sunucu kullanıyorum kendi işlerim ve mc sunucusu için.
overallocated cpu yapmak bugünlerde baya moda oldu sanırım.
çoğu firmanın hala core per socket ayarını veya live migration u keşfetmemiş olması da güzel bir durum

xayibogantr

şekilli şukullu başlık
Moderatör
En iyi cevaplar
12
Ruh hali
Kişisel tartışma şekline dönüşen konular, verilmesi şart olan uyarılar sebebiyle üyelerin uzun süre susturulmasına veya yasaklanmasına sebep olacaksa yetkililer tarafından kapatılabilir. Kapatılan başlıklar (yazılar) ile ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

İyi forumlar!

GHS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
vds in terim açıklamasına bakınız lütfen. hosting firması açtığımı da asla belirtmedim karıştırmayın beni lütfen kendim direkt olarak dedicated sunucu kullanıyorum kendi işlerim ve mc sunucusu için.
overallocated cpu yapmak bugünlerde baya moda oldu sanırım.
çoğu firmanın hala core per socket ayarını veya live migration u keşfetmemiş olması da güzel bir durum
Hangi hosting firmasına neyi anlattığınıza dikkat edin :) 6 çekirdekli işlemciye 30 sunucu açan firmalarla karıştırmayın kendinize gelin.

"hiçbir şeyin sahibi" sözde "hosting sahibi" insanlarla karıştırıyorsunuz. Ev işlemcisiyle kasa toplayıp sunucu sahibi olduğunu sanan insanlarla karıştırıyorsunuz. Hatta bu kasalara sunucu diyen insanlarla karıştırıyorsunuz bir gülme geliyor. Sonra bu insanlar 40Gbit hattı tek başına kiraladığını sanıyor ve tutamıyorum kendimi. 40Gbit hattı tek makineye verebileceğini sanan insanlarla karıştırmayın. 15 bin liraya topladığı kasaya yatırım diyen insanlarla karıştırmayın. 6 çekirdekli işlemciyi sırf ryzen diye bölüp satmayı planlayan insanlarla karıştırmayın üzülüyorum :D

Son düzenleme:

povcik

play.aleriaclub.com | Team.Aleria | Developer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Foruma uzun süreden sonra bu konuyla girmek biraz tuhaf olsa da laf atıp arkadaşlarla tartışmak istediğim için direk kendilerini etiketliyorum. @Hypelix adlı arkadaş sanırım ömrü hayatında boyunca paketlerle alakalı bir araştırma yapmamış. Sadece tek düze Ryzen çok iyidir diyerek geçmiş bir arkadaş. Paketlerdeki ASYNC/SYNC ilişkisini bile bilmeyen ama her konuda yoruma sahip ve tartışmaya hazır insanlardan oldum olası nefret etmişimdir. Konuşmanızda bende vardım. Vurursam düşer diyip bahanelerle konuşmaya devam etmek en sevdiğin olaylardan birisi. Bence konuşmak yerine google ve spigot gibi platformlarda takılarak gerçekten bir sunucudan nasıl verim alınır bunları öğrenmen gerekiyor. Ama önce kişisel gelişim kitapları okuyarak ılımlı ve mantıklı bir insan gibi olmaktansa davranmayı deneyebilirsin. Ayrıca evli olmanın veya yaşının büyük olmasının karakterde ve davranışta eş zamanlı bir büyüklük/ilerleyiş göstermediğini herkes biliyor. Keza en büyük kanıtı da sizsiniz :)

Şu Eftelya denen bir arkadaş var tam bilmiyorum adını bile ilk defa duyuyorum. Kusura bakmasın ama saçmalayıp kendi karakterini başkalarının üzerinden geçindirmeye çalışmaya son verirse güzel olur. Zira miğde bulandırıcı seviyelere çıkıyor.

Diğer konularla alakalı diyecek bir şeyim yok. Bu iki arkadaşın saçma konuşmasına tilt oldum. Çünkü saçmalar :)
her ne kadar minecraft sunucuları multi thread a kayıyor olsa bile main thread yükü hâlâ duruyor. Minecraft in kendi özellikleri olan çoğu şey sync olarak yapılma zorunluluğu var. elbette sıfırdan yazılabilir tuinity yapımcısı spottedleaf kendi chunk generation sistemini yazdı normalde yaklaşık 30kat hızlı. ama bunu entity ve redstonelara yapmak zor yapanda yok bildiğim kadarıyla ve bu 2 kısım sunucuya asıl yükü bindiriyor.

Ek bilgi olarak hiçbir hosting çekirdekleri tamamen bir kişiye vermiyor. 3900 lere 128gb, takılıyor 3600lere 64gb, xeonlara 256-384gb ram çekirdek başına düşen rami hesaplamayı size bırakıyorum ryzenların 2 xeonların 6 ram kanalı olduğunu da unutmayın.

aynı zamanda ryzen işlemciler avx destekliyor yeni nesil yazılımlar için büyük destek sağlayabiliyor.
Öncelikle 2 arkadaşta güzel bir yere parmak basmış ben paket satan adamların 2021'de ram diye ortada dolaştığını gördüm. Ramden ziyade işlemcinin daha önemli olduğunun altını cizmek isterim.(rame önemsiz demiyorum)Asynchronous ve Sync olayı hakkında ise evet birçok şey async yapılmaya başladı. Bunun nedeni ise kısa olarak main th üzerindeki yükü azaltıp plugini çekirdeklere yaymak. Bazı spigotlar async hoppers gibi seçenekler sunuyor fakat bazı şeyleri syncden çekmiyorsun (1.8 üzerine konuşuyorum) yani main thin önemi devam etmekte bu yüzden main thin iyi olduğu makineleri seçmek sunucu açmaya yeni başlamış kişilerin işini azda olsa kolaylaştıracaktır.tabii ki pluginlerinizin kalitesi gibi durumlarda etkileyecektir bunada minik bir örnek veriyim : Örneğin AAC 4 gibi bir anticheat kullanıyorsanız 100 kişilik bir pvpde sunucunuz performans olarak zora sokarken Verus birçok bypassı mevcut olsada performans olarak gerçekten başarılıdır
1623887194807.png

300 onlinedeki main th üzerindeki etkisi yaklaşık 300 kişide elimde ne yazıkki spark verisi yok eğer olsa daha iyi olurdu.
Genel cpu kullanımı ise %5-7 arası cpu kullanmaktadır.
Yani Async işlemi gerçekten önemlidir ama arkadaşları ile sunucu açmak veya yeni başlamış arkadaşlarımın bu konu ile aşırı haşır neşir veya bilgili olmasını beklemek saçma olur bu yüzden bence main th güçü yüksek olan bir makine almaları daha iyi olacaktır.
@ArcSoro @Bycakr ikinizede bu olaya değindiğiniz teşşekür ederim en azından insanlar görmüş oldu

Son düzenleme:

batuhanacar

欺騙
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne kadarda adaletli..
Adama tekrar reklam hediyesi verilmiş,
Adam 2 gün önce dolandırıcılıktan banlandı banı açılmış,
Adama özel üyelikler verilmiş..

helal olsun.

batuhanacar

欺騙
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu Eftelya dediğin arkadaş bir hosting sahibidir temmuzda vergi levhamı vb zaten alacağım üni sınavlarının geçmesini bekliyorum ortağımın :)

19 tane ATX kasa ve 4 tane de en düşük işlemcili olarak E5 2690v2 sunucularım var

r10 daki normal konularım:

paradan puldan konuşmayı asla ve asla sevmem ama illa da konuşmak gerekiyorsa bende konuşurum hiç problem değil bu benim için :) sizin kaç yıldır yapamadığı yatırımı istersem 1dk da bile yapabilirim bunlar benim için hiçbir şey...

yani bu arada bu aldığım sunucu bileşenleri sadece bir kaç tane ss GHS hosting ne işi yapıyorsun bilmiyorum ama comnet alanında kendime 40gbit port 10gbit lik hat bir kabin kiralayacağım senide istersen orada barındırabilirim vede bana ettiğin bu sözlerden sonra asla ve asla terbiyemi bozmak istemiyorum fakat seni o berbat korumandan kurtarıp kendi kabinimde beklerim seni :)

Bu arada DevilOS sahibiyim ayrıca :)

ne kadar prim yapmaya çalışmışsın? DevilOS'u kaça satacaksın ayıptır sormasıda insanlara yalakalık yaparak mı çoğu yer senin değilmiş gibi ^^

• Beğen
Reactions: GHS

GreoqFhat

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Komünist parayı, feminist kocayı, ddoscu ise reklamı görene kadarmış derler